Tačiau yra keli būdai paruošti mažylio organizmą, kad jo susidūrimas su darželio virusais būtų mažiau skausmingas. Specialistai pataria:
Kuo daugiau vaikščiokite lauke
Kasdien 2 valandų pasivaikščiojimas lauke turi tapti taisykle. Tai jokiu būdu nereiškia vaikščiojimo po parduotuves ar judriomis užterštomis gatvėmis.
Nepersistenkite rengdami
Pernelyg šiltai aprengtas vaikas tampa neatsparus ligoms. Be to, suprakaitavęs vaikas gali greičiau peršalti. Jei vaiko sprandas suprakaitavęs, vadinasi, jis aprengtas per šiltai. Mažyliams tinkamiausias kopūsto principas apvilkti keliais sluoksniais drabužėlių, kuriuos galima lengvai nuvilkti ir vėl apvilkti.
Į lovytę anksčiau
Einant į darželį, rytais reikės anksti keltis, todėl vakare vaiką reikėtų migdyti ne vėliau, kaip devintą valandą. Pastebėta, jog vaikai, kurie neturi dienos režimo, gulasi vėlai ir miega trumpai, serga dažniau, nei tvarkingai išsimiegoję jų bendraamžiai.
Ar pakanka drėgmės?
Atkreipkite dėmesį į orą patalpose, kuriose daugiausia laiko praleidžia mažylis. Labai šiltas oras taip pat negerai, kaip ir pernelyg šilta mažylio apranga. Patalpas būtina vėdinti! Svarbu ir oro drėgnumas. Sausas oras išdžiovina kvėpavimo takų gleivines, ir jos tampa neatsparios ligų sukėlėjams. Jei negalite įsigyti drėkintuvo, pakabinkite nors šlapią rankšluostį.
Po ligos savaitę namuose
Mažyliui pasveikus, patartina jo neišleisti į darželį dar 3 dienas, kad organizmas šiek tiek atsigautų ir sustiprėtų. Priešingu atveju, vaikas tuoj pat iš naujo susirgs, nes jo imuninė sistema dar nepasiruošusi kovoti su naujais ligų sukėlėjais. Neišleisti į darželį nereiškia įkalinti namuose. Vesti į lauką vaikutį galima, kai tik jis nustoja karščiuoti. Būtent pasivaikščiojimas gryname ore padeda organizmui sustiprėti.