Kad šitam peliukui nera guziuku tu? jam tik duoti nuo grybelio reikia, nes kasos maziuks. Nors tyrima dare mirusiam .
Kažkaip susimaišiau Ar gerai suprantu kad pas šitą žiurkiuką nėra guziuką, jam nedarė tyrimo dėl grybelio su teigiamu rezultatu, jis tiesiog kasosi, bet vietoj to, kad nustatyti konkrečią kasymosi priežastį jam paskyrė gerti vaistus nuo grybelio?
Aga, nes pas si irgi plaukiukai prareteja, odele negrazi. Pas kita irgi taip buvo, bet priedo ir guziuku kruva....O kadangi gyveno kartu ir dare prielaida, kad grybelis ir jam.
O tai tiksliai nustatyti veterinaras neturėjo noro? tai užtrunka vos kelias minutes
Vaistai nuo grybelio (juo labiau šeriamos tabletės, o ne šampūnas/tepalas) juk ne vitaminai kokie kad juos šerti tada, kai yra ne tiksli diagnozė, o tik prielaida.
Padaryciau as ir siam tyrima, bet kad vaistu vis tiek negaunu
Galiu paklausti del vaistu pas vilnietę žiurkininkę, kartais ji per tarpininkus užsako vaistus iš Rusijos/Baltarusijos
Sveiki. Noriu pasitarti.. Prieš mėnesį iš zoo parduotuvės įsigijome +-4 mėn. žiurkiuką. Dabar prieš savaitę nusipirkome dar vieną patinėlį (lygiai tokio paties amžiaus). Parnešus naujoką bandžiau pažindinti juos pagal žiurkių pažindinimo taisykles, kurias perskaičiau kitam forume. Tačiau mano senbuvis pasišiaušė ir puolė naujoką, įkando jam į nugarą.. iki kraujo... aš iš karto juos išskyriau, perskyriau narvą per pusę (jis didelis, abiems per akis vietos) ir dabar jie šitaip gyvena, tik užuosdami vienas kitą. Keičiu jų audinio skiauteles tarpusavyje, kad pratintųsi vienas prie kito kvapo, vienas kito kraiko įpilu irgi dėl to paties kvapo. Ir visą savaitę net prie pertvaros naujokui prisiglaudus, o senbuviui pajutus jo kvapą, jis ima elgtis agresyviai, labai garsiai uosto, šnopuoja, agresyviai laksto po narvą, o bandant tuo metu jį paimti, bando kąsti ir man. Per savaitę visiškai jokios pažangos..Kaip manote, ar dar yra vilties kada nors juos apgyvendinti kartu? Gal per anksti gėrio noriu ? Jei taip, kada ir kaip tai patartumėte daryti?
Viltis visada yra Iš tikrųjų per daug greitai tikitės teigiamo rezultato įvertinus abiejų jūsų žiurkinų amžių.
Mėnesis gyvenimo vienam žiurkinui yra pakankamai ilgas laiko tarpas kad primiršti soacialinio gyvenimo įgudžius. Be to jūsų berniukui dabar pati paauglystė ir "hormoninės audros", tokiam amžiuje net pažindinimas su 1-2 mėn. vaikais gali būti pakankamai sudėtingas. Greitai supažindinti su tokiu pat paaugliu galima tik jei abu žiurkinai yra labai geranoriško charakterio. Todėl Jums reikėtų apsišarvuoti kantrybe ir judėti į priekį mažais žingsniukais. Kartais pažindinimai užtrunka mėnesį ar net daug ilgiau, todėl dažniausiai pažindinimo
Kaip suprantu esate puikiai išstudijavusi pažindinimo patarimus žiurkių forume, bet jums reikėtų orientuotis ne į žiurkių pažindinimą su žiurkiukais, o labiau į dviejų suaugusių žiurkių pažindinimą. Paskaitykite temas kur forumiečiai aprašo būtent tokius pažindinimus.
Teisingai darote keisdama audinio skiauteles ir kraiką. Bet kad abu žiurkinus laikote vienam narve tik bloginate situaciją - senbuvis nuolat jaučia konkurento kvapą ir jo agresija tik didėja, kadangi jam reikia ginti savo teritoriją (narvą) ir maistą nuo įsibrovėlio. Reikėtų kad abu gyventų savo narvuose, kurie kol kas būtų pastatyti 1,5-2 m atstumu - kad galėtų matyti ir užuosti vienas kitą bet neturėtų jokių kontaktų. Po truputi būtų galima tą atstumą mažinti.
Pati pažindinimo pradžia turi vykti visiškai neutralioje (senbuviui nežinomoje) teritorijoje, geriausia vonioje (galima dar vandenį paleisti į kriauklę kad būtų daugiau streso). Galima išnešti į kitą kambarį ar virtuvę, jei turite šunų/kačių į kuriuos žiurkinas reaguoja jie irgi gali padėti sukurti stresinę situaciją.
Susiduriau su problema. Vienas mano ziurkiukas pradejo mest svori. Sonkauliai idube, kvepuoja kazkaip lyg sunkiai, kartais greiciau su broliu palyginus, kartais taip pat. Aisku skambinsiu Donatai, kad priimtu. Bijau, kad nebutu koks auglys. Paskutiniu metu girdziu, kad kartais pradeda kvepuot kaip per karkalus, bet nusiciaudo ir praeina (jokiu ten medzio pjuvenu ar granuliu nededu, tik celiuliozini Carefresh kraika). Maiste nieko nekeiciau. Duodu sausa ir kokios kosytes, darzoviu, vaisiaus gabaliuku, naturalaus jogurto palaizyt, retai kakliuko kokio. Brolis normalus, nepersertas iki negalejimo, bet ir ne kudas, stebiu, kaip maista valgo, tik atsikrai abieju paskutiniu metu nestebejau. Brolio kailis blizga, kietas, o sito neblizga ir lyg nuplonejes plaukas toks. Kad butu kazkoks vangus, nepasakyciau. Ateina visada, karstosi ant grotu, seka mane narve, praso demesio. Bet gal trecia diena pastebiu, kad vakare sedi vienoj vietoj ant lentynos uzsikores ir viskas. Sysioja vietoj ten, kur sedi. Tada jau toks vangesnis (vakarais). Gali paimt, padet, kaip be jegu toks. O taip tai paemus vaiksto, domisi viskuo, valgo is ranku. Sunerimau. O laiko jiems abiems dabar pusantru metu kazkur turetu but.
Pildau: dabar priejau, uzsoko jisai ant grotu pakalbintas salia manes, bet pastebejau, kad kvepuoja per burna...
Vel pildau: dabar pro nosyte kvepuoja vel graziai.
Ryt skambinsiu, ar Donata dirba. Vesiu ji. Parasysiu, kas kaip. Gal kazkam kitam bus naudos.
Sveiki. Labai dėkoju už išsamų atsakymą. Bandysiu iš kur nors skolintis antrą narvelį )) dar noriu paklausti, ar labai yra blogai, kad pakaitom senbuvis ir naujokas vaikšto tame kambaryje, kur stovi narvas (nes ten vienintelė vieta kur nėra mūsų šuns ir katės kvapų : jų abu peliukai siaubingai bijo tad kitur namie tiesiog visą laiką slepiasi kuriam nors kampe persigandę) ir būtinų būtiniausiai prieina prie narvo ir per grotas uostosi vienas su kitu iš labai mažo atstumo (praktiškai nosimis liečiasi) ? Gal man po kol kas nereikėtų leisti vaikščioti tam pačiam kambaryje? Ir: jei jau galiausiai mums pavyks susidraugauti, kaip man žinoti, kada jau galiu juos kartu apgyvendinti senbuvio "teritorijoje"?
Kad pakaitomis vaikšto tame pačiame kambaryje yra gerai - taip pratinasi prie vienas kito kvapo. Bet bendras pažindinimas tada turi būti visi kitoje teritorijoje, ten kur nei vienas nevaikščiojo ir nieko nežymėjo savo kvapu, t.y. pažindinimo teritorija abiems turi būti visiškai svetima ir neutrali.
Jei tarpas tarp grotų yra didesnis nei 1 cm uostinėjimasis per grotas gali baigtis "tragedija" - prakąsta nosimi ar nukąstu pirštu (jei žiurkinas laikytusi rankyte už grotų). Jei senbuvis vis dar agresyvus naujoko atžvilgiu aš tokio artimo kontakto vengčiau.
Bandymas apgyvendinti kartu daromas tada, kai žiurkinai bent savaitę normaliai elgiasi pasivaikščiojimo metu - kontaktuoja vienas su kitu, nesimuša, nesišiaušia, ramiai valgo skystą maistą iš vieno dubenėlio ir pan. Kartais jei pažindinimo teritorija pakankamai didelė (pvz. lova) žiurkės pasivaikščiojimo metu "nemato" viena kitos, t.y. vengia bet kokių kontaktų, tada reikia pasirinkti mažesnį plotą.
Prieš apgyvendinant kartu narvą reikia padaryti "neutralų", t.y. kiek įmanoma panaikinti visus senbuvio kvapus - gerai išplauti narvą vonioje po dušu su muilu, paskui apipurkšti acto/vandens ar acto/degtinės tirpalu, palaikyti 2-3 minutes ir gerai nuskalauti. Visus senbuvio daiktus irgi reikia gerai išplauti. Pirmas kelias dienas narvas turi būti visiškai "plikas" - iš daiktų tik maisto dubenėlis ir girdykla (gali likti tualetas jei jį naudojate). Būtinai reikia išimti visas lentynas, nedėti jokių namelių, hamakų. Po kelių dienų jei atmosfera narve draugiška galima po truputį grąžinti daiktus - iš pradžių lentyną, paskui pakabinti atvirą hamaką. Uždari nameliai (t.y. visi nameliai su 1-2 išėjimais) grąžinami į narvą pačioje paskutinėje vietoje.
Kai apgyvendinsite abu žiurkinus kartu būtinai atkreipkite dėmesį ar senbuvis prileidžia naujoką prie maisto ir vandens.
Jei jūsų žiurkinai bijo šunų ir kačių aš būtinai tuo pasinaudočiau pažindinant - pradėčiau pažindinti būtent tame kambaryje kuris kvepia "priešais", bendra baimė suartintų, sebuviui nebūtų kada galvoti apie peštynes kai reikia "susivienyti kovoje" su kitais gyvūnais