{mosimage}Greit tapsite tėvu. Jūs, aišku, didžiuojatės ir džiaugiatės, bet kažkodėl vis dažniau susipykstate su žmona. Atrodo, kad ji nuolat jumis nepatenkinta. Kas vyksta? Pamėginkite suprasti: tik nuo jūsų dabar priklauso fizinis ir dvasinis šeimos komfortas. Štai keletas patarimų, kurie jums padės visus 9 laukimo mėnesius gyventi taikoje ir ramybėje.

Ramiai!

Nėštumo laikotarpiu jums prireiks daug kantrybės ir jautrumo. Ne kartą teks išklausyti gana „keistas“ vyro ausiai idėjas bei norus. Nepamirškite humoro jausmo. Būtinai išklausykite iki galo, parodykite dėmesį.

Kas pasaulyje gražiausia?..

Kai kurios būsimos mamos labai išgyvena dėl pasikeitusių kūno linijų, padidėjusio svorio. Jaudinasi, ar pavyks atsikratyti viršsvorio po gimdymo. O jei dar iš jūsų išgirsta: „Atrodai, kaip begemotas...“, „Tu - kaip milžiniškas Teletabis!“, - Sudie, pasitikėjime savimi! Tik nuo jūsų dabar priklauso jos požiūris į savo kūną. Sakykite jai komplimentus („tu dar labiau pagražėjai“, „koks žavingas pilvelis“), kalbėkite paprastai. Mylinčio vyro moteris žiūri ne į veidrodį, o į mylimojo akis.

Pagailėk

Jums įkyrėjo nuolatiniai skundai dėl pykinimo, įvairiausių skausmų ir jos lakstymas į tualetą? Pabandykite įsijausti į jos vaidmenį: ankstyvas rytas, norėtųsi dar pagulėti, bet iš lovos į tualetą išveja šleikštulys... Nutariate įsidėti kažką į burną. Staiga suprantate, kad apetitas dingo vien tik užuodus maistą šaldytuve... Ir dar taip norisi paverkti. Vakare ima beprotiškai mausti nugarą. Bet pailsėti negalite, nes turite paruošti vakarienę ir susitvarkyti namus. Kažkas tuoj grįš iš darbo ir paklaus: „Kur vakarienė? Ką veikei visą laiką?“

Jei ši situacija jums pažįstama, reikia skubiai imtis veiksmų. Skirkite jai daugiau dėmesio. Kartais užtenka tiesiog jos pagailėti ir išklausyti. Nusiraminkite, greitai šie negalavimai išnyks. Dabar jos organizme vyksta didžiulės permainos, hormonų svyravimai, o prie to reikia prisitaikyti. Nuotaikų kaita – natūralus nėštumo požymis.

Seksas? Seksas!

Koks puikus metas – ištisus 9 mėnesius nereikia sukti galvos dėl apsaugos priemonių! Vaisiui tai nepakenks, jei moters nėštumo eiga yra normali, be komplikacijų. Tik nepamirškite nuolat kartoti moteriai, kokia ji dabar graži ir gundanti.

Visur kartu

Kai tik galite, lydėkite žmoną pas gydytojus. Jai labai reikia moralinio palaikymo. Po procedūrų kartu aptarkite nėštumo eigą. Ypač smagu pasikalbėti apie tyrimą ultragarsu.

Net jei nesirengiate dalyvauti gimdyme, kartu su žmona galite lankyti pasiruošimo gimdymui kursus. Ten gausite daugiau informacijos, galėsite pabendrauti su specialistais bei kitais būsimais tėveliais.

Na, o jei gimdysite kartu, pasiruošti tam tiesiog būtina. Jus išmokys masažo, sužinosite kaip galite padėti žmonai ir naujagimiui. Ir žmona bus dėkinga už palaikymą, ir geriau suprasite vienas kitą.

Padėk!

Būsimai mamai labai reikia pagalbos namuose. Tiesiog perimkite dalį namų ūkio darbų. Viso nėštumo metu prižiūrėkite, kad žmona nekilnotų sunkių daiktų.

Pinigai

Taupykite pinigus. Dabar nemažai lėšų teks skirti medicininei nėščiosios priežiūrai, tinkamiems maisto produktams, mažylio kraiteliui ir gimdymui.

Gimdymo namuose

Jei dalyvausite gimdyme, turite pasirūpinti, kad gimdykloje žmona nesijustų vieniša ir palikta likimo valiai.

Jei gimdyme nedalyvausite, vis tiek meskite visus darbus, būkite netoliese, kartas nuo karto paskambinkite jai. Žmona jaus palaikymą ir žinos, kad visai šalia laukia mylintis vyras.

Kol žmona ir naujagimis dar gimdymo namuose, paruoškite kambarį mažyliui, nupirkite produktų, būtiniausių prekių ir dovanėlių. Prieš parsivežant šeimyną, būtinai susitvarkykite namus. Turėkite būtiniausių daiktų, reikalingų išrašymui, sąrašą, nupirkite gėlių, pasirūpinkite transportu. Įspėkite gimines ir draugus, kad ši diena netinkama „vakarėliams“ ir atidėkite visus vizitus vėlesniam laikui.

Labas, mažyli!

Štai ir susitikote su savo mažutėliu. „Jis toks mažytis, ką man su juo daryti?“ – dar neturite patirties, bet ne jūs pirmas! Vyrai iš kartos į kartą tampa tėvais, neturėdami jokio patyrimo. Tėvais negimstama, jais tampama. Mylinti žmona gali jums padėti. Vaiko priežiūrai ir auklėjimui prireiks nemažai fizinių ir dvasinių jėgų. Bet praeis dar šiek tiek laiko, ir jūs nebegalėsite įsivaizduoti savo gyvenimo be vaikų!

Šaltinis: Happymama.ru