{mosimage}Mano dukrytei 2 m. 3 mėn. Ji neturi nė vieno sveiko žaislo. Būtinai turi visus išardyti, sulaužyti ir nenusiramina tol, kol nesugadina jų. Nors visada pasakau, kad taip elgtis negalima. Ką daryti? (Mama)
· Choleriko temperamentą turintys vaikai, nenustygsta vietoje, yra aktyvūs, lengvai susierzina, greit meta nebaigtą veiklą ir t.t. Jų rankose žaislai tiesiog patys lūžta: tai belakstydami išmeta iš rankų, tai per stipriai suspaudžia, dėl ko nors susierzinę ir pan. Su tuo kovoti beprasmiška. Reikia mokyti vaiką kontroliuoti savo emocijas, bet to išmokstama tik apie 7-8 metus.
· Galbūt vaikas blogai jaučiasi, yra pavargęs. Bet koks negalavimas išvargina vaiko psichiką (ypač jei buvo pakilusi temperatūra), jis tampa irzlus, nekantrus ir nevikrus. Vienas neatsargus judesys ar staiga įsiplieskęs pyktis ir žaisliukas pabiro į šipulius! Kai vaikas negaluoja, serga, surinkite visus trapesnius žaislus, žaidimus, reikalaujančius susikaupimo. Palikite tik pačius mėgstamiausius žaislus.
· Galbūt žaislas skirtas ne jo amžiaus vaikui? Mažyliai iki 3 metų nemoka paskaičiuoti savo galimybių ir jėgų, pvz. suspausdami lėlės rankytes, stumdydami mašinėlę ir pan. Pirkdami žaislus, atkreipkite dėmesį į nuorodą ant pakuotės, kokio amžiaus vaikui žaislas rekomenduojamas.
· Žaislai nekokybiški. Parduotuvėse pilna labai pigių žaislų, kurie labai greitai sulūžta. 2-3 metų vaikams jie netinkami, ir net pavojingi (daug smulkių detalių, nekokybiškos medžiagos). Geriau nupirkti vieną kokybišką žaislą, nei 3-4 pigius, bet nekokybiškus. Toks žaislas nesulūš greit, iš jo neišlakstys spyruoklės ir varžteliai, vos tik jis nukris žemėn.
· Vaikui smalsu kas slypi žaislo viduje? Jaunasis tyrinėtojas nori išsinagrinėti kas yra laikrodžio viduje, iš ko padaryta lėlytė... Tai naudingas užsiėmimas. Leiskite vaikui ardyti nebereikalingus laikrodžius, senus fotoaparatus (tik suaugusiam prižiūrint!). Pirkite tokiam vaikui konstruktorius, įrankių rinkinius ir pan. 2-3 m. vaikams gaminami didesnių detalių, saugūs rinkiniai.
Šaltinis: 7ya.ru