Įkraunama...
Įkraunama...

Garbanotieji katinai!Laukia vasaros:)

Sveiki visi, ir as jungiuosi prie jusu grupes. Papasakosiu musu trumpa istorija. Turejome mes kornishiuka, bet deja..ne ilgai jis pas mus tepabuvo, priglaudem ji sulauzytom priekinem kojytem, nes is buvusiu "seimininku" buto is 5 auksto iskrito ar kazkas pan ir jie paskambine "Miesto katei" pranesti apie nelaime, katinuko nepanoro priimti atgal...taigi vargom vargom su siuo priglaustuku, gydem gydem nuo visokiu susutimu, viena kojyte sugijo, o kita deja ne..dar bandem vitaminus duoti kad kaulas formuotusi ir pan bet bevaises pastangos. Taigi sutarem su geriausiu veterinaru LT kad jau operuosime, isimines stifta, ploksteles ir jei imanoma gelbes kojyte..deja jis neatlaike operacijos ir teko atsisveikinti... cray.gif cray.gif cray.gif
Be galo pamilome sia veisle, katinukas buvo neeilinis, pasakisko gerumo, meilumo, visada pasitikdavo gryzus namo, islydedavo iseinant, tik atsisedus iskart susiraitydavo ant keliu ir murkdavo vos pradejus ausytes kasyti.. wub.gif
Kadangi namai tokie nykus be katinuko, nusprendeme kad norime tureti katina ir tik kornvalio reksiuka. Beje labiausiai domintu sirex spalvyte. Gal kas nors turite vadoje ar planuojate tureti sios spalvytes kaciuku? ax.gif
Taip pat noretusi rekomendaciju apie veislynus, gal zinote kokie pliusai/minusai? Kuris tikrai neapgaus? rolleyes.gif
Atsakyti
Mano abu iš Agnus. Tai labai vykę smile.gif Vienas mėlynakis, kitas žaliaakis, nežinau, kuris man gražesnis, abudu gražūs, abudu labai myliu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2016 11 23, 23:31)
Mano abu iš Agnus. Tai labai vykę smile.gif Vienas mėlynakis, kitas žaliaakis, nežinau, kuris man gražesnis, abudu gražūs, abudu labai myliu smile.gif


o sakykit jusu sirex spalvos?
Atsakyti
Aš nežinau, ką jūs vadinat taip biggrin.gif Kas tas sirex? Čia kažkieno kažkoks išsigalvojimas tokia spalva smile.gif Pointas? Bet koks? Ar juodas pointas?


Mano yra du: Kuzma (jis ir ant avataro) - mėlynas bikoloras ir Lotusas - raudonas pointas.

vartotojo įkelta nuotrauka

http://www.cornishrex.lt/katinai/48

http://www.cornishrex.lt/katinai/61
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noa: 23 lapkričio 2016 - 23:25
Yra kačių ne spalva, o spalvinimo rūšis - siamese point. Nežinau kaip lietuviškai, katiniūnkai vadina tiesiog pointais. Pointas - dalinis albinosas. Jis ne neturi tamsaus pigmento, kaip tikras albinosas, kuris jo neturi ir basta ir nėra, bet jo pigmentui pasireikšti trukdo šiluma. Dėl to tos katės vietos, kurios yra šiltesnės (pilviukas), lieka šviesios, o tamsios yra tos, kurios šaltesnės - kojelės, uodegėlė, snukelis (nes ten nosis ir oras atšaldo). Tokių kačių akys paprastai būna mėlynos, bet skirtingų spalvų - jei "gesinama" ruda akių spalva (katinas, jei būtų ne pointas, būtų rudaakis), tada jos būna tokios blankiai mėlynos, kaip seklus prūdas, o jei "gesinama" žalia - tada jos būna ryškiai žalios, kaip pas Lotusą.

Kadangi pointas ir spalva nesusiję, pointų būna visokių. Tie standartiniai siaminio spalvinimo katinai, apie kuriuos pirmiausia pagalvoji, kai sakai "pointas", yra kokie nors juodi pointai (pasigooglinkit black point cat). Bet būna ir rudi, ryži, mėlyni, ir net tokie egzotiški, kaip lilac point, seal point ir dar velnias žino kokių, tik jie labai reti.

Kadangi pointas yra dalinis albinosas, tai iš dalies jie turi ir biskutuką albinosų trūkumų - paprastai yra kiek jautresni maistui, imlesni ligoms. Bent jau pas mane tas pasiteisina: Lotusui netinka daugiau maisto, negu Kuzmai.

Žmonės sako, kad pointų charakteris kažkoks ten labai prastas. tai tas yra briedas, katės charakteris nepriklauso nuo spalvos, čia tas pats, kas bobų charakterius skirstyt pagal plaukų spalvas.
Atsakyti
Tu matai, pasirodo auginau albinosa. bigsmile.gif Niekad nepagalvojau, kad pointas, tai albinosas biggrin.gif Tebunie ir su albinosiniais trukumais, bet tamsus pointai man patys paciausi wub.gif
Atsakyti
QUOTE(neatleidziu @ 2016 11 24, 10:37)
Tu matai, pasirodo auginau albinosa.  bigsmile.gif  Niekad nepagalvojau, kad pointas, tai albinosas biggrin.gif Tebunie ir su albinosiniais trukumais, bet tamsus pointai man patys paciausi wub.gif
[right][snapback]71241771[/snapback][/right]

Na jie tokie - dalinai smile.gif Albinosai, sako, turi ten kažkokių sveikatos bėdų, tai pointai gal ne tiek labai turi, nors vėlgi. Ėjo mitas, kad pointai žvairi. Ir pasirodo, tikrai jie turi tokią tendenciją, tiktai kai veislynai veisia galvodami, tai jie tą žvairumo geną tiesiog ištravino - nes neveisia tokių kačių. O vat kur ne veislynai, tai būna tų žvairiukų, ir jie būtent daugiausia pointai...

Čia aš filosofiškai smile.gif

O aš negalėčiau pasakyti, kad man tokios spalvos katinai gražesni už kitus, o kažkokios ne, ir neimsiu katino, nes man nepatinka jo spalva. Katinai per asmenybės tokiam vertinimui biggrin.gif Jie kaip žmonės - gali teoriškai patikti blondinai, bet jeigu brunetas fainas, mielas ir nenusikalba, tai imi tą brunetą ir džiaugiesi biggrin.gif

Aš tik girdėjau tokią teoriją, nežinau, kiek mokslška jinai, kad ryži katinai patys meiliausi. Kadangi jie labai ryškūs ir jiems sunkiausia susirasti natūralioj gamtoj maisto, tai jie labiausiai linkę meilintis žmonėms, tai jų išgyvenimo garantas. Nu gaaaal, bet kodėl tada ne balti, juk tie dar ryškesni? Kita vertus, mūsų Lotusas yra ryžas, ir jo meilumas yra maksimalus, meilesnių katinų išvis nebūna, dar meilesnis katinas turėtų išvis susilieti su žmogum biggrin.gif Jau Kuzma meilus, bet Kuzma turi didybės, jis valdovas. Meilus, murkiantis, bet su karūna. O Lotelis neturi jokios didybės, tik meilę, visi žmonės yra baisiai faini, jis visus apmurkia ir išbučiuoja. O kai Kuzma supyksta, kad tas šiknalindys čia visą dėmesį susigrobia, tai ir jį apmurkia ir išbučiuoja biggrin.gif
Atsakyti
Na atleiskit uz tikslu kainuku kailiuko spalvinimo pavadinimu nezinojima...paprastai aprasymuose ju tokiu nemini, tiesiog kad gali buti visu spalviniu variantu ax.gif
Taigi taip mums black point labiausiai wub.gif
Ar butu zinanciu kas tures, o gal panuojanciu tureti vada su siuo kailio spalvinimu?
Papildyta:
QUOTE(Noa @ 2016 11 24, 00:40)
Yra kačių ne spalva, o spalvinimo rūšis - siamese point. Nežinau kaip lietuviškai, katiniūnkai vadina tiesiog pointais. Pointas - dalinis albinosas. Jis ne neturi tamsaus pigmento, kaip tikras albinosas, kuris jo neturi ir basta ir nėra, bet jo pigmentui pasireikšti trukdo šiluma. Dėl to tos katės vietos, kurios yra šiltesnės (pilviukas), lieka šviesios, o tamsios yra tos, kurios šaltesnės - kojelės, uodegėlė, snukelis (nes ten nosis ir oras atšaldo). Tokių kačių akys paprastai būna mėlynos, bet skirtingų spalvų - jei "gesinama" ruda akių spalva (katinas, jei būtų ne pointas, būtų rudaakis), tada jos būna tokios blankiai mėlynos, kaip seklus prūdas, o jei "gesinama" žalia - tada jos būna ryškiai žalios, kaip pas Lotusą.

Kadangi pointas ir spalva nesusiję, pointų būna visokių. Tie standartiniai siaminio spalvinimo katinai, apie kuriuos pirmiausia pagalvoji, kai sakai "pointas", yra kokie nors juodi pointai (pasigooglinkit black point cat). Bet būna ir rudi, ryži, mėlyni, ir net tokie egzotiški, kaip lilac point, seal point ir dar velnias žino kokių, tik jie labai reti.

Kadangi pointas yra dalinis albinosas, tai iš dalies jie turi ir biskutuką albinosų trūkumų - paprastai yra kiek jautresni maistui, imlesni ligoms. Bent jau pas mane tas pasiteisina: Lotusui netinka daugiau maisto, negu Kuzmai.

Žmonės sako, kad pointų charakteris kažkoks ten labai prastas. tai tas yra briedas, katės charakteris nepriklauso nuo spalvos, čia tas pats, kas bobų charakterius skirstyt pagal plaukų spalvas.


Beje aciu uz issamu paaiskinima 4u.gif
Atsakyti
Bet, kai renkiesi katina gi nelabai ten jo ta charakteri gali pazint. Jis dar ir augant susiformuoja. Pvz musu Katukas kol buvo mazas, galejai kiek norejai ant ranku laikyt, o dabar jis ziauriai meilus, betant ranku nei minutes nenori buti, o ir ant keliu nepasidesi, nors pats labai megsta ant tu keliu gulet, bet tik tada, kai pats ateina. Ka noriu pasakyt, kad visgi pradzioj renkiesi pagal grozi, o paskui jau aisku myli besalygiskai.
As kartais galvoju, kad musu katinas isivaizduoja jog yra vaikas. Visur lygiom teisem verziasi. Ir ant keliu, ir lovoj ant pagalves. Taip visi keturi ir tebemiegam.

Atsakyti
QUOTE(neatleidziu @ 2016 11 24, 16:32)
Bet, kai renkiesi katina gi nelabai ten jo ta charakteri gali pazint. Jis dar ir augant susiformuoja. Pvz musu Katukas kol buvo mazas, galejai kiek norejai ant ranku laikyt, o dabar jis ziauriai meilus, betant ranku nei minutes nenori buti, o ir ant keliu nepasidesi, nors pats labai megsta ant tu keliu gulet, bet tik tada, kai pats ateina. Ka noriu pasakyt, kad visgi pradzioj renkiesi pagal grozi, o paskui jau aisku myli besalygiskai.
As kartais galvoju, kad musu katinas isivaizduoja jog yra vaikas. Visur lygiom teisem verziasi. Ir ant keliu, ir lovoj ant pagalves. Taip visi keturi ir tebemiegam.


Pritariu jums del katinuku charakterio. Taip vieni nuo mazens yra ir liks aktyvesni, o kiti ramesni, bet patys charakterio bruozai formuojasi ir yra labai smarkiai formuojami seimininku, tai labai priklauso nuo elgesio ir auklejimo smile.gif turime seimoje ne viena pvz, kaip gyvuno elgesys pasikeite pasikeitus seimininkams. smile.gif
Atsakyti

Va koks musu maziukas buvo :wub: 


Pridėta:

Atsakyti

.


Pridėta:

Atsakyti