{mosimage}Sveiki!
Ugnė Barauskaitė: “Esu feministė visa savo esybe”

Rašytoja Ugnė Barauskaitė neseniai susilaukė ir antrosios dukters, ir išleido romaną apie besilaukiančią moterį. Rašytoja, kurios kūryba neretai lyginama su garsiosios Bridžitos Džouns kūrėja H.Fylding, skaitytojams atskleidžia moters pasaulio subtilybes.

Sveikata
Ar galiu užauginti krepšininką
Lietuva – krepšinio šalis, todėl daugelis tėvų bei jų atžalėlių svajoja pasiekti šios sporto šakos meistriškumo viršūnę. Vienas didžiausių krepšininko privalumų, be abejo, yra ūgis. Todėl tėvams net ir bendraamžius prastypęs vaikas susirūpinimo nekelia – gal iš jo užaugs puiki kokio nors olimpinės šalies rinktinės nario pamaina? Tačiau jei vaikas iš savo draugų gerokai išsiskiria žemu ūgiu, tėvams iš karto kyla klausimas – ar jis gerai vystosi. Į klausimus atsako ortopedas Regimantas Žitkauskas.

Visa tiesa apie ausų ligas
Nuo slogos iki ausų uždegimo – vienas žingsnis, o ausų skausmas mažyliui ne tik nemalonus, bet ir pavojingas, mat gali sutrikti klausa. Apie tai, kad ausų ligos nėra tokios nekaltos, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, pasakoja pediatrė Aurika Jurevičienė.

Skanėstas, kuriam neįmanoma atsispirti vasarą
Apie ką labiausiai svajojame negailestingai spiginant saulei? Žinoma, apie kažką gaivaus ir vėsinančio. Ar tik ne todėl vis dažniau mūsų vaikai mus tąso už rankovės, neleisdami ramiai praeiti pro ledų vežimėlį bei reikaudami nupirktį šį šaltą, maloniai burnoje tirpstantį skanėstą.
Dietologė Edita Gavelienė pataria, į ką atkreipti dėmesį vaikams perkant ledus.

Kūdikio priežiūra
Žindukas: padėjėjas ar kenkėjas?
Papūtė nauji vėjai - vis daugiau Lietuvos vaikų auga be žinduko. Gydytojai pastebi, kad pamažu įsigali nuomonė, jog žindukas - tai mažasis apgavikas, iš kurio gero nesitikėk: kūdikis prie jo greitai pripranta ir nuolatos reikalauja, nebenori ir nebemoka žįsti krūties, dantys auga kreivi, per žinduką plinta įvairios ligos, ilgai su žinduku draugaujantis vaikas pradeda vėliau kalbėti. Ar visa tai tiesa? Deja, ir gydytojai neturi vienos nuomonės. Tačiau kai kurie specialistų patarimai gal padės apsispręsti, kas geriausia jūsų kūdikėliui.

Specialusis projektas: kaip auga trynukai. Pirmasis gimtadienis
Šį mėnesį trynukai praleido itin įvairiai: atsikvėpę po ligų, krikštynų bruzdesio, sulaukė ir kitos dėmesio vertos progos – gimtadienio. Turint nuosavą kiemą, vaikams vasarą pramogų, rodos, netrūksta, bet Kaulakiai dar sugebėjo susiorganizuoti ir išvyką į zoologijos sodą.

Pirmieji gyvenimo metai
Pirmasis mėnuo: pasaulis kūdikio akimis
Jau tapo įprasta auginti redakcijos kūdikį. Po metų draugystės su trynukais supažindiname Jus su nauju “Mažylio” herojumi Juniumi. Kaip jis auga, rašysime visus metus.


Viskas apie vaiką:
Uogų metas: ar ragauti šviežių
Žaidimai paplūdimyje
Mokomės skaičiuoti
Kramtomoji guma: skanu, bet ar sveika?
Mikė melagėlis
Į kiemą - be mamos

Pagrindinė tema
Vaikų fotografavimo ABC
Kasdien sulaukiame daugybės Jūsų nuotraukų – vienos būna skirtos fotokonkursams, kitas siūlote panaudoti iliustracijoms, ir kone kas antra mama ar tėtis klausia: “Kaip patekti ant viršelio?”. Nusprendėme, kad atėjo metas atskleisti visas kortas ir paslaptis, kad jūsų šansai ten patekti padidėtų. Tiesa, prireiks ir Jūsų pastangų. Juk dažnai atsitinka taip, kad mes fotografuojame tikėdamiesi gražiausių nuotraukų, o išeina ne kas… Pilni albumai ir stalčiai panašių bei nuobodžių nuotraukų, o tokių, kurias norėtume visiems rodyti (bei siųsti į konkursus) - maža. Kodėl taip atsitinka? Gal nemokame fotografuoti? Nereikia būti profesionalams, kad padarytumėme kokybiškas nuotraukas, pakanka žinoti kelis pagrindinius vaikų fotografavimo principus ir bandyti, bandyti, bandyti…

Vartotojo gidas
Pirmoko amunicija
Kiek visko reikia pirmokėliui! Ir kiekvienas daiktas, kiekviena smulkmena turi būti tinkamai parinkta. Visi šie pirkimo rūpesčiai prasideda dar vasarą, nes atidėjus paskutinei dienai, ko gero, tektų grūstis parduotuvių eilėse ir už įprastas kanceliarines prekes šiek tiek permokėti. Neįmanoma apžvelgti visos gausybės prekių, tačiau tikimės, kad keletas patarimų renkantis mokyklines prekes pravers.

Verta žinoti
Dvigubi džiaugsmai ir vargai
Jeigu laukiatės dvynukų, jus tikriausiai baugina tai, kad ir vieną vaiką auginantys tėvai yra paskendę rūpesčiuose, o jums reikės dukart dažniau maitinti, keisti vystyklus, skalbti ir dukart mažiau laiko leisti su kiekvienu iš kūdikių. Tačiau nevertėtų pamiršti, jog jie sulaukia dvigubai daugiau šypsenų, dvigubai daugiau juoko ir... dvigubai daugiau meilės.

Psichologija
Draugų atstumtieji
Su jais niekas nenori draugauti. Kai draugai smagiai dūksta kartu, jie vieniši iš už kampo stebi. Jie irgi norėtų šėlti, bet kiti jų nepriima… Tai mažieji autsaideriai. Kaip jiems padėti? Pataria vaikų psichologė Skirmantė Povilėnaitė.

Auklėjimas
Išgalvotas vaiko draugas
Jūsų vaikas kambaryje vienas, tačiau kartais susidaro įspūdis, kad jis žaidžia su draugu. Klausosi jo komandų ar pats vadovauja, kalbasi, barasi... JAV mokslininkai atlikę tyrimą nustatė, kad net 65 proc. 4-7 metų amerikiečių vaikų turi išgalvotą draugą: 57 proc. jų susigalvoja žaidimų partnerį žmogų, o likusieji žaidžia su “atgijusiu” žaisliuku – meškučiu, lėle, šuniuku ir pan. Ketvirtadalis su išgalvotais draugais žaidžiančių mažylių tėvų nė neįtarė po vienu stogu gyvenantys su nematomu, tačiau jų vaikui labai svarbiu veikėju. Įdomu, kaip yra Lietuvoje?


Mamos sveikata
Net lengva našta kartais būna sunki
Kai keliate savo mažylį, ši našta atrodo tokia lengva ir miela. Vis dėlto tai svoris. Specialisto patarimai, kaip paprasčiausius buities ir kūdikio priežiūros darbus atlikti nenuskriaudžiant savo nugaros.

Patirtis
Dar viena mūsų draugų misija
Nuo seno žinoma, kad šuo yra geras sargas, ištikimas žmogaus draugas, tačiau neseniai kinologai ir pedagogai sėkmingai šiuos gyvūnus ėmė bandyti ir dar vienoje - vaikų terapijos srityje.

Mamų  klubas
Naujas gyvenimo etapas - darželis

Mamų klubas gvildena rudeniui artėjant itin aktualią temą – ar vesti vaiką į darželį, kaip jis ten pritaps, ir, svarbiausia, kokį rinktis.

Nėštumas
Berniukas ar mergaitė?
Kad laukiatės mažylio, jau niekam nebe paslaptis. Apvalėjantis pilvukas, pūškuojanti eisena išduoda, kad netrukus jūsų namuose jau krykštaus naujas šeimos narys. Ir kas gali šiuo metu būti įdomiau už spėliones, berniukas ar mergaitė jaukiai įsitaisė jūsų įsčiose. Į  žaidimą “Atspėk kūdikio lytį” greičiausiai įsitraukė visa giminė, artimieji, kaimynai ir draugai. Per visą žmonijos istoriją sugalvota gausybė būdų, kaip nustatyti būsimo naujagimio lytį. Ir nors gimęs mažylis neretai sugriauna visus bobučių mitus, jie vis tiek yra smagesni nei tyrimo ultragarsu rezultatai, kurie, beje, kartais irgi būna netikslūs.

Susitikimas jau artėja
Kūdikio vystymasis motinos įsčiose, trukęs devynis mėnesius, jau baigiasi. Kaip pačiai moteriai suprasti, kada atėjo metas vykti į gimdymo namus ir po ilgų laukimo mėnesių pagaliau akis į akį pasimatyti su savo mažyliu? Konsultuoja akušeris ginekologas Rolandas Žiobakas.

Nėštukės
Nėštumo išgyvenimais dalijasi žurnalistė, BTV laidos “Atvirai” autorė Ligita Žakevičienė ir “Lalailos” vedėjo asistentė Genutė Žalienė.

Nuomonės
Išgyvenimai nesulaukiant gandrų
Kai vienos moterys svarsto, ar gimdyti, kitos spaudžia prie krūties maitinamą kūdikį, o trečios džiaugiasi vaikų laimėjimais, jos tyliai ir kantriai laukia… Laukia savo motinystės. Dažnai mes nė nesusimąstome, ką jaučia moterys, kurių svajonė – pagimdyti vaiką. Turbūt jos nė nesuskaičiuotų, kiek ašarų nubraukė po eilinės nesėkmės pastoti, kiek pastangų ir ryžto įdėjo, kad galėtų ištarti: “Aš - mama”. Apie motinystės kainą pasakoja trys žavios, ištvermingos ir stiprios mamos.