Panašu, kad polinkis į nutukimą, diabetą, širdies kraujagyslių ligas ar alergijas kartu su kitais faktoriais priklauso ir nuo gimimo mėnesio. Ir netgi tai, ar mes būsime bailiai, optimistai, kairiarankiai ar dešiniarankiai, turėsime vaikų ir anūkų, ar ne iš dalies nulemiama jau gimimo dieną.
Dar 1950m. austrų gydytojas Šturas pastebėjo, jog didžioji dalis jo pacientų, sergančių vėžiu, yra gimę tam tikrais mėnesiais. Tai privertė susidomėti ir analizuoti maždaug 3 tūkst. mirties nuo vėžio atvejų. Rezultatai patvirtino, kad tie žmonės, kurie gimė nuo gegužės iki rugpjūčio mėn., mažiau rizikuoja susirgti vėžiu. Vėliau atlikti panašūs tyrimai taip pat patvirtino šį teiginį.
Tie, kurie pasaulį išvydo rudenį, nors ir nesimėgauja saulės spinduliais, tačiau švenčia gimtadienius labai dideliame būryje draugų ir artimųjų. Gimusieji rudenį dažniau sulaukia garbingo amžiaus. Buvo išanalizuota daugiau nei 1 milijono žmonių, mirusių 1968-1998 m. Austrijoje, Danijoje, JAV, Australijoje gimimo duomenys (visi jie mirties dieną buvo sulaukę vyresnio nei 50 m. amžiaus).
Gimusieji žiemą labiau rizikuoja susirgti civilizacijos ligomis. Bristolio ir Edinburgo universitetų mokslininkai neseniai ištyrė 4286-ias 60-79 m. amžiaus moteris, kurios yra gimę 1919 1940 m. 23 skirtinguose Didžiosios Britanijos miestuose. Nustatyta, kad žiemą gimusios moterys dažniau linkę sirgti širdies kraujagyslių ligomis (gimusių šalčiausiais žiemos mėnesiais net 24 proc. daugiau sergančių), ir jų kraujyje cholesterino kiekis didesnis.
Mėnuo, kurį žmogus išvydo pasaulį, turi įtakos ir kitiems faktoriams, pavyzdžiui ūgiui ir optimizmui! Vienos universitete atliktame tyrime dalyvavo daugiau nei 500 000 savanorių.
Tyrimas parodė, kad gimusieji pavasarį yra aukštesni, nei tie, kurie gimė kitu metų laiku. Kairiarankiai dažniausiai gimsta rugsėjo vasario mėnesiais, o pavasarinukai dažniausiai būna nedrąsūs.
Laimės kūdikiai dažniau gimsta vasarą. Tai liudija ir mokslininkų atliktas tyrimas, kurio metu apklausta 40 000 žmonių. Psichologas profesorius tyrė sąsajas tarp gimimo mėnesio ir žmogaus požiūrio į gyvenimą. Gimusieji vasarą atrodė lyg pagavę laimės paukštę už uodegos, bent jau taip jie patys galvojo. Jų savęs vertinimas aukštesnis, nei žmonių, gimusių rudenį ar žiemą.
Tačiau visa tai nesusiję nei su Zodiako ženklais, nei su astrologija. Mokslininkai aiškina priežastis absoliučiai materialiais faktoriais: nėštumo metu ir pirmaisiais gyvenimo mėnesiais tam tikru sezonu daugybė aplinkos faktorių (klimatas, mityba, infekcijos, hormonai) skirtingai veikia žmones. Šie faktoriai veikia kūdikio fizinį, psichinį ir emocinį vystymąsi.
Gimimo mėnuo veikia ir žmogaus pomėgius, antipatijas, gali būti, kad lemia ir tai, kokiomis konkrečiomis ligomis rizikuoja susirgti žmogus, ir atvirkščiai, turi įtakos atsparumui nuo kitų ligų. Tačiau ne kiekvienas, gimęs "rizikos mėnesį", būtinai suserga. Tai galima palyginti su rūkymu. Visiems žinoma, jog rūkydami rizikuojame susirgti plaučių vėžiu. Tačiau juo suserga ne kiekvienas rūkorius.
Optimaliausio gimimo mėnesio nėra, nes kiekvienas mėnuo turi ir pliusų, ir minusų. Bet jei žinai apie tai, gali laikytis tam tikro gyvenimo būdo ir apsisaugoti.
Šaltinis: medafarm.ru