Įkraunama...
Įkraunama...

Nauja priėmimo į darželius tvarka, 17 tema

QUOTE(LabaiTyli @ 2015 05 16, 12:48)
Savivaldybės darbuotoja man sakė, kad pernykščiai stovi atskiroj eilėj, o šiais  metais registruoti jau tik po jų pagal prioritetų skaičių ir registracijos laiką.




Kazkodel pernai tvirtino, kad registruojama i darzelius tik tais metais, kada ketini leisti vaika i darzeli. Bet nesake, kad jei negausite, kitamet busite eiles priekyje pries visus prioritetus. Tik po laiko tai suzinojau, ir dabar tikrai kenciu nuoskauda, juk laisvai galejau uzregistruoti pernai, jei ne ta tendencinga ir nepilna informacija. Pagal ja buvo galima suprasti, kad kitais metais ir eile is naujo, o ne praeitu metu eile varo i prieki ir tik poto siemetiniai.

Dar niekur is manes taip niekas nesityciojo, kaip Vilniaus savivaldybe is savo gyventoju. Taip ir norisi nebemoketi mokesciu.
Atsakyti
QUOTE(Airona @ 2015 05 16, 13:07)
Kazkodel pernai tvirtino, kad registruojama i darzelius tik tais metais, kada ketini leisti vaika i darzeli. Bet nesake, kad jei negausite, kitamet busite eiles priekyje pries visus prioritetus. Tik po laiko tai suzinojau, ir dabar tikrai kenciu nuoskauda, juk laisvai galejau uzregistruoti pernai, jei ne ta tendencinga ir nepilna informacija. Pagal ja buvo galima suprasti, kad kitais metais ir eile is naujo, o ne praeitu metu eile varo i prieki ir tik poto siemetiniai.

Dar niekur is manes taip niekas nesityciojo, kaip Vilniaus savivaldybe is savo gyventoju. Taip ir norisi nebemoketi mokesciu.

Kažin ar jie patys žinojo kad taip bus?
Man atrodo kad tik prieš šių metų registraciją priėmė kad pernai negavę bus eilės priekyje g.gif
Atsakyti
na labai daug vaiku, kuriems gruody buvo 1,5 metu yra uzregistruoti is pernai, aisku jie darzo gruody negavo, bet dabar kaip prioritetiniai stovi i lopselio grupes, deja... jei musiskis butu tikes pagal amziu, irgi buciau taip darius, zaidimai su sistema smile.gif deja, tai legalu kol kas... bent jau musu darzelyje i lopselinuku grupe is pernai metu pretenduoja 29 vaikai smile.gif taigi reik tiketis, kad tikrai ne visi pirmu numeriu ji nurode, gal pasiskirstys, o gal ir ne... vat tokia situacija
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo barric: 16 gegužės 2015 - 12:53
QUOTE(barric @ 2015 05 16, 08:45)
kazkaip kasdien per radija plepa apie tas darzeliu reformas... vaziuodama masinoj pasiklausau ir tyliai dziaugiuosi, kad mano vaikas eis i darza (bent taip tikiuosi) dar pagal senaja tvarka, nes tai, ka dabar priraizge - bus baisu.. o del tu 100 eur kompensaciju, is savo pazistamu (ne is vienu), kurie veda i privacius darzus esu ne karta girdejus, kad jau dabar kainos pakilo vos ne tais paciais 100 euru smile.gif na vienu zodziu... truksta zodziu smile.gif

o as negaliu atsidziaugti ta kompensacija, jau 3m esam uz borto, toks jausmas valstybinio darzo iki mokyklos taip ir negausim, itariu ir trecius metus teks vest i privatu, ir dabar vedam 3d/sav, su kompensacija galesim vest 5d ir moket gausis maziau negu dabar mokam. Bent kokia sviesele tuenlio gale smile.gif. Nors trijuose darzeliuose esam 2-3 vietoje uz bruksnio, bet savo amziaus grupeje tikrai nesitikiu stebuklu, tai vis nors kas gero ivyko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Baltute2 @ 2015 05 16, 16:21)
o as negaliu atsidziaugti ta kompensacija, jau 3m esam uz borto, toks jausmas valstybinio darzo iki mokyklos taip ir negausim, itariu ir trecius metus teks vest i privatu, ir dabar vedam 3d/sav, su kompensacija galesim vest 5d ir moket gausis maziau negu dabar mokam. Bent kokia sviesele tuenlio gale smile.gif. Nors trijuose darzeliuose esam 2-3 vietoje uz bruksnio, bet savo amziaus grupeje tikrai nesitikiu stebuklu, tai vis nors kas gero ivyko smile.gif


tuomet linkiu, kad jusu darzelis nepakeltu kainu smile.gif nors, kiek suprantu, tas sprendimas del 100 euru dar nepriimtas, opozicija priestarauja ir kazkas ten... dar neaisku viskas
Atsakyti
QUOTE(barric @ 2015 05 16, 11:38)
na gal konkreciame darze ir nepakilo, bet kituose - pakilo smile.gif cia juk ne rodiklis - vienas darzas, as netvirtinu, kad visur pakilo, tiesiog eilini karta skleidziu VBS agenturos gandus biggrin.gif


Musu privatus darzelis dar nieko nepranese oficialiai, bet ju puslapyje kainos jau pakilo! Is pirmo zvilgsnio mokestis lieka tas pats, bet dabar uz maista reikia moket papildomai uz kiekviena diena (anksciau buvo itraukta i bendra mokesti). Ir atspekite, kiek gaunasi per menesi... taip taip 100 eur!!!

Ar jie savivaldybeje tikrai nesupranta, kad taip bus?! Mes tevai nieko negausim. Kas negalejo moket uz privatu darzeli, taip ir negales. Nauju vietu neatsiras. O pinigu isleista bus milijonais.
Atsakyti
man apskritai privatus darzeliai nepriimtini del daugelio priezasciu, jau vien del to, kad mano tevu namo kieme yra tas darziukas - nu sorry, daznai bunu pas tevus ir turiu galimybe stebeti kas ten vyksta, kai vaikai kieme... viena syki maciau, kad vaikelis (is paziuros apie 1,5 metu) tecio paliktas labai labai verke, uzfiksavau laika, jis buvo paliktas ant topkiu betoniniu laipteliu, nuo kuriu laisvai galejo nusibalnot lygiai 40 minuciu, visa ta laika vis zvilgteldavau pro langa, vaikas verke, o aukletojos su likusia vaiku grupe buvo uz kampo kazkur... cia aisku vienetinis mano matyttas atvejis, bet kiti atvejai tokie, kad vai kai zaidzia palaidi (teritorija aptverta) o aukletoja jaunykle sedi i smartfona inykus, - tai cia tik vieno darzo kasdienybe, o kiti darziukai - jie net neturi savo teritorijos, todel veda vaikus i gyvenamu namu aiksteles.. tai uz ka ten tokius milziniskus pinigus reik moket, kad vaikas zaistu savivaldybes irengtoje aiksteleje? o kai atveda 20 vaiku i daugiabucio kiema, - jie juk spiegia rekia, trukdo gyventojams, dar esu macius toki vaizda, kad vaikai zaidzia, vienas uzmiega ir miega tiesiog ant zoles, o jei jam erke ilis tuo metu? vat jums tie privatus darzai, as nenoriu jokiais budais teigti, kad visuose taip yra, tiesiog pasakoju, ka maciau SAVO akimis.. dar i tas aiskteles juos veda gatvemis, daznai per gatve reik pereit, vel pavojus... kuomet valdiskas darzas garantuotai turi savo teritorijas, kurios aptvertos, saugomos, yra irengti vaiku visokie dalykai, laipynes/supines etc.
Atsakyti
QUOTE(Airona @ 2015 05 16, 12:07)
Kazkodel pernai tvirtino, kad registruojama i darzelius tik tais metais, kada ketini leisti vaika i darzeli. Bet nesake, kad jei negausite, kitamet busite eiles priekyje pries visus prioritetus.


Man irgi pernai kilo tas pats klausimas (pernai nenorėjau leisti) ir klausiau kas bus jei negausime darželio.

Paskambinus pernai savivaldybėje užtikrino, kad tikrai liksime eilėje jei negausime darželio ir tikrai būsime aukščiau nei tie, kurie registruosis šiemet ir turės tiek pat arba mažiau prioritetų.

Apsimokėjo pernai registruotis jei tik vaiko amžius leido, net ir nežinant, kad pernykščiai atsidurs priekyje prieš visus šiumetinius vaikus.

Norėdami pernai negauti, bet likti eilėje registravomes jau balandį prieš pat registracijos pabaigą.

Papildyta:
QUOTE(barric @ 2015 05 16, 19:19)
man apskritai privatus darzeliai nepriimtini del daugelio priezasciu, jau vien del to, kad mano tevu namo kieme yra tas darziukas - nu sorry, daznai bunu pas tevus ir turiu galimybe stebeti kas ten vyksta, kai vaikai kieme...


Manau priklauso nuo darželio. Prieš kelis metus po mano darbo langais buvo privatus darželis.
Matydavau viską kas vyksta kieme, pro langus - grupių kambarius, pro atdarus langus girdėjosi kas vyksta.

Jei tik pajamos leistų, į tokį darželį atiduočiau vaiką tą pačią dieną. Net nesulyginsi su ugdymo organizavimu ir priežiūra mano vaiko (vyresniojo) valstybiniame darželyje. Deja... schmoll.gif
Atsakyti
as pilnai itkiu, kad yra puikiu privaciu darziuku, taciau musu valdiskas yra nuostabus:) na cia nusiterikimo reikalas is dalies
Atsakyti
Na, musu darzelis valstybinis, bet matyt toks Vilniuje vienintelis, kuris neturi savo aptvertos aiksteles, kasdien vaikai vedami zaisti i miesto aikste (kur net nera jokiu supyniu), per nemaza ir judria gatve...

QUOTE(barric @ 2015 05 16, 19:19)
man apskritai privatus darzeliai nepriimtini del daugelio priezasciu, jau vien del to, kad mano tevu namo kieme yra tas darziukas - nu sorry, daznai bunu pas tevus ir turiu galimybe stebeti kas ten vyksta, kai vaikai kieme... viena syki maciau, kad vaikelis (is paziuros apie 1,5 metu) tecio paliktas labai labai verke, uzfiksavau laika, jis buvo paliktas ant topkiu betoniniu laipteliu, nuo kuriu laisvai galejo nusibalnot lygiai 40 minuciu, visa ta laika vis zvilgteldavau pro langa, vaikas verke, o aukletojos su likusia vaiku grupe buvo uz kampo kazkur... cia aisku vienetinis mano matyttas atvejis, bet kiti atvejai tokie, kad vai kai zaidzia palaidi (teritorija aptverta) o aukletoja jaunykle sedi i smartfona inykus,  - tai cia tik vieno darzo kasdienybe, o kiti darziukai - jie net neturi savo teritorijos, todel veda vaikus i gyvenamu namu aiksteles.. tai uz ka ten tokius milziniskus pinigus reik moket, kad vaikas zaistu savivaldybes irengtoje aiksteleje? o kai atveda 20 vaiku i daugiabucio kiema, - jie juk spiegia rekia, trukdo gyventojams, dar esu macius toki vaizda, kad vaikai zaidzia, vienas uzmiega ir miega tiesiog ant zoles, o jei jam erke ilis tuo metu? vat jums tie privatus darzai, as nenoriu jokiais budais teigti, kad visuose taip yra, tiesiog pasakoju, ka maciau SAVO akimis.. dar i tas aiskteles juos veda gatvemis, daznai per gatve reik pereit, vel pavojus... kuomet valdiskas darzas garantuotai turi savo teritorijas, kurios aptvertos, saugomos, yra irengti vaiku visokie dalykai, laipynes/supines etc.

Atsakyti
QUOTE(missg @ 2015 05 16, 21:50)
Na, musu darzelis valstybinis, bet matyt toks Vilniuje vienintelis, kuris neturi savo aptvertos aiksteles, kasdien vaikai vedami zaisti i miesto aikste (kur net nera jokiu supyniu), per nemaza ir judria gatve...

kas cia per darzelis? smile.gif na isties labai idomu, kadangi jie visi uzsilike is tarybiniu laiku, o tada tikrai visi buvo su savo teritorijom
Atsakyti
Cia mazas darziukas, tik dvi grupes yra, Neries darzelis, netoli Lukiskiu aikstes

QUOTE(barric @ 2015 05 16, 21:18)
kas cia per darzelis? smile.gif na isties labai idomu, kadangi jie visi uzsilike is tarybiniu laiku, o tada tikrai visi buvo su savo teritorijom

Atsakyti