{mosimage} Motinos - sūnaus santykiai yra dinamiški, per juos abu žmonės tampa turtingesni. Sūnūs padeda motinoms kitaip pažinti vyrus ir suprasti pasaulį, kuris gali būti joms svetimas, kaip teigia Linda Stone Fish, vedybų ir šeimos terapijos profesorė.
"Mes gyvename tokiais laikais, kai "lyčių kova" yra opi ir aktuali tema. Buvome mokyti, kad vyrai ir moterys gyvena visiškai skirtinguose pasauliuose: jie mąsto skirtingai, nori skirtingai, gyvena skirtingai ir t.t. Stereotipai yra klaidingi. ", sako Dr. Stone Fish.
Ji pastebėjo, kad: "Sūnų turėjimas padeda motinai mylėti ir vertinti vyriškumą kaip patį nuostabiausią dalyką. Mes, moterys, buvome mokytos, kad viskas, kas yra vyriška, yra ir svetima, bjauru, bloga, ar turi būti pažabota, tačiau turėdama berniukus ir matydama įvairius vyriškumo atsiskleidimo būdus, motina gali įvertinti žmogaus dvasios sudėtingumą".
Savęs vertinimas ir pagarba
Motinos vaidmuo yra pagrindas ugdant berniuko savigarbą. "Motinos perduoda savo sūnums savęs vertinimo jausmą. Jeigu motinos jaučiasi svarbios (bet ne per daug svarbios), jų sūnūs taip pat jaučiasi svarbūs ir verti meilės ," sako Dr. Stone Fish, kuri, yra privačios klinikos terapeutė bei keturių sūnų motina.
Ji sako: "Motinos, kurios yra svarbios, perduoda dvi pagrindines žinutes savo sūnums: "Jeigu aš esu svarbi, tai ir tu esi svarbus; aš esu svarbi, taigi aš nusipelniau tavo švelnumo, kurio laukiu." Ši antroji žinutė, kuri dažnai būna dramatiškai apžvelgiama vaiko raidos literatūroje, yra galbūt pats svarbiausias dalykas, padedantis vaikui vystytis į nuostabius suaugusiuosius," sako Dr. Stone Fish.
Pasak privataus psichologo daktaro Colemano, besispecializuojančio šeimos ir tėvystės klausimais, mamos gali būti geras pavyzdys, kaip pagarbiai elgtis su moterimi.
"Motinos, kurios leidžia, kad jas kontroliuotų ar veiktų sūnūs, linkusios tą patį daryti ir savo vedybiniame gyvenime."
"Vis dėlto, motinos, kurios gali išmokti nustatyti ribas su savo sūnumis ir turi sveiko savanaudiško, išauklėja sūnus, kurie yra geresni draugai ir partneriai moterims", sakė daktaras Coleman, kuris yra yra mokymo fakulteto San Francisko psichoterapijos mokslinio tyrimo grupės narys ir dirba klinikos fakultetuose Kalifornijos universitete San Fraciske.
Meilės mokymas
"Motinos gali būti geras pavyzdys tiek klestinčios santuokos, tiek ir klestinčios meilės. Kadangi daugelyje šeimų motinos vis dar atlieka didžiąją dalį tėvystės, berniukai kaip reikia mylėti mokosi daugiau iš savo motinų nei iš tėvų," kaip teigia Colemanas.
Kai kurios mamos gali jaudintis, kad jei jų vaikystė nebuvo geras nuostabių tėviškų santykių pavyzdys, jų ir vaikų santykiams gali grėsti pavojus.
Emi Hazard, dvejų metų dvynukų (mergaitės ir berniuko) motina pastebi, kad ji kiekvieną dieną bendrauja su abiem savo vaikais. "Aš kiekvieną dieną apkabinu ir pabučiuoju Kateriną ir Hanterį. Tačiau jaučiu, kad Kateriną visada galiu lengvai pasiekti, bet reikia labiau pasistengti, kad būčiau arčiau Hanterio."
Emi pasakė, kad taip galėjo būti dėl jos buvusių santykių su vyrais, tarp jų ir emocionaliai tolimu tėvu.
Tačiau Dr. Stone Fish pastebėjo, kad jeigu moters santykiai su tėvu (ar apskritai su tėvais) buvo prasti, ji vis dar gali bandyti sukurti šiltus ir meilės kupinus santykius su sūnumi.
"Mes turime labai kontroliuoti tai, kaip mes auklėjame vaikus", ji sakė. "Mums nėra lemta pakartoti santykius, jei sąmoningai siekiame viską daryti kitaip".
Jis turi asmenybę
Asmenybė yra vienas iš motinos-sūnaus santykių elementų, kurį reikėtų turėti omenyje.
"Kontrastas tarp mano augančio sūnaus ir dukters daugiausia kyla dėl jų asmenybių skirtumo, jie visiškai priešingos asmenybės", sakė Džudi Gruen, trijų sūnų ir vienos dukters motina (amžius nuo 9 iki 15m.).
Ji dažnai grįžta viena žingsnelį atgal, kad apsvarstytų kiekvieną individualų vaiką, ir nebūtinai lytį. "Aš netgi skirtingai elgiuosi su visais savo sūnumis, kadangi jų jėgos skiriasi, jie yra skirtingo subrendimo lygio ir skirtingai reaguos į vienokią ar kitokią motyvaciją bei disciplinos formas," sakė Gruen, humoristė ir knygos autorė "Karpulo tunelio sindromas: motinystė kaip šaudyklinė diplomatija" (Carpool Tunnel Syndrome: Motherhood as Shuttle Diplomacy)
Laiko žymės
Šiandieniniame šėlstančiame politiniame klimate dabar labiau nei kada anksčiau motinos atsižvelgia į savo sūnų galimybę vieną dieną eiti į kariuomenę, kaip teigia dr. Stone Fish.
Džudi Gruen pritaria. "Aš trijų sūnų motina, amerikietė ir tradicinė žydė. Mano sūnų perspektyva vieną dieną - tarnauti kariuomenėje (arba čia, arba Izraelyje), kai tik jie užaugs, - vis labiau ir labiau stiprėja," - sakė ji.
Tačiau ji moko savo sūnus būti žmonėmis, kurie laikosi savo įsitikinimų. "Iš vienos pusės tai siaubinga mintis: vis dėlto jėga ir narsa, kuriais aš tikiu, yra labai reikšmingos vyrams, aš jų negalėsiu sulaikyti nuo tarnybos. Aš didžiuosiuosi, nors ir mano plaukai galbūt per vieną naktį pražils!", - sakė ji.
Tėvo faktorius
Tėvo vaidmuo veikia ir padeda subalansuoti vaikų auklėjimą ir atsakomybę.
"Motinų vaidmuo sūnų gyvenimuose yra pagrindas jiems psichologiškai sveikai augti. Tačiau tiek berniukai, tiek mergaitės, reikalauja ypatingo pavyzdinio vaidmens ir bruožų, kuriuos vyrai gali pasiūlyti kaip tėčiai, o moterys kaip mamos," - pastebėjo Gruen.
Lisa B. Samalonis