Buvo ištirta 313 vaikų iki 5 metų amžiaus. Motinos juos žindė iki 1 metų. Ankstesniuose panašiuose tyrimuose pagrindinis rodiklis būdavo žmogaus kūno masės indeksas. Šiame tyrime, siekiant tikslumo, naudota nauja metodika, paremta rentgenografijos duomenimis.
Tyrime buvo svarbūs įvairūs faktoriai: primaitinimas (košės, tyrelės, gėrimai ir t.t.); finansinės šeimos galimybės; būsimos motinos rūkymas nėštumo metu ir pan.
Nepaisant žindymo trukmės, vaiko, maitinto motinos pienu, svoris iš esmės nesiskiria nuo to vaiko, kuris niekada negavo mamos pieno, svorio. Palyginus riebalų sankaupų lygį jų organizme taip pat nerasta esminių skirtumų. Mokslininkai spėja, kad ankstesniuose tyrimuose tegiama žindymo įtaka nutukimo rizikai buvo kiek perdėta dėl kūno masės indekso, kaip pagrindinio rodiklio, naudojimo.
JAV mokslininkų naudotas tyrimo metodas tikslesnis, palyginus su kūno masės indekso matavimu. Tačiau šio tyrimo rezultatai, privertę suabejoti teigiama žindymo įtaka mažesnei nutukimo rizikai, jokiu būdu nenuvertina visų kitų teigiamų motinos pieno savybių - tik motinos piene yra būtinas kūdikio vystymuisi nealergizuojančių ir lengvai skaidomų baltymų kiekis, medžiagos, apsaugančios organizmą nuo disbakteriozės bei stiprinančios imunitetą ir t.t.
Šaltinis: BBC News