Kai žengiate basa koja, raumenys dirba kaip lingės: išsitempdami jie prisiima dalį krūvio ir kaupia energiją kitam žingsniui. Bet jei pėdą pakeliate ir paspiriate aukštu kulniuku, lingės užblokuojamos. Aukštas kulniukas praktiškai atima iš pėdos jos prigimtines galimybes.
Krūvis išauga net iki 5-6 kartų! Jis pasiskirsto visai kitaip: pasikeičia dubens kaulų pasvirimo kampas ir laikysena. Jei moteris visą dieną dėvi batelius ant aukštų kulniukų, jos kojos pavargsta, ima skaudėti pėdas, juosmenį, nebėra jėgų žengiant žingsnį visiškai ištiesti koją per kelį, todėl ji vaikšto šiek tiek sulenktomis kojomis.
Gydytojai ortopedai tvirtina, kad batelius ant aukštų kulniukų galima mūvėti 1-2 kartus per mėnesį ir ne ilgiau kaip 3-4 valandas. Tačiau daugelis moterų tiek įpratę prie šių batelių, kad nebegali be jų gyventi. Tai paaiškinama tuo, kad vienos raumenų grupės prisiima kitų raumenų krūvį ir laikui bėgant jų sumažėja. Aukšti madingų batelių kulniukai sukelia daug pavojingų kojoms ligų: nuo venų varikozės, artrozės iki chroniškų išnirimų. Todėl reikėtų rinktis sveiką ir patogią avalynę: minkštą, atitinkamo dydžio, su supinatoriumi, ne per kietu padu ir su neaukštu kulniuku.
Šaltinis: gloryon.com
{mosimage}Ne paslaptis, kad bateliai su kulniukais pabrėžia moters kojų grožį, eiseną, bet visa tai tik išoriniai požymiai. Optimaliausias kulniukų aukštis ne daugiau kaip 2 centimetrai. Batelius su kulniukais iki 6 cm aukščio paprastai mūvi šokėjos - tai gražaus kostiumo dalis, ir moterys, norinčios atrodyti aukštesnės. Tačiau pėdai jie kenkia.