{mosimage}Sveiki!
Aušros ir Mariaus Lukošiūnų Laimės Matas
Respublikos prezidento patarėjui, spaudos tarnybos vadovui ir jo žmonai televizijos režisierei ir prodiuserei Aušrai per patį Lietuvą nustebinusį žemės drebėjimą, gimė pagrandukas sūnus Matas Algimantas. Broliuko laukė septyniolikmetė Laimė, kuri moka, gali ir nori pavaduoti mamą.
Sveikata
Vaistinėlės ypatumai žiemą: vaistai nuo kosulio
Vaistų yra pačių įvairiausių. Kodėl vienu atveju gydytojas skiria vienokius, kitu - kitokius, o vaistų anotacijos įspėja, kad jų negalima maišyti. Ir svarbiausia - apie vaistų vartojimo ypatumus
Kaip saugotis rachito
Neišnešiotukams ir storuliukams vitamimo D reikia daugiau. Kodėl? Kaip ligą gali atpažinti mama, kokios ligos pasekmės. Apie vitamino D dozes ir preparatų įvairovę, kurie labiau aktyvesni ir mažiau toksiški.
Apie švarių rankų politiką
Kodėl taip svarbu, kad rankų plovimas įaugtų į kraują? Pasirodo, per rankas galima pernešti alergiją, žarnyno infekcijas, kvėpavimo sistemos infekcijas (gripą, meningitą). Kiek reikia pasigauti an rankų virusų ir bakterijų, kad mažasis susirgtų , kiek laiko, kaip ir kokios priemonės geriausia tinka mažojo rankų plovimui kalba vaikų garstroenterologas med. dr. doc. Vaidotas Urbonas
Kodėl vaikai pavargsta (kartais
)?
Ar nuovargis - liga? Kodėl ryte negali atmerkti akių? Kokie geriausia vaistai nuo nuovargio?
Pražiopsojusiems pašalpas apie vaikus
Verta visiems žinoti, kokie pinigėliai tėvams priklauso už mažuosius. Ar galima susigrąžinti pražiopsotus?
Mamos biblioteka
Vitamina E - tikras sargas
Jeigu jūsų ar mažylio organizmui netrūks vitamino E, būsite žvalūs. Atminkite viena - šis vitaminas geriausiai pasisavinamas iš natūralių produktų. Svarbu žinoti, iš kokių?
Pagrindinė tema
Intymių rūpesčių nėštumo metu ir po gimdymo ABC
-Kodėl nebus taip, kaip buvo
-Pilvukas didėja - tenka pasitelkti vaizduotę
-Kaip jaučiasi trečiasis?
-Kada būtina susilaikyt
-Kiek laiko palaukti po gimdymo?
-Apie kontraceptines priemones
-Ar pasikeičia geismas po gimdymo?
Kūdikio priežiūra
13 nesudėtingų masažo judesių
Neurologė Liudmila Tamašauskienė patvirtina, kad kūdikio odelė yra "vartai" į organizmą - per ją galima veikti daugelį vidaus organų, nervų sistemą, kvėpavimą, kraujotaką, virškinimą ir atsparumą. Masažas yra naudingas siekant išvengti rachito, padidėjusios ar žemo raumenų tonuso. Masažas padeda greičiau ir lengviau atsisėsti, atsistoti, pradėti eiti. Masažas labai svarbus, kol kūdikis guli ir mažai juda. 13 masažo judesių nugarytei, šoneliams, pilvukui, krūtinėlei, rankytėms ir kojytėms. "Įkandami" kiekvienai mamai ir tėčiui.
Specialus projektas: kaip auga trynukai. Šeštasis mėnuo
Dždžiausia naujiena: Justas ir Gytis turi dantukų
Apie skiepus, dantukų dygimą, kosulio varymą. Ar reikia Gyčiui dar didesnės vitamino D dozės? Kuo ypatinga Trijų karalių diena Kaulakių šeimoje?
Vartotojo gidas
Renkamės naktipuodį Arba nemaži rūpesčiai dėl didelio reikalo
Dar trijų metų nesulaukęs sūnus jau "užgyveno" keturis naktipuodžius. Apie formas, dydžius, stabilumą, kainas ir paieškas.
Auklėjimas
Skaitymo džiaugsmas
Visi žinome, kad skaitymas naudingas vaikų vystymuisi. Bet ar žinojote, kad knygelių skaitymas kūdikiams (nuo šešių mėnesių) ugdo jų kūrybinį mąstymą, jie greičiau pradeda kalbėti, jų žodynas turitingesnis. Tik svarbu žinoti, kada ir kokios knygelės mažajam tinka.
Pažintis
"Saulės gojus": darželis - kaip sau
Oficialiai sodyba pamiškėje netoli Vilniaus vadinama Vaikų ugdymo centru. Jame erdvė visiems septyniems intelektams tobulėti.
Mamų klubas
Nėštumas ir gimdymas
Net dvi klubo narės laukiasi antrojo vaikelio, tad diskusija buvo įdomi ir karšta.
Ką daryti, kai
Krapštukai erzina savo lėtumu
Kodėl tėvams taip sunku suvokti, kad mažiesiems minutės ir valandos neegzistuoja. Kada jos atsiranda mažųjų gyvenime? Ir kaip tuomet išvengti dramų skubant?
Aš nenoriu bučiuotis
Vaikai artumą tenkina ne vien mylavimusi. Yra vaikų, kurie priklauso "nesimyluojančiųjų padermei". Kaip elgtis tėvams ir ką atsakyti svetimiems, kurie nesupranta tokio mažojo elgesio.
Tėčiams
Tėtis - rūpestėlia, mama - smagumėlis
Atsakykite į klausimą: manote esąs šiuolaikiškas? Tuomet ar sutiktumėte vietoje žmonos likti namuose su kūdikiu? Ne? Ką tuomet darytumėte, jeigu gyventumėte Islandijoje? Mūsų kalbintų tėčių nuomonės apie dienas bėgančias auginant mažylius.
Nuomonės
Patyriau skirtingus gimdymus
Viktorija Labuckienė augina penkis vaikus. Vienintelis pirmagimis gimė ligoninėje, visus kitus gimdė namuose, vonioje. Mažosios Mykolės gimimas įamžintas dokumentiniame filme "Lengvas raganavimas".
Jolanta Šindeikienė trijų vaikų mama. Jai teko patirti ir sovietinius standartus atitinkantį gimdymą, kai vienintelė nuskausminamoji priemonė - moters aimanos, ir dvi cezario operacijas, atliktas taikant bendrą nuskausminimą ir epidūrinę nejautrą.
Diana Norvydienė irgi trijų mažylių mama. Ji patyrė tris skirtingus gimdymus. Natūralų, taikant epidūrinį nuskausminimą ir cezario pjūvį.