Iki šių metų mokslo pradžios maždaug dviems šimtams Lietuvos mokyklų padovanoti vadovėliai "Teisė kiekvienam". Knygos skirtos 10-12 klasių moksleiviams. Teisingumo ministerija ir Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje vykdydamos bendrą projektą "Žmogaus teisių stiprinimas visuomenės teisiniu švietimu" pastaraisiais metais aktyviai skatino teisinį švietimą ir ugdymą, o tokių knygų išdalinimas mokykloms - tik viena iš iniciatyvų.
Leidyklos Kronta išleistose knygose jaunimas supažindinamas su svarbiausiomis šeimos, darbo, vartotojų, pacientų ir kitomis teisėmis. Didelis dėmesys skiriamas galimybėms ginti pažeistas teises. Tačiau knygos rengėjai pagrindinį dėmesį skyrė ne vien teisės normoms, bet ir pilietiniam jaunimo ugdymui.
Praktinių pavydžių pagalba mokytojai skatina įgytas teisines žinias pritaikyti praktikoje. Padedant Švietimo ir mokslo ministerijai buvo kreiptasi į mokyklas su siūlymu skatinti mokyklose dėstyti vyresniųjų klasių moksleiviams teisę. Nors atskiros mokyklos teisės pagrindų žinias jau ir anksčiau įtraukdavo į kitas disciplinas, trūko vadovėlių, pritaikytų vidurinėms mokykloms. "Tikiuosi, kad už projekto lėšas nupirkus ir išdalinus knygas mokytojams bei moksleiviams, teisės pagrindų disciplina ras savo vietą daugelyje mokyklų" - savo viltį prieš naujuosius metus išreiškė teisingumo ministras Gintautas Bužinskas.
Teisingumo ministras G.Bužinskas taip pat pastebėjo, kad praėjusiųjų metų pabaigoje Vyriausybės patvirtinta teisinio švietimo programa ketveriems metams jau skina pirmuosius vaisius. Atskiros priemonės šiai programai įgyvendinti patvirtintos tik šių metų rugpjūtį. Taip siekiama pagerinti teisinės informacijos prieinamumą visuomenei, sukurti ilgalaikį teisinės sąmonės ugdymo pagrindą, ugdyti savarankiškai mąstantį Lietuvos gyventoją, sugebantį savarankiškai pasinaudoti savo teisėmis ir vykdyti savo pareigas.
Anot ministro, labai svarbus yra visuomenės, o ypač jaunimo, teisinis švietimas. "Turime ne tik teisiškai šviesti jaunus žmones, kurie sugebėtų ginti savo teises, bet ir privalome skiepyti jų pagarbą kitų žmonių teisėms". Beje, Vyriausybės patvirtinta teisinio švietimo programa ir priemonės numatoma daugiau dėmesio skirti ir neformaliam jaunimo teisiniam švietimui (jau rengiami teisinių žinių viktorinos konkursai jaunimui "Temidė", analogiškas projektas pradėtas vykdyti internete), skatinimui savarankiškai naudotis teisine informacija internete ir pan. Taip pat kasmet bus atliekami specialūs teisinio švietimo ir ugdymo priemonių poveikio tyrimai, leidžiami ir nemokamai platinami įvairūs populiarūs leidiniai teisine tema.
Šaltinis: Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija