Įkraunama...
Įkraunama...

Nauja priėmimo į darželius tvarka, 17 tema

kažin kokia tikimybė gauti vietą, jei esame į 3-4 metų amžiaus grupę eilėje 13-ti. žinau, kad neformuoja tam darželyje tokios amžiaus grupės, tiesiog savi lopšelinukai į ją pereina ir matyt kelis dar priima, nes turbūt darželinės grupės didesnės ir galbūt kažkas išvyko. bet mes tik šiemet registravomės, ta matyt gali būti dar vaikų iš pernai laukiančių eilėje? ar čia aš jau bendrą eilę matau?
Atsakyti
QUOTE(barric @ 2015 05 16, 22:18)
kas cia per darzelis? smile.gif na isties labai idomu, kadangi jie visi uzsilike is tarybiniu laiku, o tada tikrai visi buvo su savo teritorijom



Darželis gudrutis trakų gatvėje, senamiestyje irgi neturi aikštelės. Vaikai vedami i kiemelį prie bažnyčios pasibūti kartu su visais kitais žmonėmis, kurie tame parkelyje sėdi.
Atsakyti
nu jo, centras, senamiestis... liudna, kad taip, nesitikejau, gerai, bent,kad kituose rajonuose viskas ok
Atsakyti
Mūsų buvęs darželis turėjo savo teritoriją su tvora, bet į teritoriją buvo įmanoma patekti. Rezultatas - ne kartą atėję pasiimti vaikų tiesiai iš kiemo (šiltu laiku) esame matę darželio teoritorijoje besimėtančių švirkštų... Valytojos (ar nežinau kam priklauso) nesurinkdavo visko. Ir apskritai po 19 val. (kai darželis užsidarydavo) ten jau būdavo labai nesaugu.

Nenoriu rašyti pavadinimo, nes dukra kurios darželyje tai buvo, yra mokinė, nebe darželinukė, galėjo kas nors ir pasikeisti per ta laiką.

Atsakyti
QUOTE(Nikec31 @ 2015 05 17, 08:44)
Mūsų buvęs darželis turėjo savo teritoriją su tvora, bet į teritoriją buvo įmanoma patekti. Rezultatas - ne kartą atėję pasiimti vaikų tiesiai iš kiemo (šiltu laiku) esame matę darželio teoritorijoje besimėtančių švirkštų... Valytojos (ar nežinau kam priklauso) nesurinkdavo visko. Ir apskritai po 19 val. (kai darželis užsidarydavo) ten jau būdavo labai nesaugu.

Nenoriu rašyti pavadinimo, nes dukra kurios darželyje tai buvo, yra mokinė, nebe darželinukė, galėjo kas nors ir pasikeisti per ta laiką.


Daugelyje darzeliu, bet deja ne visuose, keliu praejusiu metu begyje buvo pakeistos tvoros: buvusios neaukstos, lengvai suaugusiems ir kai kuriems didesniems vaikuciams perlipamos tvoreles pakeistos aukstomis, pagal paskutinius reikalavimus tvoromis, o varteliai po darbo ir savaitgaliais rakinami.
Atsakyti
QUOTE(Nikec31 @ 2015 05 16, 21:16)


Norėdami pernai negauti, bet likti eilėje registravomes jau balandį prieš pat registracijos pabaigą.




Dievas apsviete jums prota, teisingai padarete ir siemet galite nebesinervinti... Ech, kaip gera... wub.gif

Na, o man belieka tik prisiminti patarle "после драки кулаками не машут"
Atsakyti
QUOTE(barric @ 2015 05 16, 12:17)
na labai daug vaiku, kuriems gruody buvo 1,5 metu yra uzregistruoti is pernai, aisku jie darzo gruody negavo, bet dabar  kaip prioritetiniai stovi i lopselio grupes, deja... jei musiskis butu tikes pagal amziu, irgi buciau taip darius, zaidimai su sistema smile.gif deja, tai legalu kol kas... bent jau musu darzelyje i lopselinuku grupe is pernai metu pretenduoja 29 vaikai smile.gif taigi reik tiketis, kad tikrai ne visi pirmu numeriu ji nurode, gal pasiskirstys, o gal ir ne... vat tokia situacija


Sis variantas toli grazu nebuvo toks idealus ir visai tinkamas. Maniskei taip pat gruodi suejo 1.5 m. As irgi pernai ziurejau, ar negaleciau uzregistruoti i darziuka, o leisti veliau. Pirmiausiai, lankymo metu keisti neleido, vadinasi numatomi lankymo metai lieka 2014. Na, galvoju, tiek to, ziurim, ka leis irasyti toliau. Mano dukrai 2 sueis siu metu birzeli, tad tarp pasirenkamu darzeliu liko tik 5 viso Vilniaus darzai, kurie priima vaikus nuo 1.5. Jei butu svarbu uzregistruoti bet kur, tada taip - tinka. Bet jeigu nori uzregistruoti prie namu, o is ju nera nei vieno sarase, tuomet - nieko cia super duper tinkamo schmoll.gif

QUOTE(Baldyrgan @ 2015 05 16, 18:49)
Musu privatus darzelis dar nieko nepranese oficialiai, bet ju puslapyje kainos jau pakilo! Is pirmo zvilgsnio mokestis lieka tas pats, bet dabar uz maista reikia moket papildomai uz kiekviena diena (anksciau buvo itraukta  i bendra mokesti). Ir atspekite, kiek gaunasi per menesi... taip taip 100 eur!!!

Ar jie savivaldybeje tikrai nesupranta, kad taip bus?! Mes tevai nieko negausim. Kas negalejo moket uz privatu darzeli, taip ir negales. Nauju vietu neatsiras. O pinigu isleista bus milijonais.

drinks_cheers.gif
Labai ikyriai persasi nuomone, stebint si privaciu darzeliu procesa, kad abi puses yra draugiskai suinteresuotos tokiu sprendimu. Viena - labai ikuriai persa privacius darzus ir net ruosiasi juos remti, sudarant ispudi, jog pagalba visgi teikiama tevams ir viskas tik del ju. O kita - net nepradejus vykdyti remimo, jau isibegeja pelnytis. Rezultate - tos pacios eiles i darzus g.gif ir dar tustesnis biudzetas

QUOTE(barric @ 2015 05 16, 19:19)
man apskritai privatus darzeliai nepriimtini del daugelio priezasciu, jau vien del to, kad mano tevu namo kieme yra tas darziukas - nu sorry, daznai bunu pas tevus ir turiu galimybe stebeti kas ten vyksta, kai vaikai kieme... viena syki maciau, kad vaikelis (is paziuros apie 1,5 metu) tecio paliktas labai labai verke, uzfiksavau laika, jis buvo paliktas ant topkiu betoniniu laipteliu, nuo kuriu laisvai galejo nusibalnot lygiai 40 minuciu, visa ta laika vis zvilgteldavau pro langa, vaikas verke, o aukletojos su likusia vaiku grupe buvo uz kampo kazkur... cia aisku vienetinis mano matyttas atvejis, bet kiti atvejai tokie, kad vai kai zaidzia palaidi (teritorija aptverta) o aukletoja jaunykle sedi i smartfona inykus,  - tai cia tik vieno darzo kasdienybe, o kiti darziukai - jie net neturi savo teritorijos, todel veda vaikus i gyvenamu namu aiksteles.. tai uz ka ten tokius milziniskus pinigus reik moket, kad vaikas zaistu savivaldybes irengtoje aiksteleje? o kai atveda 20 vaiku i daugiabucio kiema, - jie juk spiegia rekia, trukdo gyventojams, dar esu macius toki vaizda, kad vaikai zaidzia, vienas uzmiega ir miega tiesiog ant zoles, o jei jam erke ilis tuo metu? vat jums tie privatus darzai, as nenoriu jokiais budais teigti, kad visuose taip yra, tiesiog pasakoju, ka maciau SAVO akimis.. dar i tas aiskteles juos veda gatvemis, daznai per gatve reik pereit, vel pavojus... kuomet valdiskas darzas garantuotai turi savo teritorijas, kurios aptvertos, saugomos, yra irengti vaiku visokie dalykai, laipynes/supines etc.


Galbut ne visu 100, bet sutinku su jusu issakyta nuomone. Mano galva, valstybinis zymiai tinkamesnis variantas vaikui 4u.gif
Atsakyti
mjo, bent jau kiek as tikrinau - 5 vilniaus darzai buvo priimantys vaikus nuo metu, o visur kitur formuojamos 1,5-3 arba 2-3 metu grupes, as kai meginau pernai maziu uzregint tokiu pat budu tipo nuo gruodzio, man kaip tik ir ismete tuos darziukus, kurie mums netinka, kurie nuo 1 metuku priima, o pvz. keletas mano pazistamu, kuriu vaikai kaip tik yra gime birzeli, geguzy - kuo puikiausiai uzregistravo i musu darzeli savo atzalas ir dabar pirmose pozicijose stovi
Atsakyti
QUOTE(barric @ 2015 05 17, 10:52)
mjo, bent jau kiek as tikrinau - 5 vilniaus darzai buvo priimantys vaikus nuo metu, o visur kitur formuojamos 1,5-3 arba 2-3 metu grupes, as kai meginau pernai maziu uzregint tokiu pat budu tipo nuo gruodzio, man kaip tik ir ismete tuos darziukus, kurie mums netinka, kurie nuo 1 metuku priima, o pvz. keletas mano pazistamu, kuriu vaikai kaip tik yra gime birzeli, geguzy - kuo puikiausiai uzregistravo i musu darzeli savo atzalas ir dabar pirmose pozicijose stovi


Na va, o mums visai nepavyko, nors birzelinuke - ismete tuos pacius 5, kurie netiko g.gif Gal jie ir nuo 1 metu, nesigincysiu. Tiesiog didzioji dauguma, nors ir rodo ta nuo 1,5, bet reikalaja, kad einamaisiais metais vaikui sueitu 2-ji. Zodziu, cia kaip ir visada... Be zodziu biggrin.gif Kai sistemoj bardakas, tai jau ir logikos ner ko ieskoti. Net nebesinervuoju.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RUDOJI: 17 gegužės 2015 - 12:26
Na kiek aš žinau, reikėjo lankymo datą nurodyti ne nuo rugsėjo, o gruodžio kažkelintą, kai vaikui sueina 1,5 metų, tuomet būtų sistema leidusi pasirinkti visus daržus nuo 1,5 metų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Baldyrgan @ 2015 05 16, 19:49)
Musu privatus darzelis dar nieko nepranese oficialiai, bet ju puslapyje kainos jau pakilo! Is pirmo zvilgsnio mokestis lieka tas pats, bet dabar uz maista reikia moket papildomai uz kiekviena diena (anksciau buvo itraukta  i bendra mokesti). Ir atspekite, kiek gaunasi per menesi... taip taip 100 eur!!!

Ar jie savivaldybeje tikrai nesupranta, kad taip bus?! Mes tevai nieko negausim. Kas negalejo moket uz privatu darzeli, taip ir negales. Nauju vietu neatsiras. O pinigu isleista bus milijonais.


Parasykit merui apie darzelio mokescio pakelima.
Atsakyti
QUOTE(Amelita @ 2015 05 17, 18:08)
Parasykit merui apie  darzelio mokescio pakelima.

O ką tai pakeis? Darželiai juk privatūs, kiek nori, tiek ima.
Atsakyti