Įkraunama...
Įkraunama...

Nauja priėmimo į darželius tvarka, 17 tema

QUOTE(Rasma @ 2015 05 30, 14:35)
Mes šiandien popiet gavom pranešimą apie priėmimą į darželį. Bet šiemet lankyti neplanuojame (per maža man dar 2 m į kolektyvą), tai reiks atsisakyt. O kokia tvarka atsisakymo? Reik pranešt savivaldybei ar darželiui, jog nelankysime? g.gif

Nepavyko prasisukt ir likti eilėj kitiems metams doh.gif Kitąmet bandysim naują tvarką biggrin.gif

Aš jūsų vietoje tikrai neatsisakyčiau, jei darželis tinka ir patinka, o po truputį patinčiau eiti smile.gif



Maniškis pakliuvo į darželį-rodo, kaip lankantis darželį jau... bet jokio pranešimo negavau-kaži pirmadienį jau lėkti su dokumentais į darželį?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madmuazele: 30 gegužės 2015 - 22:06
QUOTE(madmuazele @ 2015 05 30, 23:05)
Aš jūsų vietoje tikrai neatsisakyčiau, jei darželis tinka ir patinka, o po truputį patinčiau eiti smile.gif
Maniškis pakliuvo į darželį-rodo, kaip lankantis darželį jau... bet jokio pranešimo negavau-kaži pirmadienį jau lėkti su dokumentais į darželį?

o aš pritariu atsisakymui, nes tą patį padarysiu. imsiu trečius metus vaiko auginimo atostogų, mano mažiui 1,5 metų, labai sunku ir gaila tokį mažą išleist, o ir dėl ligų geriau jau metus dar pasaugosiu. galvoju, kad mažiukas pateks į daržą, tada atsisakysim, o vyresnis manau nepateks, tai gal kitais metais turėsim jau kaip prioritetą.
Atsakyti
QUOTE(Kaira @ 2015 05 30, 23:22)
o aš pritariu atsisakymui, nes tą patį padarysiu. imsiu trečius metus vaiko auginimo atostogų, mano mažiui 1,5 metų, labai sunku ir gaila tokį mažą išleist, o ir dėl ligų geriau jau metus dar pasaugosiu. galvoju, kad mažiukas pateks į daržą, tada atsisakysim, o vyresnis manau nepateks, tai gal kitais metais turėsim jau kaip prioritetą.


Mano asmenine nuomone, daržėlio vietą gauti prilygsta konr loterijai, tad jau gavus vietą ar verta jos atsisakyti? Kitamet vėl nervuotis ir kentėt nežinomybę.. Geriau pasirašyti prašymą lankyti iki 4val per dieną, tik ugdymui, ir per mėn kainuotų 50lt. Tai tikrai nedidelė kaina žinant kad yra norimam darželyje vieta. Tą rašau visviena, nors ir nežinau ar mano vaikas gaus vietą dabartinėje 'loterijoje'.
Atsakyti
QUOTE(Monce_g @ 2015 05 30, 23:54)
Mano asmenine nuomone, daržėlio vietą gauti prilygsta konr loterijai, tad jau gavus vietą ar verta jos atsisakyti? Kitamet vėl nervuotis ir kentėt nežinomybę.. Geriau pasirašyti prašymą lankyti iki 4val per dieną, tik ugdymui, ir per mėn kainuotų 50lt. Tai tikrai nedidelė kaina žinant kad yra norimam darželyje vieta. Tą rašau visviena, nors ir nežinau ar mano vaikas gaus vietą dabartinėje 'loterijoje'.

mano vyresnysis lankė šiemet daržiuką, labai buvo gaila mokėt tuos 50 lt per mėn už nieką ir dar žymiai daugiau už vaistus, nes darželyje būdavo tik kaip jaunas mėnulis, retkarčiais kai nesirgdavo sad.gif nusprendžiau, kad atsiimu vaiką ir kitais metais rizikuosiu gaut darželį iš naujo. kas pasikeis nežinau, bus didesnis, gal mažiau sirgs, paskiepysiu, be to kas bus tas, pagalvojau, kad reikia galvot apie dabar, kad dabar būtų gerai, o ne bijot ateities biggrin.gif kai ji ateis, tada ir matysiu kas ir kaip. be to kažkodėl galvoju, kad bent jau į nepopuliarius daržiukus patekti tikrai galima.
Atsakyti
QUOTE(Kaira @ 2015 05 30, 23:09)
mano vyresnysis lankė šiemet daržiuką, labai buvo gaila mokėt tuos 50 lt per mėn už nieką ir dar žymiai daugiau už vaistus, nes darželyje būdavo tik kaip jaunas mėnulis, retkarčiais kai nesirgdavo sad.gif nusprendžiau, kad atsiimu vaiką ir kitais metais rizikuosiu gaut darželį iš naujo. kas pasikeis nežinau, bus didesnis, gal mažiau sirgs, paskiepysiu, be to kas bus tas, pagalvojau, kad reikia galvot apie dabar, kad dabar būtų gerai, o ne bijot ateities biggrin.gif kai ji ateis, tada ir matysiu kas ir kaip. be to kažkodėl galvoju, kad bent jau į nepopuliarius daržiukus patekti tikrai galima.


Pasikartosiu turbut, bet... Visi tie vaikiukai be proto daug serga pradzioj, bet po truputi stipreja ir sutvirteja. Nenoriu prikarkseti ir tikrai nelinkiu nieko blogo, tik veliau isleidus, greiciausiai, bus lygiai taip pat - daug sirgs verysad.gif Ar negalvosite tada: "ir kam as tada atsisakiau", jei kitamet vel bus tas pats bordakas tu darzeliu dalybose 4u.gif
Mes siemet, matyt, nepapulsim. Labai nepergyvenu. Bet butu visai neblogai po truputi adaptuotis tada, kai galiu dar pabut namuose, nei kitamet, kai jau tikrai nebeturesiu tokios galimybes. O ar siemet, ar kitamet - sirgs garantuotai g.gif
Atsakyti
QUOTE(RUDOJI @ 2015 05 31, 00:28)
Pasikartosiu turbut, bet... Visi tie vaikiukai be proto daug serga pradzioj, bet po truputi stipreja ir sutvirteja. Nenoriu prikarkseti ir tikrai nelinkiu nieko blogo, tik veliau isleidus, greiciausiai, bus lygiai taip pat - daug sirgs verysad.gif Ar negalvosite tada: "ir kam as tada atsisakiau", jei kitamet vel bus tas pats bordakas tu darzeliu dalybose 4u.gif
Mes siemet, matyt, nepapulsim. Labai nepergyvenu. Bet butu visai neblogai po truputi adaptuotis tada, kai galiu dar pabut namuose, nei kitamet, kai jau tikrai nebeturesiu tokios galimybes. O ar siemet, ar kitamet - sirgs garantuotai g.gif

tada išeitų, kad mes jau vienus metus atsirgom, vienus praleisim, bet kai jau nueisim vis tiek sirgsim mažiau, nes jau metus lankėm. broliukai irgi sirgo paskui vyresnį, vadinasi ir jie po metų jau mažiau sirgs. o per metus dar paaugsim, sustiprėsim, savaime mažiau sirgs. vadinasi vien pliusai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(madmuazele @ 2015 05 30, 22:05)
Aš jūsų vietoje tikrai neatsisakyčiau, jei darželis tinka ir patinka, o po truputį patinčiau eiti smile.gif
Maniškis pakliuvo į darželį-rodo, kaip lankantis darželį jau... bet jokio pranešimo negavau-kaži pirmadienį jau lėkti su dokumentais į darželį?


Kai aš buvau, mums sakė, ateiti antrą birželio savaitę, nes kol kas nemato suformuotos grupės ir neturi informacijos kokių tiksliai dokumentų reikia (ten buvo seniau įvestas keistas reikalavimas dėl pažymos iš darbovietės), darželis dar neturėjo informacijos ar tos pažymos šiemet reiks. Mes kol kas laukiame.

QUOTE(Monce_g @ 2015 05 30, 22:54)
Mano asmenine nuomone, daržėlio vietą gauti prilygsta konr loterijai, tad jau gavus vietą ar verta jos atsisakyti? Kitamet vėl nervuotis ir kentėt nežinomybę.. Geriau pasirašyti prašymą lankyti iki 4val per dieną, tik ugdymui, ir per mėn kainuotų 50lt. Tai tikrai nedidelė kaina žinant kad yra norimam darželyje vieta. Tą rašau visviena, nors ir nežinau ar mano vaikas gaus vietą dabartinėje 'loterijoje'.


Kai kalbėjau su mūsų gautu darželiu, tai supratau, kad net ir trimetinukų būna beveik nelankančių. Darželis nežinojo, ar jie vietą saugo, ar ištisai serga.
Ėmėmė kalbėtis apie visokius variantus, nes man kilo klausimas ar būtina lėkti kiekvieną kartą pas gydytoją pažymos, jei vaikas suserga nelabai rimtai.

Nenoriu siūlyti saugoti vietas tik formaliai einant, bet supratau, kad yra taip darančių ne vienas. O lopšiukų vaikų būna ir realiai sergančių tiek, kad nieko nesiskiria nuo popieriuje lankančių. Guodėsi bendradarbis. Negavęs valstybinio darželio, šiuos metus "lankė" privatų. Dvimetinukas per tuos metus buvo gal 10 dienų. Visą kitą laiką ištisinė reali vaiko slauga.
Atsakyti


Gal galite man paaiškinti šią naują tvarką. Cituoju ""Pirmenybė gauti vietas lopšeliuose-darželiuose bus teikiama vaikams, kurių abiejų tėvų ir vaiko gyvenamoji vieta deklaruota Vilniaus mieste. Tai paskatins šeimas deklaruoti savo gyvenamąją vietą Vilniaus mieste

Tačiau įvesta naujovė – pirmenybė teikiama tiems, kurie deklaravę gyvenamą vietą Įstaigai priskirtoje teritorijoje ne mažiau kaip 2 metus."

Tai abu tėvai turi būti registruoti viename Vilniaus mikrorajone? Ar pvz. gali vienas iš tėvų būti registruotas Pašilaičiuose, kitas Pilaitėje? Ar tokiu atveju jau bus prarastas prioritetas pvz. į Pilaitės darželį?


Ar čia kalbama apie tai, kad abu tėvai turi būti deklaruoti Vilnaus mieste, bet ne pvz. tam tikrame Vilniaus mikrorajone?

Kaip suprast tą darželiui priklausančioje teritorijoje? Ar čia visas Vilnius ar tik tam tikras Vilniaus mikrorajonas?
Atsakyti
valio, gavom darzeli zirniuka, rugseji bus 1,5 bet bandysim pratintis...
Atsakyti
QUOTE(Kaira @ 2015 05 30, 23:34)
tada išeitų, kad mes jau vienus metus atsirgom, vienus praleisim, bet kai jau nueisim vis tiek sirgsim mažiau, nes jau metus lankėm. broliukai irgi sirgo paskui vyresnį, vadinasi ir jie po metų jau mažiau sirgs. o per metus dar paaugsim, sustiprėsim, savaime mažiau sirgs. vadinasi vien pliusai biggrin.gif


O man kaip tik džiugu, kad yra tokių mamyčių, kurios atlaisvina vietas tiems kuriems tikrai ( tikiuosi) to realiai reikia, užuot laikiusios formalią vietą..

o vaikų imunitetas formuojasi iki 3 metų, tai gydytojai pataria esant galimybei į daržą iki 3 neleist.. Bent jau mano vaikų gydytoja tai prieš, kad mažius jau rudenį keliautų į lopšelį, bet kitos išeities nėr..
Atsakyti
QUOTE(Kaira @ 2015 05 30, 23:09)
mano vyresnysis lankė šiemet daržiuką, labai buvo gaila mokėt tuos 50 lt per mėn už nieką ir dar žymiai daugiau už vaistus, nes darželyje būdavo tik kaip jaunas mėnulis, retkarčiais kai nesirgdavo sad.gif nusprendžiau, kad atsiimu vaiką ir kitais metais rizikuosiu gaut darželį iš naujo. kas pasikeis nežinau, bus didesnis, gal mažiau sirgs, paskiepysiu, be to kas bus tas, pagalvojau, kad reikia galvot apie dabar, kad dabar būtų gerai, o ne bijot ateities biggrin.gif kai ji ateis, tada ir matysiu kas ir kaip. be to kažkodėl galvoju, kad bent jau į nepopuliarius daržiukus patekti tikrai galima.

Is asmenines patirties smile.gif Pirmus metus dukra darzelyje irgi kaip jaunas menulis rodesi,per sezona gavosi max 2 men.lankymo.Antrus metus sirgo per menesi po 2 savaites.Bet nuo naujuju persilauze ir iki pat siol nebereikejo nei karto imti biuletenio bigsmile.gif Tiesiog adaptavosi.
Atsakyti
QUOTE(Dziaugiuosi @ 2015 05 30, 22:42)
Sveikos,
Pakonsultuokite, kad suprato naujas priėmimo taisykles (p/g Šimašių, nuo 2016). Ar bus taikomas prioritetas daugiavaikėms šeimoms ar ne?  unsure.gif Turėjau vilčių, kad bent mažiukas paklius be bėdų... unsure.gif

as nesu tikra, bet man apsirode, kad daugiavaikiams prioritetas islieka, bet nebuciau tokia rami, netgi jeigu butu prioritetas, kad brolis/sese lanko+daugiavaikia, nes pas mus pvz. yra siemet nepatekusius su tokiu rinkiniu vien del to, kad tie visi is pernai metu sukrito, kitamet vel taip bus, taigis geriau butu stovet eileje nuo siemet, nors sako, kad pagal laika nebeziures, bet ka gali zinot, gal vel tvarka pakeis, kai ana nepasiteisins (o man atrodo, kad nepasiteisins) smile.gif

QUOTE(Amelita @ 2015 05 31, 10:48)
Gal galite man paaiškinti šią naują tvarką.

Tai abu tėvai turi būti registruoti viename Vilniaus mikrorajone? Ar pvz. gali vienas iš tėvų būti registruotas Pašilaičiuose, kitas Pilaitėje? Ar tokiu atveju jau bus prarastas prioritetas pvz. į Pilaitės darželį?

Kaip suprast tą darželiui priklausančioje teritorijoje? Ar čia visas Vilnius ar tik tam tikras  Vilniaus mikrorajonas?

manau, kad cia ziures vaiko registracija ir turbut vieno is tevu, tikrai negali to reikalauti, kad visi butu registruoti smile.gif t.y. kur registruotas pats vaikas - ten ir pretenduos, o istaigai priskirta teritorija - matyt mikrorajonas, kuriame istaiga randasi


del vietos laikymo - as nezinau, beveik visi vaikai serga ir mazai eina, tai cia kai pir savaime gaunasi tas "vietos laikymas" smile.gif as leisiu nuo 2 metu, kadangi jis jau gerokai prasirges per siuos metus seses parnestom ligom, lb tikiuosi, kad kitamet bus jau kitaip, o jei sirgs, na tai ka, vistiek eisim, gydysimes ir eisim, vaistu daug nesuvartojam, nieko baisaus, lai imuniteta gaudo... yra kas priziures ligos metu
Atsakyti