{mosimage}Sveiki!
Sati: “Asmeninės svajonės nusistūmė į antrąjį planą”
Violeta Jurkonienė, visų, netgi savo mamos, vadinama Sati, jau kurį laiką yra priversta atidėti į šalį dainininkės karjerą. Keturmečio Arijo ir septynių mėnesių Ąžuolo auginimas teikia daug džiaugsmo, bet reikalauja nemažai laiko, jėgų bei atsidavimo. 

Sveikata
Mažylis karščiuoja: kaip jam padėti?
Sukarščiavus mažyliui tėvai iškart sunerimsta ir skuba duoti vaistų. Karščiavimas tikrai vargina mažylį, bet kartu ir padeda pasveikti. Todėl svarbu žinoti, kada temperatūrą reikia mažinti, o kada ji yra naudinga.

Antibiotikai: draugai ar priešai?
“Ir vėl gydytojas skyrė antibiotikų…” - nusivilia ne vieni tėvai susirgus mažyliui, ypač jei jis serga nuolat… Kaip nepatekti į užburtą antibiotikų ratą, ar reikia jų bijoti ir kaip vartoti, jeigu kiti vaistai ligos neįveikia?


Kūdikio priežiūra
Pas gydytoją – ne tik susirgus
Nuo pat mažylio gimimo mamos nuolat nerimauja – ar mažyliui pakanka svorio, ar jis gerai vystosi, ką reiškia vienas ar kitas bėrimas... Šiuos nuogąstavimus gali išsklaidyti mažylio gydytojas pediatras, kuris globos jus ir vaikutį pirmaisiais gyvenimo metais.

Pirmieji metai
Šeštasis kūdikio mėnuo

Viskas apie vaiką
0-1 metai
Pagalba dygstant dantukams

Pirmųjų dantukų dygimas – rimtas išbandymas tiek mažyliui, tiek tėveliams. Kokių tik priemonių neišbandoma norint palengvinti mažųjų dalią. Žinoma, jei tik įmanoma, geriau apsieiti be vaistų.
1-2 metai
Žodis skriaudžia, žodis glaudžia

Dažniausiai suaugusieji padaro išvadą, kad jei mažyliai daug nešneka, tai jie nelabai ir įsiklauso į girdimas kalbas. Klystate, sako ekspertai. Vaikai klauso ir supranta kur kas daugiau, nei manote. Vienerių dvejų metų bambliai godžiai gaudo ir tarsi kempinės sugeria kiekvieną jūsų ištartą žodį.
2-3 metai
Kraustomės? Kraustomės!
Kūdikio lovelėje mažylis jaučiasi tarsi kokone: čia jauku, šilta ir viskas labai pažįstama. Todėl dauguma jų kategoriškai priešinasi tėvų norui iškraustyti juos į didesnę lovą, kurios platumos primena Sacharos dykumą. Tad šiam didžiajam tautų kraustymuisi turite pasiruošti.
3-4 metai
Ar mokame skaityti piešinius?
Dauguma mažylių mėgsta piešti, spalvinti ir kas penkios minutės su pasididžiavimu rodyti tėveliams savo kūrybos vaisius. Mamai džiugu, kad sūnelis ar dukrytė piešinyje prie taškelių, žyminčių akis, nupiešė blakstienas - reiškia, mažylio pasaulio pažinimas pasistūmėjo dar žingsneliu į priekį…
4-5 metai
“Noriu maudytis vienas“
Tėvai, auginantys mažylius, tarp kurių vos poros trejų metų skirtumas, dažnai ieško būdų, kaip palengvinti sau gyvenimą. Ypač tai tampa aktualu vakarais, kai abu pavargusius ir zirziančius nenuoramas reikia nuprausti, išvalyti jiems dantukus ir sumigdyti. Tokiu atveju dažna šeima abu mažiukus pabando vonioje maudyti kartu. Sutaupoma laiko, o ir vaikams smagu. Tačiau vieną dieną didysis pareiškia: “Viskas, daugiau su sese nesimaudysiu...”
5-6 metai
Varginantys įpročiai
Kartą pastebite, kad jums kalbantis su mažyliu šis vis mirkčioja, kosčioja ar trauko pečiais. O gal elgiasi dar kaip nors neįprastai. Jums taip norisi pasakyti: “Liaukis maivytis!“ Tačiau geriau įsižiūrėjus vaiko judesiai atrodo keisti, įkyrūs - tarsi jis taip elgiasi ne savo valia. Kas tai?

Pagrindinė tema
Nėštumo ABC
1. Devyni laukimo mėnesiai
Galbūt jums ką tik po širdim suplazdėjo gyvybė, o gal mažylio laukiatės keletą savaičių ar mėnesių - šiuo metu jūs patiriate gamtos stebuklą, kurį lydi įvairiausi pokyčiai ir pojūčiai. Norime padėti jums pažinti save nėštumo metu.
2. Intymūs rūpesčiai nėštumo metu
Nėštumo metu intymūs reikalai sukelia nemažai rūpesčių. Būsima mamytė bijo mylėtis, kad nepakenktų mažyliui, ją vargina problemos, apie kurias dažnai nedrąsu kalbėti. O ir ne visi gydytojai gaišta laiką viską išsamiai paaiškinti.
3. Kad gimdymo laukti būtų ramiau

Verta žinoti
Dirbančių nėščiųjų teisės
Dažnai atsitinka, kad žmogus gyvenime eina sunkesniu keliu, nežinodamas, kad jam priklauso kur kas lengvesnis. Savo teisių nežinojimas tampa jų pažeidimo priežastimi, tačiau šiuo atveju kaltas esi tu pats. Kaip sakoma, kvailą ir bažnyčioje muša. Valstybė numačiusi nemažai teisių ir garantijų moterims nėštumo laikotarpiu. Ar visomis sugebama pasinaudoti?

Moters savaitgalio testas
34 rūšių glaistyti sūreliai: renkamės sveikiausią ir skaniausią

Psichologija
Nuo “veidrodžio” prie “aš”
Dažnai net neatkreipiame dėmesio į tą momentą, kada mūsų mažylis, kalbėdamas apie save trečiuoju asmeniu, pirmąkart save įvardija kaip “aš”. Pasirodo, kol tai atsitinka, mažylio sąmonėje įvyksta didžiulis perversmas, tapsiantis visos tolesnės asmenybės raidos pagrindu.

Vartotojo gidas
Perkame vaikiškas prekes internetu
Pasaulyje veikia galybė interneto parduotuvių, aukcionų, prekyba internetu populiarėja ir Lietuvoje. Ypač taip pirkti patogu auginant vaikus – nereikia niekur eiti iš namų, pakanka turėti kompiuterį, interneto ryšį ir… pinigų. Atlikome eksperimentą – prekių vaikams pirkome (arba bent jau ieškojome) tiek Lietuvos, tiek užsienio interneto platybėse. Savo patirtimi dalijamės su jumis.

Mamos sveikata
Šlapimo nelaikymas: sutrikimas, apie kurį nedrąsu prabilti
Pasaulinė statistika liudija, kad dėl šlapimo nelaikymo pasaulyje kenčia 10-30 proc. moterų, t.y. beveik 400 milijonų. Manoma, kad Lietuvoje su šia problema susiduria beveik 280 tūkst. moterų.

Mamų klubas
Tas vienintelis ir nepakartojamas
Kas? Ogi gimdymas. Jis suartina visas moteris - nepaisant jų amžiaus, socialinės padėties ar išsilavinimo. Pakvietusios “Mažylio” mamas prisiminti savus išgyvenimus, patekome į keblią padėtį: įspūdžių ir emocijų buvo tiek, kad nors imk ir visą šį žurnalo numerį paskirk gimdymo temai.

Nėštumas
Specialusis projektas: Nėštumo dienoraštis

Nuomonės
Tai bent mamos profesija!
Kiek yra profesijų, tiek visuomenėje klajoja stereotipų apie jas. Vienos laikomos moteriškomis, kitos - vyriškomis, trečios – tik itin stipriems vyrams tinkamomis. Tokias iliuzijas sugriauna mūsų pašnekesys su trimis moterimis, kurios, dirbdamos darbą, kokiam toli gražu ne kiekvienas vyras pasiryžtų, tuo pat metu sugeba gimdyti vaikus, būti mylinčiomis ir atsidavusimis mamomis, žmonomis ir tiesiog… moterimis.