Mokslininkai aptiko, kad mažiausiai užterštuose rajonuose 48,3 proc. naujagimių buvo mergaitės, o labiausiai užterštuose 49,3. Paskaičiavę mergaičių ir berniukų gimimų santykį visuose rajonuose, mokslininkai pateikė išvadą: jei labiausiai užterštuose rajonuose mergaičių ir berniukų gimimo santykis būtų toks pats kaip ir švariuose rajonuose, tuomet berniukų gimtų net 1180 daugiau. Šio reiškinio atradimas turėtų būti patikslintas, atlikus žymiai didesnio masto tyrimus.
Žmonijos reprodukcijos atžvilgiu, aplinkos užterštumas yra toks pats stresas, kaip ir kiti reiškiniai, veikiantys procentinį lyčių santykį. Tyrimai rodo, kad gamtos katastrofos, nelaimės ir krizės, pvz. teroro aktai, padidina mergaičių gimimo tikimybę. Manoma, kad reprodukcijos atžvilgiu, tai vyksta tikslingai, nes yra didelė tikimybė, kad gimusi mergaitė ateityje gali pagimdyti ir išauginti keletą vaikų. Gimus berniukui, daugiau rizikos: jis gali tapti dešimties vaikų tėvu, o gali jų ir visai neturėti. Pasak tyrimo vadovo, viskas atrodo taip, lyg žmonija stengtųsi atstatyti savo populiaciją ir mergaitės čia ypač reikalingos.
Kol kas tyrėjai neatsižvelgė į tai, koks būtent oro taršos komponentas turi įtakos lyčių pasiskirstymui. Bet pastebėta, kad kenksmingos medžiagos paveikia būtent vyro spermos kokybę bei mažina spermatozoidų kiekį.
Šis tyrimas parodė, kad spermatozoidai su Y chromosoma (lemiančia berniuko gimimą) yra silpnesni, nei spermatozoidai su X chromosoma, vadinasi yra labiau pažeidžiami streso, kurį sukelia aplinkos užterštumas.
Šaltinis: medinfo.ru