{mosimage}Laimė, kad seniai praėjo tie gūdūs laikai, kai būsimo tėvo vaidmuo apsiribodavo apvaisinimu, o tėviški jausmai prabusdavo vaikui pradėjus kalbėti... Šiuolaikiškas tėtis jau suvokia, kad mažiausiai pusė mažylio yra jis pats. Vis daugiau vyrų kartu su moterimis ruošiasi nėštumo ir gimdymo laikotarpiui.


Pastebėta, kad aktyvus vyro dalyvavimas (ne stebėjimas iš šalies!) pasiruošime ir gimdymo procese labai teigiamai veikia poros santykius bei tėviškus jausmus mažyliui. Toks tėtis nesijaučia tik „svečias“ pagausėjusioje šeimoje.

Jau planuodamas pradėti kūdikį vyras turėtų pagalvoti apie tai, kad vaiko išnešiojimas ir gimdymas – poros, o ne vien moters reikalas. Todėl aktyvus vyro dalyvavimas nėštumo planavime yra nepaprastai svarbus tiek jo moteriai, tiek būsimam kūdikiui, tiek ir jam pačiam. Juk nepavyktų iš vaikų darželio iškart sėkmingai „įšokti“ į penktą klasę, lygiai tas pats ir su tėvyste: negalite pradėti rūpintis savo vaiku nuo „vidurkelio“.

Tėvu, kaip ir mama, turėtumėt tapti nuo pat pradžių: ne po gimdymo, ne nėštumo metu, o nuo tos akimirkos, kai pora priima sprendimą susilaukti vaiko. Žinoma, tai mama išnešios kūdikį, tačiau mažiausiai pusė indėlio į būsimo vaiko sveikatą ir ateitį bus tėvo dalis. Todėl ir reikia planuoti tėvystę, kad reikiamu momentu būtumėte įsitikinęs, jog padarėte viską, kad užsimegztų sveika gyvybė.

Kas tai yra tėvystės planavimas?

Pirmiausiai, kad būsimas vaikas būtų sveikas, abiejų tėvų organizmai turėtų būti pasiruošę apvaisinimui/pastojimui. Prieš tai reikėtų abiems pasitikrinti sveikatą. Jei yra ligų, trukdančių pradėti sveiką kūdikį, jas reikia išsigydyti.

Bet to maža! Keletą mėnesių iki kūdikio pradėjimo organizmą reikia sustiprinti: vartoti vitaminus bei mikroelementus. Teisinga mityba, tinkamas fizinis krūvis, susilaikymas nuo svaigalų ir rūkalų – tai neįkainojama tėvo dovana būsimam vaikui.

Ir dar vienas svarbus dalykas, kurio niekas neatliks geriau už jus – tai mylinčio vyro, ketinančio tapti tėvu, vaidmuo. Nuo to priklauso jūsų moters psichologinė būsena bei atmosfera šeimoje.

Būsimo tėčio gyvenimo būdas

Planuojant susilaukti kūdikio, labai svarbu gyventi sveikai ne vien moteriai, bet ir vyrui. Tai paaiškinama labai paprastai: kad kūdikis būtų sveikas, reikia sveikos spermos. Kad ji būtų sveika, organizmas turėtų būti visiškai sveikas. Labai svarbių mikroelementų bei vitaminų trūkumas, organizmo intoksikacija – visa tai neigiamai veikia spermos kokybę ir būsimo vaiko sveikatą.

Ką daryti, kad nuo pat pradėjimo momento vaisius vystytųsi sveikas? Galbūt pasirodys keista, bet daryti reikia beveik tą patį, ką daro būsima mama: vartoti vitaminus, gydytojo paskirtus preparatus, atsisakyti žalingų įpročių ir gyventi sveikai.

Patarimas būsimiems tėveliams: likus pusmečiui iki planuojamo kūdikio pradėjimo, abu partneriai turėtų pradėti vartoti folio rūgštį, nes ši sumažina nervinio vamzdelio vystymosi defektų bei persileidimo riziką. Be to, vyrai turėtų vartoti gydytojo nurodytus vitaminų kompleksus. Juos taip pat reikėtų gerti bent keletą mėnesių iki planuojamo nėštumo. Vyro organizmui iki apvaisinimo momento neturėtų trūkti vitaminų ir kitų maistingųjų medžiagų. Gydytojai rekomenduoja vyrams ne tik vitaminų, bet ir jodo, geležies ar kt. preparatų, jei atlikus tyrimus matyti, kad organizmui jų trūksta.

Likus 2-3 mėn. iki kūdikio pradėjimo būsimas tėvas turėtų atsisakyti rūkymo ir nebevartoti alkoholio. Tai minimalus terminas, kurio reikia organizmui, kad išsivalytų toksinai, ir nebeveiktų spermos. Apskritai, kuo mažiau „chemijos“ – tuo geriau būsimam vaikui.

Kaip ir būsimai mamai, taip ir tėčiui, labai sveika pasportuoti: vaikščioti, bėgioti, plaukioti.

Būsimos mamos nuotaikos, savijauta planavimo metu labai daug priklauso nuo jūsų. Šiuo laikotarpiu moteris ypač susirūpinusi sveiko kūdikio planavimu, o jūs pasirūpinkite ja. Nuo pat pradžių gyvenkite pagal formulę: „Žmona išnešioja kūdikį, o vyras – žmoną“. Nes tik jausdama partnerio palaikymą, aktyvų dalyvavimą šeimos gyvenime ir kūdikio laukime, būsima mama sugebės įveikti visas baimes ir nepasitikėjimą dėl laukiančių išbandymų.

Šiuo metu jūsų pagrindinė užduotis – sukurti namuose tokią džiaugsmingą atmosferą, kad į juos panorėtų ateiti dar vienas žmogutis. Jums pavyks!

Šaltinis: akusherstvo.policlinica.ru