{mosimage}Fotografija – kameros pagauta akimirka, jau virtusi istorija. Štai kodėl daugelis mūsų puola į paniką, ruošdamiesi fotografuotis: mes norime atrodyti tik gražiai, kad fotoaparatas blykstelėtų pačiu tinkamiausiu metu (o laikas bėga nenumaldomai ir buvusio grožio nebesugrąžinsi niekada!). Nors šiais naujausių technologijų laikais fotografuoti itin paprasta – pakanka spustelėti vieną mygtuką, tačiau daugelis lieka nusivylę nuotraukomis. Kad taip nebenutiktų, atskleisime jums keletą profesionalų fotografų paslapčių.

Jūsų išvaizda

Veidas:
pagrindinė taisyklė prieš fotosesiją – kuo labiau makiažas bus matinis, tuo geriau. Blizgantys šešėliai bei lūpų blizgesys, net jei labai jums tinka kasdienai, nuotraukoms visai netiks. Vienintelė išimtis: jei reikia, kad nuotraukoje lūpos atrodytų putlesnės, užtepkite šiek tiek blizgesio ant apatinės lūpos, per vidurį. Per tamsūs lūpų dažų bei vokų šešėlių atspalviai  nuotraukose jus sendins!
Kad veido oda atrodytų nepriekaištingai, geriausia naudoti matinį makiažo pagrindą. Jei oda turi dėmelių, ar po akimis tamsūs ratilai, būtinai pasinaudokite maskuojančiu pieštuku.
Profesionalūs fotografai pataria modeliams fotografavimosi dieną ir prieš tai nevartoti alkoholio bei aštraus, sūraus maisto. Antraip nuotraukoje veidas bus patinęs, išpurtęs, gali net matytis „dvigubas“ pagurklis.
 
Plaukai: Kuo jūsų plaukai bus lygesni ir labiau blizgės, tuo geriau jie atrodys nuotraukoje, tačiau venkite šukuosenos ypač priglostytais plaukais, antraip nuotraukoje galite atrodyti plika. Gražiausiai nuotraukose atrodo nesurišti plaukai. Jei jūsų plaukai natūraliai tiesūs, tiesiog iššukuokite juos šepečiu natūraliais šeriais ir jie ims blizgėti, papurkškite blizgiu laku. Banguotiems ir garbanotiems plaukams geriausia leisti išdžiūti natūraliai. Kartas nuo karto papurenant juos rankomis. Tokia šukuosena nuotraukoje atrodys natūraliau.
 
Apranga: drabužiai neturi būti per daug aptempti ar pernelyg laisvi. Rinkitės tamsesnių tonų rūbus. Nuotraukose atrodysite lieknesnė. Venkite ypač ryškių spalvų bei didelių raštų, kurie nuotraukoje labiau trauks akį, nei jūs. Jei nešiojate akinius, fotografuokitės be jų, jei tik tai nėra nuotrauka pasui ar vairuotojo pažymėjimui. Jei vis dėlto fotografuositės su akiniais, jų paviršius neturi atsispindėti, antraip stiklai atspindės šviesą ir akių nuotraukoje nebus matyti.

Šypsena: pati geriausia šypsena – natūrali. Stenkitės juoktis akimis, ne tik lūpomis. Iš anksto nesitreniruokite prieš veidrodį, nes „surepetuota“ šypsena nuotraukose neatrodo gyva.

Poza:  kaip ir šypsena, nuotraukoje poza turi būti natūrali. Geriausiai pavyksta kadrai, kuriuose žmogus pusiau pasisukęs, tuomet puikiai pabrėžiama talijos linija. Jei norite fotografuotis atsisukę tiesiai į kamerą, bent jau  perkelkite visą svorį ant vienos kojos. Pasistenkite nežiūrėti į objektyvą iš padilbų, antraip nuotraukoje nosis atrodys labai ilga. Ir nepamirškite kvėpuoti!  Dauguma žmonių fotografuodamiesi sulaiko kvėpavimą ir sustingsta. Rezultatas – nuotraukoje jie atrodo it sustingę, nes kai žmogus stengiasi per daug save kontroliuoti, jie atrodo kaip negyvas. Būkite savimi ir pasistenkite, kad nuotraukoje atsispindėtų jūsų gyvybingumas ir energija.

     Kai fotografuojate, galvokite kaip kamera. Mes matome pasaulį trimatėje erdvėje, o fotografijoje ji dvimatė. Todėl kartais mėgėjiškose nuotraukose galime pamatyti, kaip medžio šakelė „lenda“ iš žmogaus ausies, o stalinė lempa styro jam iš pakaušio. Visada pagalvokite, kas yra antrame plane ir kaip tie daiktai atrodys nuotraukoje. Geriausias šviesos šaltinis – natūrali saulės šviesa. Jei fotografuojate patalpoje, geriau tai darykite šviesią saulėtą dieną, netoli lango, bet nenaudokite blykstės, nes ji tik blankina veido bruožus.

Šaltinis: sestrenka.ru