Organizmas reaguoja į bučinius: pulsas padažnėja iki 120 k./min, pakyla kraujospūdis (bet tai dar nereiškia, jog žmonėms, kurių aukštas kraujospūdis, negalima bučiuotis). Šis romantiškas stresas labai teigiamai veikia bendrą besibučiuojančių žmonių organizmo savijautą.
Be to, bučiuojantis mankštinami veido raumenys. Patikėsite, ar ne, bet tuo metu juda net 34 veido raumenukai! Taip besitreniruojant oda ilgiau išlieka lygi ir jauna.
Bučiniai ilgina gyvenimą. JAV buvo atlikta studija, kurios rezultatai rodo, jog dažnai besibučiuojantys žmonės vidutiniškai 5 metais gyvena ilgiau. Šis fenomenas moksliškai aiškinamas taip: bučiuojantis visame organizme suaktyvėja neuropeptidai, kurie dalyvauja medžiagų apykaitos reguliavime, veikia imuninius procesus, yra labai svarbūs atminties mechanizmui, mokymuisi, miegui ir t.t.
Bučiuokitės, bučiuokitės, bučiuokitės!
Šaltinis: medafarm.ru
{mosimage}Kiekvienas mūsų trokšta gyventi ilgai ir laimingai, turėti gerą atmintį, ramiai miegoti, atrodyti jaunai, turėti lygią švelnią odą... Vis dėlto, atsiranda tokių (apie 1 proc. visų Europos gyventojų) savanorių, kurie atsisako šių išvardintų turtų. Tai yra keistuoliai, kuriems nepatinka bučiuotis. Neseniai atlikti tyrimai rodo, kad bučiuojantis žmogaus organizme gaminasi vadinamieji laimės hormonai endorfinai ir oksitocinai.