Rosea, sveikinu įsiliejus į žiurkių augintojų gretas
Apsilankykite žiurkių forume - ten rasite daug įvairių patarimų. Aišku kuo daugiau su žiurke bendrausite tuo greičiau turėtų vykti prisijaukinimas (nors čia daug kas priklauso nuo žiurkės charakterio/temperamento).
- jaukinimuisi labai padeda nešiojimas po megztiniu, bet jei jūsų mergina taip smarkiai reaguoja į paėmimą ant rankų tada geriau eiti mažais žingsniukais ir "ilgesniu" keliu. Galima pabandyti įpratinti kad pati įlįstų į megztinio ar bliuzono rankovę.
- iš narvo išimti visus "uždarus" namukus (su vienu išėjimu) bei uždarus dvigubus hamakus. Pasislėpimui nupirkti namelį Sputniką su 3 išėjimais (ar pačiam pasidaryti analogą - pakankamai atvirą namą su 2-3 išėjimais)- žiurkė turi turėti kur pasislėpti, bet tuo pačiu reikia kad būtų nuolat matoma ir su ja būtų galima bendrauti, o ji galėtų stebėti aplinką.
- narvą pastatyti tokioje vietoje, kad būtų galima kuo dažniau su žiurke bendrauti, ją kalbinti, o ji matytų kas vyksta aplinkui
- bandyti atsargiai ir švelniai glostyti žiurkę kai ji yra narve - vienu dviem pirštais, tuo pačiu kalbinant
- kelis kartus per dieną duoti kažkokį labai skanų skystą maistą, kurį žiurkė bus priversta laižyti - pradžioje nuo delno, paskui nuo piršto (pvz. 1-2 arbatinius šaukštelius be kaupo saldesnio jogurto, varškytės Danonki ar vaikiškos bepienės kūdikių košės)
- atsargiai pratinti prie rankų - ne imti ir traukti iš narvo, bet pradžioje įkišti abi rankas į narvą ir apimti ją padarant iš šonų "namelį" vos kelioms sekundėms, palaipsniui ilginant laiką, paskui bandyti paimti vienu metu dviem rankomis "laiveliu" iš šonų-apačios nepakeliant, irgi pradėti nuo kelių sekundžių ir vis ilginti laiką, paskui bandyti pakelti bet iš narvo netraukti. Aišku po kiekvieno sėkmingo bandymo duoti nedidelį gabaliuką kokio nors skanėsto (kelias į žiurkės širdį eina per jos skrandį
)
- jei narvas stovi ant komodos ar stalo (kokio aukštesnio paviršiaus) atidaryti dureles ir sėdėti šalia bei kalbinti, kai žiurkė prieina prie durelių duoti jai skanėstą, bandyti paglostyti vienu pirštu ir pan. (tik nedaryti staigių judesių kad neišsigąstų)
- kai reikia išvalyti/išplauti narvą kad neišgąsdinti gaudant po visą narvą "įvaryti" į namelį su vienu išėjimu, uždengti delnu išėjimą ir kartu su nameliu išimti iš narvo.
Dėl stipraus kvapo - pirktos iš zooparduotuvių ar stambių maistinių daugintojų žiurkės pirmomis dienomis dažnai turi stiprų specifinį kvapą, kadangi buvo neteisingai šeriamos ir gyveno ant pjuvenų nelabai švariuose narvuose. Jei nėra jokių kitų ligos požymių (žiurkė aktyvi, gerai valgo, reguliariai švarinasi kailiuką, nėra porfirino ir pan.) tai siūlau dar savaitėlę pakentėti - žiurkei pradėjus teisingai maitintis ir švariai gyventi kvapas turėtų išnykti.
Stiprus kvapas gali būti ir dėl naujos gyvenamos vietos bei streso - žiurkė stengiasi kuo "kvapiau" paženklinti savo naujus namus ir teritoriją. Šiuo atveju iškyla problema - dažniausiai šeimininkas stengiasi tą kvapą sunaikinti kasdien intensyviai valydamas/plaudamas narvą ir keisdamas kraiką, tada žiurkė dar smarkiau stengiasi viską ženklinti ir taip pasaka be galo. Reikia tiesiog palaukti kol žiurkė apsipras.
Abiem atvejais jei kvapas po 1-2 savaičių vis dar bus labai smarkus reikėtų apsilankyti pas veterinarą.
Dar vienas žinomas faktas - kuo mažesnis narvas, tuo dažnesnės problemos su kvapu.
Atkreipkite dėmesį į išmatas - ar jos suformuotos ir kietos, t.y. tokios kaip priklauso. Įprastai per 5-10 minučių po padarymo išmatos nustoja smirdėti. Minkštos nesuformuotos ir kvapnios išmatos byloja apie problemas su žarnynu, o kai kada ir apie rimtesnius dalykus (pvz. pirmuonis)
Kadangi ruošiatės įsigyti draugę labai gerai būtų ją paimti ne iš maistinių daugintojų, bet iš žmogaus, kuris nors kažkiek dėmesio skyrė žiurkiukų jaukinimui/socializacijai, kada žiurkiukai nebijo žmogaus ir normaliai reaguoja į rankas ir paėmimą, jūsų dabartinė mergina pažiūrėjusi į kitos žiurkės elgesį irgi pasidarys jaukesnė/drąsesnė. (Jei neturite patirties pažindinant žiurkes, tai žiurkių forume pasiskaitykite apie pažindinimą
http://www.ziurkes.l...splay.php?fid=8 )
Dėl kraiko - iš visų rekomenduojamų kraikų celiuliozinis kraikas prasčiausiai sugeria visus kvapus. Todėl kai užbaigsite pakelį pabandykite įsigyti buko gabaliukus arba nesušokantį kukurūzinį kraiką.
Dėl maitinimo - intensyvaus augimo periodu (iki 4-5 mėnesių) jūsų merginai yra būtinas ne tik kokybiškas sausas pašaras bei vaisiai/daržovės, bet ir natūralus baltymingas maistas - virta mėsa bei subproduktai (širdutės, skrandukai, ypač tinka vištų kakliukai), varškė, natūralus jogurtas be priedų ir pan. Iki 2,5-3 mėnesių toks maistas duodamas kasdien, 1-2 kartus į dieną, vėliau kartą per dieną, paskui kas antrą dieną. Nuo 5 mėnesių papildomas baltymingas maistas duodamas ne dažniau 1-2 kartų į savaitę. Taip pat augimo periodu galima duoti užplikytų grikių, kuskuso, avižinių dribsnių.
Dėl viso pikto atidžiai apžiūrėkite žiurkės odą/kailiuką - zooparduotuvinės/daugyklinės žiurkės dažnai turi įvairių odos parazitų, ypač plaukagraužių. Taip pat nuo streso gali atsirasti poodinių erkučių