QUOTE(Twista @ 2016 01 21, 01:36)
Va, mūsų naujas mažylis
Jau planuojam jam kambarioką įtaisyti. O šis bailiukas dar, rankų bijo, iš narvo išlipt bijo (nors po jį gana drąsiai šmirinėja, net jei ir visa šeimyna aplink sukiojasi)
Netikiu to žmogelio, iš kurio jį pasiėmėm, pasakojimais, jog žiurkiukai drąsiai ant rankų pas jį lipdavo ir pan... Pora dienų beveik nelindau prie jo, kad apsiprastų su aplinka pirmiau, naujais namais. Tik įkišdavau ranką ir duodavau kokį jogurtą nuo piršto palaižyt ar kitą skanėstą - neatsisakydavo
Šiaip rijo viską be sustojimo, lyg maistą pirmą kartą pamatęs, galvojau, susprogs
O šiandien labai norėjau jį pačiupinėti, nebuvo jis patenkintas tom rankom, besikėsinančiom iš narvo ištraukti
Bet įsikišau po bliuzonu, miegooojo visą dieną sau patenkintas šiltai. Tikiuosi, greit ateis tokia diena, kai tos mano rankos nekels jam siaubo
Koks mielas mažylis
vardo dar neturi?
Pilnai galėjo būti kad jūsiškis pas veisėją jautėsi daug drąsiau - juk šalia buvo mama ir krūva brolių, žinoma aplinka ir kvapai, ir žmogų jis pažinojo nuo pat gimimo. Jis juk nežino su kokiu tikslu jūs jį atskyrėte nuo "saviškių" ir kažkur išvežėte vieną į nežinomą aplinką, turbūt norite mažą žiurkiuką atšerti ir paskui suvalgyti
Dėl ėmimo ant rankų tai iš mano dabartinių 7 žiurkių tikrai nori būti imama ant rankų tik viena siamė
Manau kad čia dar ir genetika daug ką lemia, ir individualus charakteris. Nes mano iš vieno veisėjo imtos to pačio amžiaus žiurkės iš skirtingų lizdų kardinaliai priešingai reaguoja į rankas - siamė su malonumu pati lipa ant rankų kad ją pakasyti, ir jei tik prieinu prie žiurkinio stalo visada atbėga bendrauti, o plikė rankų visiškai nemėgsta, stengiasi išsisukti.
Dar nemažai žiurkių bijo kai imi "iš viršaus". Pabandyk iš narvo imti dviem delnais iš šono "laiveliu" - kad žiurkė būtų pilnai "paslėpta". Dar man labai padėjo toks būdas - paimu laiveliu, palaikau 5 sekundes ir iš karto paleidžiu. Po kelių minučių vėl paimu. Ir taip kai tik turiu laiko
Aišku susidraugauti labai padeda įvairūs skaniukai
Jei ateityje turėsi galimybę rinktis iš krūvos žiurkių, tai geriausia įkišti ranką į narvą su žiurkiukais ir žiurėti kaip jie elgsis. O paskui juos paleisti už narvo ribų, atsisėsti ir stebėti kurie patys ateis bendrauti.
QUOTE(Twista @ 2016 01 21, 01:36)
P. S. Klausimėlis, koks kasymosi dažnumas yra normalus? Maniškis man įtarimą kelia nuo pirmos dienos. Vakar vakare išvis be sustojimo kasėsi kokias 15 min., kandžiojo sau palei uodegą ir pan. Ir šiaip būna tokių momentų, kai pradeda sau kailiuką kandžiot, ir gana dažnai. Nooors šiandien būdamas po bliuzonu per 6 h kokius 3 kartus tik pasikasė. Lyg ir neaptikau jokių vabaliukų ar šašiukų, tai ir nežinau, ar verta kokių vaistukų pirkti.. Bet mūsų seniai turėtas žiurkius tikrai taip nesikasydavo.
Kąsytis gali kelis kartus per dieną, bet aišku ne po 15 min. O gal tu kąsymasi maišai su "kusinėjimusi" - kailiuko "kandžiojimu"/tvarkymu?
Jei nėra nei vabaliukų, nei šašiukų ir ausys švarios ir gražios tai jokių vaistų dabar nereikia - tie vaistai juk yra stiprūs "nuodai", jie veikia ir kepenis, ir inkstus. Tiesiog 2-3 savaites kasdien apžiūrėk kailiuką - šeimininkai kartais atranda "vabaliukų" tik po kelių savaičių po nupirkimo.
O ant kokio kraiko pas veisėją gyveno žiurkiukai? Gal jis labai dulkėjo.