QUOTE(Foxe @ 2016 03 10, 19:34)
Dar turiu toki klausima tiem kas pats daresi narva, is ko daret dugna? ar yra pirkti kazkokiu plastikiniu lakstu dugnuj?
Foxe, sveikinu su augintiniais
kažkokie trys žiurkinai ištraukė laimino gyvenimo bilietą
Yra trys lengviausiai įgyvendinami variantai:
1 variantas: nusipirkti atskirai dugną. Nežinau kaip kituose miestuose, bet Kaune Aleksoto turguje anksčiau pardavinėjo atskirai dugnus lenkiškiems Interzoo narvams (kelių dydžių). Taip pat anksčiau Kikose irgi būdavo galima susitarti dėl lenkiško dugno (pasakyti kad kažkada pirkai narvą Kikoje, dugnas sulūžo ir gal jie galėtų padėti įsigyti naują, jei neišeina susitarti su pardavėjomis, galima pasiskambinti į Kauną tiesiogiai į ofisą).
Taip pat galima paieškoti pigiai per skelbimus ar blusų turguje naudotą narvą.
Šis variantas geras tuo, kad narvo grotas galima tvirtinti tokiu pat būdu kaip pirktiniuose narvuose - ant dugno
2 variantas: ieškoti tinkamo dydžio plastikinės dėžės. Deja dauguma parduodamų dėžių arba per trumpos, arba per siauros, arba per žemos (kraikas labai lekia į šalis). Tik IKEA mačiau tinkamą dėžę (78x56cm)
http://www.ikea.com/...ducts/00130129/ Šis variantas turi minusą - dugną teks daryti narvo viduje arba narvo grotos turės būti dėžės viduje.
3 variantas: daryti dugną iš gofroplastiko. Jis parduodamas Senukuose dideliais lapais 2x3 metrų, būna įvairių spalvų, anksčiau kainavo apie 8-9 eurus. Lengvai pjaustosi paprastu pjaustikliu. Nusipirkus vieną lapą užteks ne tik dugnui, bet ir lentynoms. Kadangi gofroplastikas kai kurioms žiurkėms yra "labai skanus", tai dugną būtinai reikia daryti įstumiamą į vidų. Kaip padaryti dugną galite paskaityti čia (ten pat labai smulkiai ir aiškiai aprašytas ne vieno žmogaus išbandytas narvo gamybos būdas)
http://www.ziurkes.l...;highlight=replDar vienas variantas - gaminti dugną iš organinio stiklo. Bet čia jau sudėtingiau nes reikės ir specialių įrankių pjaustymui, ir kažkaip šonus pritvirtinti.
Dar patarimas dėl tinklo - įprastai žiurkininkai perka žaliu plastiku dengtą tinklą su "akutėmis" 2,5x2,5 cm. Jis turi du pliusus:
- plastikiniu padengimu yra apsaugotas nuo korozijos. Jei pirksite cinkuotą tinklą, teks galvoti kuo tokį tinklą apdengti (nekenksmingų dažų, kuriuos rekomenduoja užsienio žiurkių augintojai, Lietuvoje nėra)
- pagamintas iš storos vielos, todėl net pakankamai didelis narvas pats "stovi".
Jei pirksite tinklą iš plonesnės vielos teks galvoti kažkokį "karkasą", prie kurio tvirtinsis tinklas.
Jei pirksite cinkuotą tinklą, teks galvoti kuo tokį tinklą apdengti (nekenksmingų dažų, kuriuos rekomenduoja užsienio žiurkių augintojai, Lietuvoje neparduoda)
Papildyta:QUOTE(Foxe @ 2016 03 10, 19:34)
O kiek jiem laiko? Visai nesipesa? Cia ksaiciau vienai narei nelaime buvo kai pilva perplese ir numire ziurkius
Tokie atvejai ačiū dievui būna retai. Ir čia daugumoje būna šeiminko kaltė - žiurkes reikia pažindinti labai atsargiai ir griežtai pagal tam tikras taisykles, per daug neforsuojant (čia aišku kalba kai pažindinasi suaugusios žiurkės su vaikais, kai pažindinasi keli vaikai dažniausiai užtenka paprasčiausių pasiuostymų neutralioje teritorijoje ir išplauto narvo)
QUOTE(Foxe @ 2016 03 08, 19:44)
Radau skelbima kur du mazi berniukai butu albinosai , bet bijau berniukus imti kad nesipjautu
skaiciau kad buna ir liudnu pestyniu..
Jei bijote peštynių tai labai gerai kad paėmėte berniukus - iš savo patirties galiu pasakyti kad merginos pešasi daug dažniau nei vaikinai
Kiek turėjau narvų su berniukais, jie gyveno daug taikiau, nei visi mano merginų narvai. Žiurkės-merginos kaip ir visos moteriškos lyties būtybės, priverstinai gyvenančios uždaroje nedidelėje teritorijoje - tai PMS, tai "galvą skauda", "ne taip pažiūrėjai", "nelaiku nusišypsojai"
QUOTE(Foxe @ 2016 03 10, 10:00)
uzsieni ziurkes kastruoja o pas mus ne. Skaiciau kad kartais baigiasi perplestais pilvais... Labiau noreciau berniuku bet pergyvenu kad susipes.
Niekur normalūs šeimininkai ar veisėjai žiurkių nekastruoja "profilaktiškai" tik dėl to, jog gal būt ateityje jie gali peštis. Patinus kastruoja tik jei tam yra medicininis poreikis, arba žiurkės rodo didelę agresiją kitoms žiurkėms ar šeimininkui ir kitokiais būdais jos neišėjo pakoreguoti.
Lietuvoje žiurkes irgi kastruoja (kai pradėjau laikyti žiurkes prieš 7 metus jau buvo daromos tokios operacijos). Tiesiog kiekviena operacija yra pavojus gyvybei ir sveikatai, būtent dėl to jos nedaromos "profilaktiškai".