{mosimage}Atėjo sodų ir daržų metas. Tai puikus laikas tėveliams pratinti vaiką dirbti sodo darbus kartu neįkyriai, žaidimų forma. Vienas iš būdų leisti jam turėti savo daržą. Iš pradžių daržininkystės jis mokysis kartu su tėvais, bet labai greit sugebės pats pasirūpinti savo daržo kampeliu ir pats spręs, ką jame auginti ir daryti.
Galimybė savarankiškai prižiūrėti augalus ugdo jame atsakomybės jausmą. Juk jeigu vaikas pamirš palaistyti savo daržą, labai greit pamatys neigiamus rezultatus.
Iš pradžių aptarkite su vaiku, kokius augalus jis norėtų auginti savo sklype. Parinkite jam geriausių sėklų. Kitas etapas jo darželio vietos parinkimas. Padėkite jam išsirinkti tinkamiausią vietą, atkreipdami jo dėmesį į saulės apšvietimą, žemės kokybę, drėgmę. Atskirkite pasirinktą plotą akmenukais ar kt., kad vaikas tiksliai žinotų savo daržo ribas. Jis gali būti pačių įvairiausių formų nebūtinai kvadrato (pvz.: drugelio, apskritimo, gyvūnėlio, trikampio ir pan.)
Atsižvelgiant į vaiko amžių, geriausia iš pradžių auginti tokius augalus, kurie greit sudygsta, kuriuos lengva prižiūrėti, nes vaikai labai nekantrūs, jiems norisi iškart matyti darbo rezultatus. Geriausia, kad augalai duotų kokią praktinę naudą, būtų valgomi. Ir jei vaikas nelabai mėgsta daržoves, gali būti, kad išauginęs jų pats, ims į jas žiūrėti palankiau.
Štai dviejų rūšių augalai, kuriuos vaikams bus ypač lengva auginti:
Ridikėliai: tai viena greičiausiai augančių ir nelabai lepi daržovė. Sodinti juos galima net ankstyvą pavasarį. Paruošę žemę, sodinkite ridikėlių sėklytes 1 cm gylyje, kas 7-10 cm vieną nuo kitos. Užpilkite žemėmis ir gerai palaistykite. Rezultatą išvysite po 3-4 dienų. Kas savaitę vėl jų pasodinkite.
Saulėgrąžos: jas auginti vaikui bus taip pat smagu, kaip ir ridikus. Saulėgrąža auga labai greitai ir žydi praktiškai visą vasarą. Prieš sodindami į žemę, sėklas keletą dienų brandinkite drėgmėje, namuose, ant palangės, kol atsiras daigeliai. Kai jau nebegrės šalnos, sodinkite juos darže, parinkę joms labai saulėtą vietą. Sėklas sodinkite 1 cm gylyje 10-15 cm atstumu vieną nuo kitos. Užpilkite žemėmis ir gerai palaistykite. Kai augalai pasistiebs pakankamai aukštai, juos reikės pririšti prie atramos, kad tvirtai laikytųsi. Vėliau, tam, kad saulėgrąžos vaisiai neišbyrėtų, kad paukščiai neišlestų, jų galvas apriškite marle.
Jei vaikas nori auginti gėles, geriausia pradėti nuo mažiausiai lepių gėlių, žydinčių visą vasarą. Rudenį išmokykite vaiką surinkti gėlių sėklytes, sudėti į atskirus pakelius ir užrašyti gėlių rūšių pavadinimus.
Jei jūs neturite daržo ar sodo, vaiko domėjimąsi gamtos procesais, atsakomybės jausmą ugdyti ir skatinti galima namuose, skyrus vietos jo augalams ant palangių ar balkone. Parūpinkite tam nedidelę dėžę su žemėmis.
Šaltinis: 7ya.ru