{mosimage}Daug judantys, aktyviai gyvenantys vaikai kompensuoja tas valandas, kurias jie praleidžia prie televizoriaus ar kompiuterio. Mokslininkų tyrime, atliktame JAV, Medical College of Georgia, dalyvavo 421 paauglys (nuo 14 iki 18 metų amžiaus). Per 5 tyrimo dienas buvo vertinama jų širdies kraujagyslių sistemos būklė (treniruojantis ant bėgimo takelio), matuojamas bendras organizmo riebalų kiekis procentais.
Be to, specialiais prietaisais matuotas fizinio krūvio intensyvumas ir žingsnelių skaičius, nueitas per parą.Paaiškėjo natūralus dalykas - tie vaikai, kurie buvo geros fizinės formos, judėjo ir treniravosi daugiau už visus. Pačių liekniausių vaikų (kurių organizme riebalų sankaupų procentas mažiausias) fizinis aktyvumas vidutiniškas. Labai daug jaunuolių gyvena pasyviai, daugybę laiko praleidžia prie televizoriaus ir kompiuterio, todėl jiems būtina kažkaip kompensuoti fizinio aktyvumo trūkumą (jeigu tik jie nenori nutukti).
Visiškai natūralu, kad paaugliai, gyvenantys aktyviau (fizine prasme), žymiai rečiau turi problemų dėl viršsvorio. Bet pasirodo, kad geros sveikatos palaikymui saikingų fizinių krūvių nepakanka. Šiuolaikinių vaikų gyvenimo sąlygos taip jau susiklostę, kad jie mažai fiziškai juda ir dėl sveikos gyvensenos, jiems tenka įdėti nemažai pastangų. Anskčiau atlikti panašūs tyrimai rodė, kad apie 41 proc. paauglių neskiria fiziniam krūviui net 20 min (nors tris kartus per savaitę). O paaugliams rekomenduojama mažiausiai 1 valanda intensyvaus fizinio krūvio per dieną. Vis daugiau paauglių vengia lankyti fizinio lavinimo užsiėmimus mokyklose. Vis dėlto, fizinio lavinimo specialistai rekomenduoja tiems, kurie turi viršsvorio, kurių fizinė forma prastesnė, pradėti nuo saikingų krūvių ir gyvenimo būdo keitimo, pamažu didinant fizinio krūvio intensyvumą. Taip užsiėmimai nesukels neigiamų emocijų bei mažiau rizikuosite patirti traumų.
Šaltinis: rusmg.ru