Įkraunama...
Įkraunama...

Provansas ir klasika mūsų namuose

QUOTE(femme @ 2015 06 22, 17:06)
Buksmedžiai nebijo šalčio, bet bijo ankstyvos pavasarinės saulės, kai įšalas dar nenuėjęs, nudega.
Tai reiktų dengti.

Vazonus pirkau su akcija Maximoj didelius - atrodo keraminiai g.gif O jau kaip laikys - žiūrėsim. Ko gero tik prilaistyt vėlai rudenį prieš šalnas nereikėtų, kad nesutrūkiktų į ledą vanduo sušalęs.


4u.gif
Dengsiu smile.gif
As palauksiu ziniu po ziemos smile.gif

QUOTE(dives @ 2015 06 22, 17:40)
o nenorit vazono iš durpiu ir cemento? pigiau, nebaisu, jei ir skils
tik tiek, kad reik ieškot kas pagamintų, jei pačiam nėr laiko ar nesinori..


Nelabai noreciau, nes ne visai tas stilius kurio reiktu prie aplinkos ax.gif

QUOTE(AJIRA @ 2015 06 22, 19:59)
O del vazonu tai anksciau turejau keramikiniu sutrukdavo po ziemos, neatlaikydaabarvo musu salciu, dabar meciausi ant betoniniu jau kelias ziemas atlaike, tik svarbu kad butu skylutes vandeniui isteketi.


4u.gif Panasu, kad ir man teks mestis ant betoniniu smile.gif

QUOTE(aistukas @ 2015 06 22, 20:52)
As pasigaminau kelis vazonus is hypertufos (cemento, durpiu ir perlito ar vermikulito misinio). Man patinka ju naturalistine isvaizda, o ziema man atlaike gerai. Pas mane stovi terasoj.  4u.gif Turiu ir keramikiniu, maniskiai jau ne viena ziema yra be problemu perziemoje. 4u.gif


4u.gif
Naturalistine isvaizda mano atveju nelabai tinka rolleyes.gif
Mat kaip skirtingai ir suprask zmogau dabar - skils...ar neskils...ta keramika g.gif

QUOTE(Rasytee @ 2015 06 22, 21:08)
i bijūnų temą ir aš pasirodysiu  rolleyes.gif


Opaa koks medejantis bijuneeelis bigsmile.gif thumbup.gif wub.gif
Atsakyti
mamagabi , o tu juos labai didelius nori pirkti? as rudeni isrovus geles , sunesu vazonus i garaza g.gif
kaip tik siandien ziurinejausi senukuose vezonu , visai apsileidau siemet su gelem blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Rabambule @ 2015 06 17, 15:42)
I siuos klausimus tik pati ir gali atsakyti, vienos merginos renkasi viska balta, kitos specialiai duris daro kitokias, viskas priklauso ko pati nori..pas mane tik baltas fonas, taciau tai nereiksia, kad taip turi buti. Durys mdf, kaip ir virtuve, spintos. As megstu be rastu, tai viskas be fakturu. Zinoma noreciau visko medinio, kaip ir langu ar plintusu, tiesiog nudazytu baltai, taciau buvo per brangu viska medi tureti, plius kai fakturos nenorejau rodyti. Nieks nepasakys kokio aukscio reikia, nejauciam patalpu tavo. Tiesiog imk pavyzdzius, vaziuok i namus ir deliok, fotkink..pvz jeigu nori apvadu, kurie nezemintu, gali net svarstyti varianta deti apvadus ant lubu, kurie vos vos uzeina ant sienos, labai idomiai atrodo..grindjuostes aukstis priklauso ar labai nori aukstu, nes ypac jeigu medines, jos kainuoja nemazai..ar labai nori bangu..juk vienaip atrodys 14 cm aukscio su viena bangele, visaip kitaip su daug frezavimu..galima mastyti dar toki varianta kaip 10 cm plintusas plius virsuje su tarpeliu plonas plonas apvadelis..siaip reziumuojant grinduosciu aukstis daugiau priklauso ne  nuo lubu aukscio, na zinoma nebent nori 14 ir daugiau, o kiek noresi jiems isleisti.


O galit pasakyti iš ko pas jus langų apvadai, vonioj pvz. ?
Kaip tokius pasidaryti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasytee @ 2015 06 22, 21:08)
i bijūnų temą ir aš pasirodysiu  rolleyes.gif

grazumelis wub.gif koks didelis krumas, kiek ziedu thumbup.gif turbut jau nemazai meteliu turi bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(AJIRA @ 2015 06 23, 10:35)
grazumelis wub.gif koks didelis krumas, kiek ziedu thumbup.gif turbut jau nemazai meteliu turi bigsmile.gif

Aha jau senokai jis pas mus , rudeni net zadu as ji karpyt nes jau isbujojo labai
Atsakyti
QUOTE(mamagabi @ 2015 06 22, 15:11)

As pvz. tyliai ir ramiai "pasinerusi" i kiemo apzeldinimo reikalus rolleyes.gif

Sveika prisijungus prie sodininkų būrio 4u.gif
Buksmedžiai pakankamai įnoringi augalai, bet formalaus sodo be jų nesukursi. Bus visko su jais- ir aplūžinės, ir apdegs doh.gif . Bet su laiku susitaiko su augimo sąlygom ir pradeda bujoti biggrin.gif Svarbu nepamiršti, kad jie mėgsta drėgmę. Pirmais augimo metais siūlau mulčiuoti. Tiek tujom, tiek buksmedžiams tai patiks, o ir kiti augaliukai tai mėgsta biggrin.gif Nors daugelis sako, kad paberta, nupjauta žolė aplink augalus atrodo neestetiškai. Gal ir taip, bet visgi geriau neestetika, nei skurstantys augalai....ČIA BŪTŲ GALIMA ILGAI IŠSIPLĖSTI, bet būkim drausmingos ax.gif ir eikim į kiemelių temą mirksiukas.gif
Sunku pas mus surasti didelio dydžio vazonus už padorią kainą, bet man pavyko biggrin.gif maniškiai kieme jau peržiemojo 5 žiemas ir nieko. Mat jie iš betono ir molio mišinio (kai gręžėm skyles studijavom sudėtį) lotuliukas.gif , turiu dar ir molinį dengtą glazūra, tai tas tik vieną žiemą testovėjo lauke, kaip su juo bus kitais metais sunku pasakyti. Visų vazonų vidų esu ištepusi impregnantu, kad drėgmė nesigertų į sieneles- tai gal dar ir tas duoda pliusą. Aš netikiu, kad seniuose tie brangesni vazonai neatlaiko žiemos sąlygų g.gif atrodo pakankamai tvirti jie...sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasytee @ 2015 06 22, 22:43)
mamagabi , o tu juos labai didelius nori pirkti? as rudeni isrovus geles , sunesu vazonus i garaza  g.gif
kaip tik siandien ziurinejausi senukuose vezonu , visai apsileidau siemet su gelem  blush2.gif


Taip smile.gif, nes jie butu namo fasade, o ten gi špyguciu nepastatysi - is tolo turi matytis biggrin.gif
Nei garazo nei sandeliuko pas mus nera - todel vazonai turi likti ten kur stoveje smile.gif


QUOTE(TuDa @ 2015 06 23, 11:37)
Sveika prisijungus prie sodininkų būrio 4u.gif
Buksmedžiai pakankamai įnoringi augalai, bet formalaus sodo be jų nesukursi. Bus visko su jais- ir aplūžinės, ir apdegs doh.gif . Bet su laiku susitaiko su augimo sąlygom ir pradeda bujoti biggrin.gif Svarbu nepamiršti, kad jie mėgsta drėgmę. .sėkmės 4u.gif


Taigi va su tais buksmedziais - prisisodinau ju galybe ir jei neatlaikys ziemos - is to formalumo liks tik snipstas lotuliukas.gif
Bandysiu visaip kaip juos "issaugoti", dekui smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamagabi: 23 birželio 2015 - 12:28
QUOTE(Cobre @ 2015 06 22, 12:01)
mano nezydejo ilgai. ir aplamai skurdo. perkeliau pernai rudeniop tris sakeles kitur, siemet jau krumas didelis ir zydejo baltai  wub.gif  perzydeje jau maniskiai. Jei ilgiau nezydes, tai keisk vieta

per giliai pasodinti bijunai nezydi, juos reikia sodinti dirvos pavirsiuje.

QUOTE(TuDa @ 2015 06 23, 10:37)
Visų vazonų vidų esu ištepusi impregnantu, kad drėgmė nesigertų į sieneles- tai gal dar ir tas duoda pliusą.

zmones kloja burbuline polietileno plevele i vazona, o tada pila zemes, kad nuo salcio neplystu ir per karscius taip greitai neisdziutu.


Atsakyti
QUOTE(mamagabi @ 2015 06 23, 13:26)
Taigi va su tais buksmedziais - prisisodinau ju galybe ir jei neatlaikys ziemos - is to formalumo liks tik snipstas lotuliukas.gif

Man siūlė rinktis - ar buksmedžiai, ar mažos pušelės. Pasirinkau pušeles ax.gif .
Atsakyti
QUOTE(Juodai @ 2015 06 23, 15:20)
Man siūlė rinktis - ar buksmedžiai, ar mažos pušelės. Pasirinkau pušeles ax.gif


Jei sodo/kiemelio/aplinkos stilius nera svarbus, tada OK smile.gif , bet jei tai KLASIKINIS kiemas salia klasikinio namo (mano atveju), tada puseles netinka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mamagabi @ 2015 06 23, 18:43)


Na taip, pas mus nėra kuriamas kažkoks griežtas stilius - ne toks mūsų tikslas smile.gif. Renkamės tai, kas mums gražu, ir taip gaunasi, kad atsiranda vienas-kitas klasikos elementas.
Buksmedžiai man gražu, bet tik pavieniai suformuoti rutuliukai, o ne gyvatvorės. Mums tie rutuliukai būtų tikę, bet pabijojau dėl galimo pavasarinės saulės nudeginimo, todėl rinkausi pušeles.
Atsakyti
QUOTE(Juodai @ 2015 06 23, 18:06)
Buksmedžiai man gražu,  bet tik pavieniai suformuoti rutuliukai,  o ne gyvatvorės. Mums tie rutuliukai būtų tikę, bet pabijojau dėl galimo pavasarinės saulės nudeginimo, todėl rinkausi pušeles.

Gera alternatyva buksmedžių rutuliams yra http://www.puosmedis...es/Globosa.html
Išties gražiai ir be didelio vargo suka tikslų rutulį. Nei nudega, nei nušąla. Sausra irgi nebaisi. Patikrinta lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo TuDa: 23 birželio 2015 - 20:59