"XXI amžius didelio tempo, technikos amžius. Visi daug dirbame, skubame, tačiau sėdėdami. Todėl kiekviena iniciatyva, skatinanti žmones judėti, mankštintis tai yra sveikai gyventi - yra labai pagirtina. Taip gausiai šiandien susirinkę praktikuojantys šį sportą liudija, kad mankšta yra vilniečių pamėgta ir populiari visose amžiaus žmonių grupėse. Mes, naujieji Savivaldybės vadovai, palaikysime šią iniciatyvą",- sakė Vilniaus miesto mero pavaduotojas Algirdas Paleckis.
Sveikatingumo mankšta Lietuvos sotinėje pradėta nuo 2005 metų pavasario. Užsiėmimus nemokamai rytais ir vakarais numatytose vietose veda kvalifikuoti instruktoriai. Šaltuoju metų laiku nuo gruodžio iki balandžio mėnesio mankšta vyksta Vilniaus miesto vidurinių mokyklų salėse, o nuo pavasario iki rudens sostinės skveruose, parkuose, mokyklų stadionuose, prie mieste esančių vandens telkinių.
"Sveikatingumo mankšta (Tai-Či) tai tradicinė kinų gimnastika, kurią mano tėvynainiai praktikuoja daugiau nei tris tūkstantmečius. Nuolat ja užsiimantiems pavyksta išsaugoti kūno ir proto žvalumą iki gilios senatvės. Svarbu, jog šiems užsiėmimams nėra nei amžiaus, nei vietos apribojimų, kaip ir nereikia daug išlaidų, o jų nauda didelė. Džiaugiuosi, kad kiekvienais metais mankštintis pradeda vis daugiau vilniečių, girdime, kad mankšta "nukeliavo" ir į kitus Lietuvos miestus ",- sakė Kinijos Nepaprastoji ir Įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje J. E. ponia Yang Xiuping.
Praėjusiais metais sveikatingumo mankštose dalyvavo per 10 tūkst. vilniečių. Nuo šių metų pradžios jose jau apsilankė daugiau nei 4 tūkst. sostinės gyventojų.
Nuo gegužės 2 dienos (trečiadienio) Sveikatingumo mankšta iš sporto salių persikelia į sostinės Kalnų, Sereikiškių, Vingio parkus, į skverus prie Žirmūnų tilto ir tarp Neries upės ir M. Daukšos vidurinės mokyklos, prie Baltojo tilto, į Lazdynų, Naujininkų mokyklų stadionus.
Šaltinis: Vilniaus miesto savivaldybės administracija