Įkraunama...
Įkraunama...

Spalvinis tipas

QUOTE(Erszebeth @ 2015 04 30, 23:21)
1. Galima būtų pabandyt. Bet bėda, kad dėl kai kurių tinkamumo abejoju. Kur tokias dėti? Ar rinkti tik tas, kur visiškai akivaizdžiai geros?

tai aš ir sakau - kiekvieną paletę išskirstyt į 3 - o ne iš 3 padaryt vieną smile.gif
Imi paletę, išdalini į 3 (tinka, netinka, abejoju), kitą analogiškai. Turi tris krūvas - tinka, netinka, abejotinos. Vienas dalykas - matosi iš kurios paletės labiau tinka, iš kurios daugiau pralėkta, kitas dalykas - gaunasi atskira grupė, kuri netinka. Kokie tos grupės požymiai? Kokie požymiai tos krūvos, kuri tinka? Vis vien kažkas turėtų būt bendro.

QUOTE(Erszebeth @ 2015 04 30, 23:21)
3. Bet ko verta reakcija į ne tas profesionalias palas, o šiaip į spalvas? Tarkim, aš šiandien labai nustebau pasimatavusi vieną žalią (teal), kuri uždėjus ranką puikiai susigrojo su oda. Bet apsivilkus pati išsigandau paakių ir ruožų aplink lūpas. Ir taip, ir kitaip žiūrėjau - nu negerai. Nors kiek tamsesnė ir ko gero šiltesnė teal - ok. Kaip man atskirti, kurios paletės tai spalva?

Va tam ir reikalinga paletė. Todėl ir siūlau nuo 1 punkto pradėt smile.gif
Nes reakcija šiaip į spalvas gali kažką pasakyt nebent matuojant kraštutinai skirtingas, t.y. šilta/šalta, murzina/švaru.
Atsakyti
Pabandžiau pereit per pavasarių paletes. Į tris grupes per sunku buvo suskirstyt, bandžiau tiesiog iš palečių susirinkt tas spalvas, kurias nebijočiau pirkti nematavusi internetinėje parduotuvėje (aišku, 100 proc. visgi nebūčiau tikra). Pasikartojančių (toje pačioje paletėje) nebedėjau, dėl nežinia kokių priežasčių jų prikišta. Dešinėje pusėje sudėjau gruples iš palečių, kurių spalvų bijočiau pirkti, nes labai abejoju, ar tiks.

Karpant spalvas labai nustebino, kad WS geltonos visai nėra iš man tinkamų - jos man per tirštos, per murzinos, per rudos. Tos geltonos, kurias nešiojau ir laikiau WS geltonomis, iš tiesų yra artimesnės BS geltonoms. LSp geltonose susipainiojau, jos lyg ir tokios, lyg ir ne tokios, nesuprasi.

Iš BS ir LS teko išmesti pamurzintas rožines, link vasaros traukiančias - tokias dideliu ratu apeinu. Bet švaresnės rožinės sueina (tikimo, ne patikimo prasme) tiek iš BS, tiek iš LSp.

Dar užkliuvo, kad iš WS ir LSp palečių teko išmesti tokią savotišką mėlyną, ji ant manęs atrodo prastai. Dabar nagrinėsiuosi, kokio tai tipo spalva, kodėl ji mane taip blogai veikia.

Čia kas gavosi atsirinkus:

user posted image
Atsakyti
Tuo pačiu pabandžiau pasifotkint su kai kuriomis spalvomis, kurios daugiau ar mažiau bendros pavasariniams tipams. Su kvadratėliais matau, kad oranžinė (nr. 5) netinka visiškai jokiam tipui, net ir WA oranžinės rausvesnės. Ji, mano akimis, atrodo prasčiausiai iš visų.

Geriausiai, bent man atrodo, tinka rudos-grybai (4), ta spalvinė gama iš esmės visų trijų pavasarių. Ir geltona praktiškai visų pavasarių - ji irgi atrodo gerai (tik fotoaparatas labai nutamsino veidą, jis taip reaguoja į skaistesnes spalvas, užmurzina tai, kas šalia).

Trečioj vietoj man būtų lašišinė (3), nors ten jau ir odos defektų išlenda. Nežinau, ar tai iki galo pavasarinė spalva, ir kuriam labiau tinkama.

Jei neskaitysim tos niekam netinkančios oranžinės, man prasčiausiai atrodo alyvinė (1) ir ta savotiška mėlyna (6) - net nelabai gelbsti, kad tinka prie akių, jos kažką negero padaro su oda. Alyvinė artimesnė light, mėlyna - warm.

Taip ir nežinau, atrodo, lyg būčiau kažkoks visų pavasarių mišinys, iš vienų tinka vienas, iš kitų kitas... Kaip jums atrodo?

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Erszebeth: 01 gegužės 2015 - 12:59
Vo vo vo, tik išvažiuok kur, ir vėl jos grybauja biggrin.gif Nu babencijos! Kaip galima lygint skirtingas foto! Tai išvis nemoksliška! Va, jei jūs į krūvą sueitumėt ir tuos pirštus nufotografuotumėt, tada būtų racijos. Arba bent fotografuotumėt prie kokio nors standartinio visų turimo daikto, kad eitų matyt, kiek spalvos iškreiptos! Pvz. kokio nors konkretaus nagų lako buteliuko. Arba Heinz padažo butelio. Ar Suslavičiaus biggrin.gif Arba Coca cola etiketės. Arba ten kokio kito konkretaus visiems prieinamo daikto. Tada jei matai, kad ta foninė spalva vienoda, tada gali lygint. O dabar aš galiu tų spalvų iš piršto išlaužt belekiek. Kalambūras gavosi biggrin.gif

Tarp kitko, man irgi, kaip Dilukai, pasistojo klausimas - kodėl ne lūpų spalva ar ten gleivinės? Ji gi aiškiau matosi. O tą pirštą suspaudus matosi vos vos atspalvis, o koks jis - šūdą įmatysi nelygindamas su kito pirštu.
Papildyta:
QUOTE(Erszebeth @ 2015 05 01, 13:35)
Trečioj vietoj man būtų lašišinė (3), nors ten jau ir odos defektų išlenda. Nežinau, ar tai iki galo pavasarinė spalva, ir kuriam labiau tinkama.

Žinok, ružavos visos tokios. Todėl jas ir mauna mažoms mergytėms, kurios dar odos priblemų neturi. Ar tinka, ar netinka, bet ružava prie veido labai traukia ir ryškina visokius spuogelius, plėmelius, lygiai kaip ir mėlyna ryškina mėlynas akis. Tipo, geriau lašišinė, negu avietinė, bet vis viena su ružava reik atsargiai, jei oda neideali. Nes žmogaus spuogas arba plėmas paprastai būna jo geros spalvos pagal Zyla lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noa: 03 gegužės 2015 - 11:25
QUOTE(prek @ 2015 04 30, 20:55)
Tu nori pasakyt, kad Tavo pirštas būtent tokios spalvos???  g.gif
Man tikrai nesitiki, kažkas čia ne taip.
Juolab pati minėjai, kad terakotos netoleruoji. O aš monitoriuj matau aišku ne terakotą, bet kažką labai giminingo.
Gal kokią saulėtą dieną padaryk dar kelias pirštų foto? Suintrigavai su tais terakotiniais pirštais smile.gif

Jo, nuspaustas būtent tokios spalvos.
Nu kas ne taip? gi sakau: balą pirštas - geltonai, nekalbant apie spalvinius tipus, bet šiaip, jai be kraujo pirštas geltonas, tai kai priteka kraujo ta geltona niekur nedingsta... Toliau mano pirštas mėlynuoja labai, tokia fiziolagija, dėl ko nežinau, ne medikė, bet vat geltona+raudona+mėlyna=terakota.

Nu tai ten ir yra saulėtą dieną.
QUOTE(Noa @ 2015 05 03, 12:24)
Arba bent fotografuotumėt prie kokio nors standartinio visų turimo daikto, kad eitų matyt, kiek spalvos iškreiptos!

Tarp kitko, man irgi, kaip Dilukai, pasistojo klausimas - kodėl ne lūpų spalva ar ten gleivinės? Ji gi aiškiau matosi. O tą pirštą suspaudus matosi vos vos atspalvis, o koks jis - šūdą įmatysi nelygindamas su kito pirštu.
Papildyta:

Žinok, ružavos visos tokios. Todėl jas ir mauna mažoms mergytėms, kurios dar odos priblemų neturi. Ar tinka, ar netinka, bet ružava prie veido labai traukia ir ryškina visokius spuogelius, plėmelius, lygiai kaip ir mėlyna ryškina mėlynas akis.

Aš gi prie baltos fotkinau cool.gif išvis einu prie išvados, kad tie fotkinimaisi nieko verti žaidimai .

O dėl piršto... tai net nežinau ką čia tas Zyla prigalvojo. Matyt nusprendė, kad pirštą patamsint nuspaudus lengviau nei lūpas nukramčius, plius tiek lūpos, tiek pirštas kaip ir neįdega. O gleivinė netinka, nes ten nėr odos. principe turėtų būt piršto raudonis=lūpų raudoniui. Bet mano lūpos kitokios spalvos, o va ta spalva ant piršto nelabai pageidautina, nors jos galiu atrast pas save. Todėl matyt SA spalvos iš manęs ir daro "geltininkę" .
Pats Zyla tai siūlo pirštą gi su lūpdažiais lygint, arba su suknia, jai nori atrodyt dramatiškai (atseit raudonos asmeninė alternatyva).

Va dėl ružavos - mane ji puošia kažkaip. Gal kad mano odos problemos kiek kitokios (labiausiai nelygi pigmentacija). Turiu net įtarimą, kad dėl to neberandu tinkamos mėlynos (nes mėlyna pabrėžia oranžinę, o dėmės tai oranžinės galim sakyt) g.gif . Bet vat kai dar vaikai pomažiai buvo, man visai kažkaip norėjosi dar ružavą mautis, o dabar jau schmoll.gif .

Noa gal tu bent ką pasakyk apie auksinius šešėlius blush2.gif . Nu ne ah įžiūrėjimas, bet vis vien ar bendras vaizdas braižo akis ar ne? Foto...
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2015 05 03, 15:31)
Jo, nuspaustas būtent tokios spalvos.
Nu kas ne taip? gi sakau: balą pirštas - geltonai, nekalbant apie spalvinius tipus, bet šiaip, jai be kraujo pirštas geltonas, tai kai priteka kraujo ta geltona niekur nedingsta... Toliau mano pirštas mėlynuoja labai, tokia fiziolagija, dėl ko nežinau, ne medikė, bet vat geltona+raudona+mėlyna=terakota.

Kyla man įtarimas, kad Tu kažkur ne ten žiūri. Mano pirštas atitinkamai pamaigius irgi geltonuoja. Na ir kas? Aš tikrai nuo nei rudeniu tampu, nei spalvinis tipas bent per milimetrą šiltesniu pasidaro. (Spėju, kad geltonuoja audiniai, iš kurių išstumiu/nepraleidžiu kraujo.)

QUOTE(bytte @ 2015 05 03, 15:31)
Nu tai ten ir yra saulėtą dieną.

Ten aš matau aiškią šaltą spalvą. Jokių terakotų. Ir ne iš vieno kompo tą patį matau.
QUOTE(bytte @ 2015 05 03, 15:31)
O dėl piršto... tai net nežinau ką čia tas Zyla prigalvojo. Matyt nusprendė, kad pirštą patamsint nuspaudus lengviau nei lūpas nukramčius, plius tiek lūpos, tiek pirštas kaip ir neįdega.

Netinka pirštas - rėžk/trenk per užpakalį. Arba per veidą. Bet taip, kad žymė liktų. Koks skirtumas, kur išgaut esamą spalvą?
Pirštas tai paprastas ir visiems prieinamas būdas, ir tiek.

QUOTE(bytte @ 2015 05 03, 15:31)
Va dėl ružavos - mane ji puošia kažkaip.


Analogiškai. Tik mane gal ne tiek ružava, kiek šalta rožinė, ciklameninė. Lašiša suterlioja.

QUOTE(Erszebeth @ 2015 05 01, 13:35)
Taip ir nežinau, atrodo, lyg būčiau kažkoks visų pavasarių mišinys, iš vienų tinka vienas, iš kitų kitas... Kaip jums atrodo?

Nespėjau pamatyt smile.gif Dabar nieko nerodo.

QUOTE(Noa @ 2015 05 03, 12:24)
Arba bent fotografuotumėt prie kokio nors standartinio visų turimo daikto, kad eitų matyt, kiek spalvos iškreiptos! Pvz. kokio nors konkretaus nagų lako buteliuko.

Sakyk prašau, o kuo blogai balta? Aš visad maniau, kad balta ji ir ir Afrikoje balta? smile.gif Ar nuo vakar jau kažkas pasikeitė? wink.gif



Atsakyti
QUOTE(prek @ 2015 05 03, 15:55)
Netinka pirštas - rėžk/trenk per užpakalį.

užpakalis netinka, jis turi pigmentą, tai yra įdegį... padai dar tinka bigsmile.gif

Mano ružava - gerberų...
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2015 05 03, 15:31)
Noa gal tu bent ką pasakyk apie auksinius šešėlius blush2.gif . Nu ne ah įžiūrėjimas, bet vis vien ar bendras vaizdas braižo akis ar ne? Foto...

Nebraižo. Labai gražiai atrodo. Ir pats makijažas labai gražus smile.gif

QUOTE(prek @ 2015 05 03, 15:55)
Sakyk prašau, o kuo blogai balta? Aš visad maniau, kad balta ji ir ir Afrikoje balta? smile.gif Ar nuo vakar jau kažkas pasikeitė? wink.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Ne, nu motin, nu tu rimc kaip iš medžio išpuolus lotuliukas.gif Su tokiu matymu tu išvis negali apie spalvas diskutuot biggrin.gif

Ar esi kada turėjus baltą auto? Ir jį įlenkus, ir koks garažinis mėgino "tokia pat" nudažyt išlygintą skardą? Ne dabar, kai dažų kodas parašytas, bet seniau? Ypač tarybiniais laikais, kai nebuvo dažų pasirinkimo, ir reikdavo maišyt "iš akies"? Tai va pakalbėk su tokiu garažiniu. Paprastai jie ir būna spalvų didžiausi žinovai. Baltos spalvos atspalvių daugiausia. Daug lengviau nudažyt žalią auto ar kokį violetinį, metaliką, perlamurą, lakuotą, nelakuotą, negu baltą. Su balta - siaubas, akis mato - gerai, nudažai sparną - šūdas, skiriasi baisiausiai. Aišku, mėlyna mėlynai nelygi, raudona raudonai, bet balta baltai kaip nelygi! Tai iš visų nelygiausia. Užtai netgi balti auto rinkoje pigesni už kitų spalvų, tau bet koks turto vertintojas pasakys.

Paimk kokias dvi knygas, abi atversk ir palygink baltus lapus...

Jei jau imti baltą, tada reikia imti kažkokį visiems bendrą baltą daiktą. O ne tu savo baltą, aš savo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noa: 03 gegužės 2015 - 18:30
QUOTE(Noa @ 2015 05 03, 19:29)
Nebraižo. Labai gražiai atrodo. Ir pats makijažas labai gražus smile.gif

Nelabai gražus, gabalinis... nupyrėjo po foto biggrin.gif . Ai reiškia reik man to auksinio šešėlio naujo... dabar tik suieškot kad gerai teptus ir laikytus ašarojant.
O va gerai būt su sidabru palygint, bet kad pirkt nereiktų... tada aišku ar jau ten šiltas tipas, ar šaltas... ar neutralus bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2015 05 03, 16:03)
užpakalis netinka, jis turi pigmentą, tai yra įdegį... padai dar tinka bigsmile.gif
Mano ružava - gerberų...

Ai, lūpų dažų testavimui užpakalinė dalis gal ir iš tikro netinka smile.gif Bet šilumai/šaltumui užtektų smile.gif

http://myinspiredwed...05/feature3.jpg
Kuri - aukštesnė ar žemesnė?

Šiaip uždaviau guglui "гербера' - koks nerealus grožis... Parodyk kuri? smile.gif

QUOTE(Noa @ 2015 05 03, 19:29)
Baltos spalvos atspalvių daugiausia. Daug lengviau nudažyt žalią auto ar kokį violetinį, metaliką, perlamurą, lakuotą, nelakuotą, negu baltą. Su balta - siaubas, akis mato - gerai, nudažai sparną - šūdas, skiriasi baisiausiai. Aišku, mėlyna mėlynai nelygi, raudona raudonai, bet balta baltai kaip nelygi! Tai iš visų nelygiausia. Užtai netgi balti auto rinkoje pigesni už kitų spalvų, tau bet koks turto vertintojas pasakys.

Paimk kokias dvi knygas, abi atversk ir palygink baltus lapus...


Suprasti šilta-šalta baltos atspalviai nemaišys. Aš juk ne dažyt tą pirštą ruošiuosi, kad pirštui tapačios spalvos ieškočiau ir visus niuansus nustatinėčiau smile.gif Man užtenka to, kad spalva "balta" (pilkesnė, melsvesnė, gelsvesnė - tai nėra reikšmingos detalės).
Beje, dėl auto dažymo manau esi neteisi smile.gif Kiek girdėjau ( o girdėjau ne iš vieno), dažantys dar ir dabar spjaudosi dėl visų perlamutrų/metalikų. (dėl baltos nesispjaudė)

Papildyta:
QUOTE(bytte @ 2015 05 03, 22:01)
O va gerai būt su sidabru palygint, bet kad pirkt nereiktų... tada aišku ar jau ten šiltas tipas, ar šaltas... ar neutralus  bigsmile.gif

O ant rankos metalus dėliojai? Kas gavosi? Nes jei dėliojai, tai aš šito pamatyt nespėjau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(prek @ 2015 05 03, 22:12)
Aš juk ne dažyt tą pirštą ruošiuosi, kad pirštui tapačios spalvos ieškočiau ir visus niuansus nustatinėčiau smile.gif

Tai įsivaizduok. Pirštas yra visiškai neutralus, nei toks, nei toks, bet melsvam fone (baltam į melsvumą). Ir tas pats pirštas - baltam į gelsvumą. Melsvam jis atrodys šiltesnis, nes geltona suvalgys piršto geltoną, vat ir tiek... Be to, aš, sakysim, nufotografuosiu savo pirštą gelsvesnėj baltoj, o tu savo - melsvesnėj. Sudėsim foto, ir visi matys, kad tų pirštų negalima lygint, nes fotikas vieną foną melsvina arba kitą gelsvina...

Žodžiu, sakau - jei jau tokius smulkius niuansus analizuojant, tai analizuokit aiškiai. Nes tokie "maždaug", kaip aš čia mačiau, tai nieko nereiškia... Nu kas tas yr - maždaug? Akiai maždaug, o pagal spalvų teoriją - kitas sezonas...
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2015 05 03, 23:46)
Tai įsivaizduok. Pirštas yra visiškai neutralus, nei toks, nei toks, bet melsvam fone (baltam į melsvumą). Ir tas pats pirštas - baltam į gelsvumą. Melsvam jis atrodys šiltesnis, nes geltona suvalgys piršto geltoną, vat ir tiek... Be to, aš, sakysim, nufotografuosiu savo pirštą gelsvesnėj baltoj, o tu savo - melsvesnėj.  Sudėsim foto, ir visi matys, kad tų pirštų negalima lygint, nes fotikas vieną foną melsvina arba kitą gelsvina...


Apie skirtingus dalykus kalbam. Taip, neutralaus piršto atspalvio per foto tikrai neatskirsiu. Bet šaltą ar šiltą - Tau reikėtų labai smarkiai išdarkyt spalvą, kad neitų atskirt šaltos ir šiltos.
Aš NELYGINU pirštų. Tegu būna gelsviau ar melsviau.
Bet ant ganėtinai balto pagrindo aš matau šaltą spalvą. Tam, kad šilta spalva taptų iki tiek šalta per iškraipymą, "baltas fonas" turėtų tapti mėlynu.
Atsakyti