{mosimage}Nepaisant paplitusios nuomonės, statistika rodo, kad tikrai ne visos moterys, metę rūkyti, priauga svorio. Dažniausiai kūno masė padidėja nežymiai, tačiau ir tai sukelia nusivylimų.
Pamėginkime išsiaiškinti, kodėl taip nutinka. Rūkymas sustiprina medžiagų apykaitos intensyvumą trumpam, iškart po cigaretės surūkymo. Staigus metabolizmo suintensyvėjimas trunka neilgai, tad kaskart surūkius cigaretę, medžiagų apykaita pagreitėja, bet organizmas visą dieną verčiamas dirbti pakilimų ir atoslūgių režimu. Nors šis procesas pats savaime yra pavojingas, tačiau jo metu sudeginamos kalorijos.Daugelis moterų, ypač tos, kurios meta rūkyti menstruacijų ciklo pabaigoje arba menstruacijų metu, per savaitę priauga svorio apie 0,5 kg-1 kg. Toks greitas svorio padidėjimas paaiškinamas pasikeitusiu vandens organizme kiekiu. (juk nikotinas pasižymi šlapimą varančiu poveikiu). Net jei pirmąją nerūkymo savaitę jūs ėmėte pilnėti, tai dar nereiškia, kad taip bus ir toliau. Pasiklausykite specialistų rekomendacijų.
Pirmiausia, apribokite riebalų suvartojimo kiekį. Paprastai, moterys, atsisakę cigaretės, puola prie riebaus ar saldaus maisto. Tačiau daug kalorijų turinčių produktų vartojimą galima ir reikia kontroliuoti.
Verta apmąstyti savo gyvenimo būdą. Tam, kad nepriaugtumėte viršsvorio, jums nereikia ypatingai save riboti valgant ar imtis ypač alinančių sudėtingų fizinių pratimų. Kadangi jūsų organizmas pratinasi gyventi be nuodų, o medžiagų apykaita normalizuojasi, jam tereikia šiek tiek mažiau kalorijų nei anksčiau, dabar jis sunaudoja mažiau energijos. Jei jums pavyks sumažinti kalorijų suvartojimą 20-25 proc. riebalų sąskaita, jūs nepriaugsite viršsvorio. Pusryčiaukite po prabudimo praėjus valandai, ir niekada nevakarieniaukite likus mažiau nei valandai iki miego.
Pakoregavę savo racioną ir maitinimosi režimą, palaipsniui didinkite fizines apkrovas, gyvenkite aktyviau! Nepaisant paplitusios nuomonės, geriausias būdas atsisveikinti su riebalais yra ne įstoti į sveikatingumo klubą, aerobikos treniruotės ar minti treniruoklio pedalus (žinoma, jei jums patinka šie užsiėmimai, tai jie tik į naudą!), bet sutrumpinti laiką visų tų užsiėmimų, kurių metu sėdite ar gulinėjate. Gyvenkite aktyviai visą dieną, daug judėkite. Jei jums patinka tradicinė mankšta mankštinkitės!
Pradėkite nuo to, kad mesite rūkyti. O po to jau kovokite su nereikalingais kilogramais kiek tik norisi! Neverta griebtis visko iškart: ir fizinių pratimų, ir keisti racioną ir tuo pat metu kovoti su noru parūkyti. Tokiu atveju jūsų šansai įveikti potraukį rūkyti minimalūs.
Atminkite: Jums nustojus rūkyti, organizme vyksta tik teigiami pokyčiai.
· Per 3 dienas padidėjusi dujų koncentracija kraujyje (kuri rūkalės kraujyje 40 kartų didesnė nei nerūkančios) normalizuojasi.
· Po 4-5 dienų organizmas išsivalo nuo nikotino. Grynai fizinė priklausomybė nuo tabako organizme juntama labai neilgai.
· Jau pirmą dieną metus rūkyti jūsų oda, plaukai ir kūnas nebesmirda rūkalais.
· Ne vėliau kaip po savaitės atsigaus jūsų uoslė ir skonis.
Jau per pirmąją nerūkymo savaitę, ypač užkietėję rūkaliai, pajunta, kad kvėpuoti pasidarė žymiai lengviau.
Šaltinis: fashionline.ru