{mosimage}Sveiki!
Dideli ir maži Zuokų komandos nariai
Artūras Zuokas, padedamas žmonos Agnės, pasakoja apie planuotą pagrandukę Emiliją, galimybes imti tėvystės atostogas, bemieges naktis ir darnų darbų bei pareigų pasiskirstymą tarp šeimos narių. Pasirodo, Zuokų vyresnėliai Gabrielė ir Domantas turi veiklos, svajonių ir pareigų ne ką mažiau nei jų tėvai. Ko Zuokai negali sau leisti? Ką veikė jų namuose pats Dalai Lama? Į šiuos ir į kitus ne mažiau įdomius klausimus – sunkiai nuspėjami atsakymai.

Sveikata
Apie alergiją, kurią sukelia žiedadulkės
Šienligė, kurią alergologai dar vadina pavasario ir vasaros sloga, pradeda kamuoti jau nuo kovo mėnesio. Ar žinote, kuo šienligė skiriasi nuo alerginio rinito ir nuo infekcinės slogos? Kada įtarti šią ligą ir kaip sušvelninti jos simptomus?

Kodėl reikia saugotis erkių?
Kad nepasirodytų, jog apie erkių keliamą pavojų pradedame kalbėti kiek per anksti, primename, kad erkių sezonas dažniausiai trunka nuo balandžio iki spalio mėnesio. Todėl apie jų sukeliamas ligas reikia ne tik žinoti, bet ir laiku suspėti apsisaugoti nuo jų.

Kas sveikiau – vitaminų tabletė ar daržovių ir vaisių salotos?
Atėjus pavasariui mamos neretai klausia gydytojų, ar nereikia jų mažajam vitaminų, nes ji toks išbalęs, praradęs imunitetą po žiemą persirgtų ligų… Mitybos specialistas med. dr. doc. Rimantas Stukas teigia, kad vis dėlto didžiausią dėmesį reikėtų skirti kasdienei mitybai, maisto pasirinkimui, ir negaili patarimų, kaip laiku pastebėti vitaminų stygių, kaip stiprinti imuninę sistemą ir kuo natūralūs vitaminai skiriasi nuo sintetinių.

Žuvis: vaiko valgiaraštyje nepakeičiama!
Vaikų gastroenterologas med. dr. doc. Vaidotas Urbonas argumentuodamas pasakoja apie žuvų įvairovę ir vertingąsias (ne tik) savybes, mitus apie ikrų ir lašišinių žuvų ypatingą vertę. Kaip manote, ar galima vaikui duoti silkės ir žuvų konservų?

Pagrindinė tema
Pinigai už vaikus nuo A iki Z ir daugiau
Ne paslaptis, jog pinigėliai, priklausantys mamai ir vaikeliui, buvo ir bus viena aktualiausių temų. Bėda ta, jog sunku visą šią informaciją rasti vienoje vietoje. “Mažylis” atliko šį darbelį už mamas ir pateikia visus niuansus apie valstybės skiriamus pinigus mamoms, tėčiams ir vaikams. Be to, straipsnyje kalbama apie legalius ir kitokius būdus pinigėlių gauti daugiau, darbą motinystės atostogų metu, socialines garantijas nedirbančioms mamoms ir ne tik…

Kūdikio priežiūra
Kaip numaldyti dieglius ir ištverti verksmų laikus…
Nors medikai kūdikio dieglių nelaiko liga, tėvelius ši, vadinkime, problema, kartais gali išmušti iš vėžių. O gal tai visai ne diegliai? Kaip juos atskirti nuo kitų kūdikiškų negalavimų, kas tuos dieglius sukelia ir kaip palengvinti kūdikių ir kartu tėvelių kančias, pataria pediatrė Aurika Jurevičienė.

Specialus projektas: kaip auga trynukai. Aštuntasis mėnuo
Kuris brolis stipriausias? Ar Gabija irgi turi dantukų?
Brolius varginęs kosulys nesumažino jų apetito daržovių košei. Naujai daryti kraujo tyrimai parodė, jog Gyčiui ir Gabijai teks vartoti geležies preparatą.

Naudingi patarimai
Žindymo bėdos: kasdienės, susijusios su pavasariu
Neonatologės docentės Nijolės Drazdienės patarimai, praversiantys, jei krūtyse užčiuopėte sukietėjimų ir jei prasidėjo mastitas.

Vartotojo gidas
Renkamės vežimėlį
Išsami Lietuvos rinkos vežimėlių analizė, atlikta konsultuojantis su specialistu, padės iš pagrindinių vežimėlių tipų išsirinkti labiausiai tinkamą būtent jums. Patarimai, pagal kokius kriterijus rinktis naują ir dėvėtą vežimėlį.

Auklėjimas
Šalin nevisavertiškumo kompleksą arba nevykėlius auginame patys
10 tiesų tėvams, kurios padės jų vaikams neužaugti nevykėliais.

Mamų klubas
Viskas apie žaislus
Šįkart daugiausia minčių turi Austėja (jos pedagoginė patirtis ir panašia tema rašyta disertacija leidžia žaislų pasaulį apžvelgti ne tik mamos, bet ir specialistės akimis) ir Ingrida, būdama gydytoja, žaislus itin atsargiai vertina pagal jų saugumą.

Ką daryti, kai…
Skyrybos – sunkus krūvis. Kaip jį pakelti?
Kaip mažajam pasakyti apie tėvų skyrybas, padėti tai išgyventi, suprasti juos užplūdusias emocijas po skyrybų pataria pschologė Miglė Dovydaitienė.

Nėštumas
Kai laukimą apkartina virškinimo sutrikimai
Nauja rubrika - ekstra nėštukės.
Apie pirmuosius ir paskutiniuosius nėštumo mėnesius pasakoja žinomos moterys: gelbėtoja Neringa, daininkė Sati ir Tango TV vadybininkė Birutė.

Nuomonės
Motinystė, kai tau – 20, 30, 40…
Apie motinystę įvairiais amžiaus tarpsniais kalba dainininkė Asmik Grigorian, žurnalistė Ligita Žakevičienė ir buvusi politikė Rasa Melnikienė. Kada geriausia tapti mama arba kada geriausia gimti vaikui? Atskymas tikriausiai slypi dainos žodžiuose “gimiau nei per anksti, nei per vėlai”, o straipsnio herojės tik patvirtina tiesą, kad skirtingi amžiaus tarpsniai tiesiog turi kai kurių tik tuo metu būdingų ypatumų.