Susierzinimą sukelia nepasitikėjimas savimi, baimė padaryti kažką ne taip, kaip reikia. Ramiai! Prisėskite ir pagalvokite: mažyliui viską paruošėte - butas sutvarkytas, lovelė paklota, jai parinkta idealiausia vieta, vonelė nupirkta ir jau išbandyta, vežimėlis stovi ir laukia pirmojo išvažiavimo į lauką... Tad ko nervinatės? Neišsimiegojote naktį, snūduriuojate darbe? Niekis, po keleto savaičių organizmas adaptuosis ir įpras prie naujojo ritmo. Žmona nebeskiria jums tiek dėmesio kiek anksčiau? Būkite vyras, jai dabar dar sunkiau nei jums. Apskritai, viskas čia yra norma. Nauja norma. Jūs normalus tėtis!
Normaliu tėčiu tampama dar belaukiant gimsiančio kūdikio, besirūpinant būsimos mamos gerove bei kuriant tinkamą psichologinį klimatą namuose. Gimus kūdikiui, tėčiui norma yra naktinis kėlimasis prie vaikučio, pasivaikščiojimai lauke, jo maudymas, sauskelnių keitimas, ir, savaime suprantama, apsipirkinėjimas. Jei neturite skalbyklės, tėčio pareiga skalbti ir lyginti kūdikio rūbelius. O svarbiausi dalykai meilė ir kantrybė.
Pirmieji kūdikio metai labai atsakingas ir įtemptas metas abiems tėvams. Tačiau besirūpinant atžala laikas lekia nepastebimai greit. Po pusmečio, žiūrėk, kūdikis jau krykštaudamas pasitinka tėtį, sugrįžusį iš darbo, guguoja ir šypsosi, demonstruodamas pirmąjį dantuką. Pats metas surasti su mažyliu bendrą kalbą. Paskaitykite jam knygelę, kalbėkite ir šypsokitės dažniau. Nelaukite grįžtamosios reakcijos čia ir dabar, jis tikrai atsakys jums. Kuo daugiau laiko praleisite su vaikučiu, tuo greičiau mažylis laikys jus tokiu pat savu, kokia jam yra mama.
Šaltinis: keng.ru
{mosimage}Na štai, pagaliau tai įvyko! Jūs jau tėtis. Tiesa, vėliau jūs būsite tėčiu, tėveliuku, tėtušiu savo vaikui, o dabar naujagimiui jūs neatpažintas objektas, turintis tvirtą glėbį ir visai kitokį, nei jau pažįstamą mamos, kvapą. Kiekvienas ką tik iškeptas tėvelis nujaučia, kad ką tik baigėsi vienas jo egzistencijos etapas, ir kad prieš akis naujas gyvenimas, kuriame pagrindinis vaidmuo atiteks mažam žmogučiui. Daugelis tėčių pirmosiomis mažylio dienomis namuose jaučiasi sudirgę, arba atvirkščiai, nugrimzta į apatiją. Taip nutinka dėl nepatyrimo.