Įkraunama...
Įkraunama...

Problemos su dukra

QUOTE(__snowflake @ 2015 06 01, 12:46)
Mamos, kaip sekasi? Pas mus situacija nelabai tegerėja-vieną dieną taika, kitą-karas. Šiandieninė situacija-tvarkau dukters spintą, brolis nori ateiti pas mane su savo žaislas (veiksmas dukters kambary), ji neleidžia-sako nešk tas savo mašinas iš čia, pasidėk ir ateik arba neik išvis. Jis rėkia, ji šaukia. Liepiu porą kartų dukrai leist, nes jis nori  pas mane. Neleidžia. Nueinu ir patraukiu ją nuo durų, ji paleidžia gerklę, liepia visiems eit lauk ir t.t. aš irgi. Reziumė aiškus. Pabaigiu tvarkyt, ir abu su broliu išeinam. Ji lieka užsidarius.
Dieve dieve, aš taip nenoriu, kad ateity jie imtų vienas kito nekęsti, taip bijau dėl jų santykių suaugus. Skaičiau, kad negerai viską teisinti, kad brolis/sesuo mažas ir nesupranta ir t.t., nes vyresniajam dėl to liks nuoskaudų, bet nežinau, kaip paaiškinti. Nes iš tiesų mažiukas daug ką daro iš nežinojimo-nesupratimo, o ji dėl to klykia.


O Jūs spręskite ne "situaciją apskritai", o kiekvieną atvejį. Ir jeigu jis pradeda "komplikuotis", tai atidėkite, ką darote, ramiai susikaupkite porai minučių ir spręskite. Nu pradeda vaikai peštis tarpduryje. Beja, šioje situacijoje vaikų amžius sakyčiau jau toks, kad abu "pešasi iš principo". Ir sūnus, jei jau taip labai reikėtų būti su Jumis, kaip kad Jūs teigiate, paliktų mašinėles ir eitų be jų. Ir dukra tikrai galėtų su visomis mašinėlėmis įleisti į kambarį. Ir tokioje situacijoje, kai vaikai konkuruoja, kurio bus viršus, netinkama yra palaikyti vieno pusę, ypač tokiu grubiu būdu, kaip fiziškai nueiti ir nutraukti dukrą nuo durų. Nes ji ko išmoko - tai, kad kol pajėgia, gali tiesiog paimti ir jėga padaryti taip, kaip jai norisi, nederindama savo sprendimo su silpnesne puse.
Jeigu be pykčio, Jūs tikrai galėjote vaikams pasiūlyti nemažai alternatyvų sprendžiant konfliktą. Pavyzdžiui:
- pasitraukti nuo spintos ir sūnui ramiai paaiškinti, kad čia dukros kambarys ir ji neleidžia įeiti su mašinėlėmis, o Jūs šiuo metu užsiėmusi ir negalite žaisti su juo jo kambaryje. Bet gal jis galėtų ateiti be mašinėlių ir padėti Jums tvarkyti spintą?
- paklausit dukros, ar kol jūs tvarkotes spintą ji negalėtų pažaisti su broliu kitur, ne savo kambaryje, jeigu nenori jo su žaislais įleisti į savo kambarį.
- paprašyti dukros sutvarkyti kažką spintoje, kol Jūs susitarsite su sūnumi.
- galų gale paprasčiausiai paklausti dukros, kaip siūlo spręsti šią situaciją.
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2015 06 04, 11:16)
O Jūs spręskite ne "situaciją apskritai", o kiekvieną atvejį. Ir jeigu jis pradeda "komplikuotis", tai atidėkite, ką darote, ramiai susikaupkite porai minučių ir spręskite. Nu pradeda vaikai peštis tarpduryje. Beja, šioje situacijoje vaikų amžius sakyčiau jau toks, kad abu "pešasi iš principo". Ir sūnus, jei jau taip labai reikėtų būti su Jumis, kaip kad Jūs teigiate, paliktų mašinėles ir eitų be jų. Ir dukra tikrai galėtų su visomis mašinėlėmis įleisti į kambarį. Ir tokioje situacijoje, kai vaikai konkuruoja, kurio bus viršus, netinkama yra palaikyti vieno pusę, ypač tokiu grubiu būdu, kaip fiziškai nueiti ir nutraukti dukrą nuo durų. Nes ji ko išmoko - tai, kad kol pajėgia, gali tiesiog paimti ir jėga padaryti taip, kaip jai norisi, nederindama savo sprendimo su silpnesne puse.
Jeigu be pykčio, Jūs tikrai galėjote vaikams pasiūlyti nemažai alternatyvų sprendžiant konfliktą. Pavyzdžiui:
- pasitraukti nuo spintos ir sūnui ramiai paaiškinti, kad čia dukros kambarys ir ji neleidžia įeiti su mašinėlėmis, o Jūs šiuo metu užsiėmusi ir negalite žaisti su juo jo kambaryje. Bet gal jis galėtų ateiti be mašinėlių ir padėti Jums tvarkyti spintą?
- paklausit dukros, ar kol jūs tvarkotes spintą ji negalėtų pažaisti su broliu kitur, ne savo kambaryje, jeigu nenori jo su žaislais įleisti į savo kambarį.
- paprašyti dukros sutvarkyti kažką spintoje, kol Jūs susitarsite su sūnumi.
- galų gale paprasčiausiai paklausti dukros, kaip siūlo spręsti šią situaciją.


Ačiū, tikrai iš šalies pažvelgus gi viskas taip paprasta, tikrai aš per daug leidžiu sau nesivaldyti, juk suaugusi esu aš, ne vaikai. Šiandien dukra sugėdino mane, kai eilinį kartą važiuojant mašina pradėjau bumbėt, kad va stovi, nevažiuoja. mama, sako, ko tu ant visų pyksti visada? Taip nesmagu paliko. Eisiu valerijonų išgert. blush2.gif
Atsakyti
Viskas lb girdėta, nors maniškei jau 9,5 m. 4u.gif
Atsakyti
aš dabar 13 metų mergaitę prižiūriu, žinokit, gal ir egoistiškai nuskambės, bet geriau jaučiuosi, kad aš ne viena, kuri su vaikais nesusitvarko blush2.gif
Atsakyti
Oi mes irgi su lig 8 m ivaziavom i kazkokia amziaus krize blush2.gif

Uzejo kazkoks visiskas nenorejimo periodas : nenori i kiema, prie ezero, skaityti, eiti kazkur ir t.t. Kai sugebam kazkaip isviliot, tada jau patinka doh.gif
Vienintelis geris tai plaukimo treniruotes ir kompiuteriniai zaidmai biggrin.gif
Stengiuosi kazkaip kalbetis, sudominti, bet tas reikalauja nemazai kantrybes blush2.gif
Nerimauju, kai neuzilgo antras atsiras seimoje, kaip tada tvarkysimes cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Kamėja @ 2015 08 04, 08:35)
Oi mes irgi su lig 8 m ivaziavom i kazkokia amziaus krize  blush2.gif

Uzejo kazkoks visiskas nenorejimo  periodas : nenori i kiema, prie ezero, skaityti, eiti kazkur ir t.t. Kai sugebam kazkaip isviliot, tada jau patinka  doh.gif
Vienintelis geris tai plaukimo treniruotes ir kompiuteriniai zaidmai  biggrin.gif
Stengiuosi kazkaip kalbetis, sudominti, bet tas reikalauja nemazai kantrybes  blush2.gif
Nerimauju, kai neuzilgo antras atsiras seimoje, kaip tada tvarkysimes  cool.gif

tai į tas plaukimo treniruotes ir orientuokitės, žiū - gal koks čempionas išaugs:)
Atsakyti
QUOTE(Ceroc @ 2015 08 08, 17:24)
tai į tas plaukimo treniruotes ir orientuokitės, žiū - gal koks čempionas išaugs:)



Bent jau plaukt tikrai ismoks biggrin.gif Pats pamate kad ezere jau nereikia plaukmenu, tai labai savimi didziuojasi , pasidziaugem kartu thumbup.gif

Atsakyti
Nuoseklus reikalavimas duos suprasti, kad kitaip nebus. Negalima nusileisti.
Atsakyti
Duokit patarimų, kaip atkurti ryšį su vaiku. Nes net tomis dienomis, kai nesipykstam ir viskas būna gerai-jaučiu-nėra tarp mūsų jokio bendrumo, ryšio. Kad pasikalbėti nuoširdžiai, nes aš paklausiu ko nors, ji standartiškai atsako, ir pokalbiai baigiasi. Paklausiu, kad būtų neįmanoma atsakyti taip arba ne, vis tiek pokalbis būna tik poros sakinių.
O gal nelįsti vaikui į dūšią, gal toks charakteris. Gal tiesiog neturi tikrai, ką daugiau pasakyti. Ar nenori?
Nenoriu atitolti.
Atsakyti
QUOTE(__snowflake @ 2015 11 08, 07:13)
Duokit patarimų, kaip atkurti ryšį su vaiku. Nes net tomis dienomis, kai nesipykstam ir viskas būna gerai-jaučiu-nėra tarp mūsų jokio bendrumo, ryšio. Kad pasikalbėti nuoširdžiai, nes aš paklausiu ko nors, ji standartiškai atsako, ir pokalbiai baigiasi. Paklausiu, kad būtų neįmanoma atsakyti taip arba ne, vis tiek pokalbis būna tik poros sakinių.
O gal nelįsti vaikui į dūšią, gal toks charakteris. Gal tiesiog neturi tikrai, ką daugiau pasakyti. Ar nenori?
Nenoriu atitolti.

siulau paskaityt shio autoriaus knygu pvz. knyga 4u.gif perskaiciau beveik visas ir vyras taip pat 4u.gif
Atsakyti
Neturiu nieko prieš knygas, bet aš už tai, kad bendrautume su vaikais, užuot skaitę knygas, kaip su jais bendrauti. rolleyes.gif blush2.gif
Kai pasitaiko proga, papasakokit vaikams istorijas ir atsitikimus iš savo, tėvų, mokyklinių dienų. biggrin.gif Kokius nors nuotykius, incidentus, ką nors linksmo, kaip jums kažkas nepasisekė arba kaip ką nors iškrėtėt mokykloje. Ne apie tai, kokie jūs tobuli ir visažinantys rolleyes.gif Aš pasakojau ir apie tai, kaip prieš pamokas visa mokykla koridoriuose darydavo mankštą, ir apie tai, kaip atvažiuodavo skiepyti mokinių, kaip bijodavom, ir kad būdavo aštuonios pirmokų klasės po 30 vaikų, ir apie tai, kaip užkalbėdavom dantis mokytojui, kad visą pamoką vietoj kontrolinio rašymo šnekėtume apie ateivius. biggrin.gif Vaikai pamatys, kad jūs visai įdomūs, turėjot tokių pačių rūpesčių, ir irgi užsinorės būti įdomūs, ką nors papasakoti, pabūti dėmesio centre. Greičiausiai tokių pokalbių šeimoje nėra, vaikas galbūt girdi, kaip tėvai vienas kitam "pasipasakoja", kaip praėjo diena, dviem žodžiais, vaikas mano, kad to užtenka, kad taip ir turi būti, kad tai ir yra bendravimas... Kitaip sakant, rodykit pavyzdį: norit, kad vaikas šnekėtų, pasakotų - pasakokit pirmiausia patys, nieko nereikalaudami ir nepriekaištaudami dėl bendravimo nebuvimo 4u.gif
Atsakyti
as manau, kad praktiskai visais atvejais, jeigu yra problemos su vaikais, tai kalti tevai blush2.gif
Atsakyti