QUOTE(Depresyja @ 2015 04 13, 08:46)
Sveikos pomidoru augintojos. Niekada gyvenime neturėjau šiltnamio, nei tėvai neturėjo, bet visada labai norėjau ir dabar jau turėsiu... noriu pati užsiauginti pomidorų. Nusipirkom namus kaime, vyras užsakė šiltnamį. Jis nepigiai kainuoja, tai norisi kad viskas pavyktų bent kažkiek....Gal kokių patarimų duotumėt kokius pirkti (nes pati šiemet jau nepasėsiu...) kaip sodinti,trešti, prižiūrėti ir t.t Ar kokia nuorodą gal įmestumėt pradžiamokslei.... Būčiau labai dėkinga
Sveika prisijungus prie pomidorinės armijos. Pradžioj siūlyčiau keletą straipsnių iš Googl'es pasiskaityti ( sodinimas, genėjimas, tręšimas, konservavimas, man patinka filmukai rusų kalba , labai daug), kad bendra supratimas būtų, o po to labai praverčia Youtube filmukai konkrečiam veiksmui, pasižiūri keletą ir atsirenki sau tinkamą. Aišku, čia forume pataria. GAL MERGINOS KOKIUS DAIGUS PERLEISTŲ.Juk visad būna perteklius. Jei dėl skonio rinkčiausi veisles, dėl derliaus - hibridus. Dar žiūrint kam naudosit konservavimui,. šviežiam vartojimui, džiovinimui, reikia turėti ankstyvų veislių, keletą vėlyvų ir pagrindiniam derliui. Taip pat siūlau išmėginti bent keletą juodų pomidorų veisl pvz. ; Black Russian. Iš hibridų giria merginos Lemon Boy- dideli geltoni, derlingi ir skanūs, Raudoni- Delfinaii, Džiuljetos, Toro; BOLZANO- ORANŽINIAI - ILGAI GROJANTYS, - neesu hibridų gerbėja, daug nepasiūlysiu,( dar merginos minėjo Logistika, - daug, bet tik perdirbimu ir kokių čeriukų dersertui-Black Cherry-1-2 daigus, gal dar kokių kabančių vazonuose pasisodinti( Timbling Tom red/yellow), tad apsigalvokite kokių norite, kam naudosite ir tada tikslingai klausti, dar gerai būtų miestą žinoti.Nežinau kur pirksite ir koks asortimentas bus.
http://www.darzovius...echnologija.pdf
Ir sakyčiau dar ne vėlu pačiai pasisėti kokią ankstyvą veislę.
Ir kai pirksite pagalvokite, kad gal geriau rinktis daugiau aukštaūges veisles- interdeterminantines į aukštą šiltnamį, nei žemas, derliaus atžvilgiu, kaip naudingiau išnaudoti turimą plotą.
Dėl daigų kainos- kartais geri draugai, giminės, kaimynai padovanoja pagelbėja naujokėms, pašefuoja..tad ta kaina toks sąlyginis dalykas..
*Dėl daigų kokybės, pirkčiau prieš pat sodinimą, praėjus šalnų pavojui, daigai turėtų būti ne aukštesni nei du sprindžiai, tvirti, neišgriuvę, nepavytę, lapai sveiki žali. Pritariu minčiai, kad geriau pirkti pas žinomą pirkėją. kuri augina daigus didesniais kiekiais, didesnis pasirinkimas paprastai būna ir nesigundyti pigiais hibridais, nes sėklos brangios, jei daigas pigus, galimai - ne tai,kad deklaruojama. Ir geriau pirmą klausti kokias veisles parduodate, negu vardinti, ko ieškote, ypač turguje. Rimta patyrusi [pomidorų augintoja patiišsiklausinės jūsų poreikius ir pasiūlys. Tikrai yra priofesionalių augintojų/pardavėjų ( stebiu FB), KURIE PARDUODA PAGAL VEISLES, O NE RAUDONI, ANKSTYVI, ir t.t.. tereikia tokius žmones susirasti.