Lietuvos vyskupų konferencija parėmė Lietuvos "Carito" kreipimąsi į tikinčiuosius dėl paramos prostitucijos verslo aukoms.

Hierarchai paragino Bažnyčios tarnus nuolat informuoti parapijiečius, moksleivius, visuomenę apie neapgalvoto, abejotinais būdais vykdomo įsidarbinimo užsienyje keliamus pavojus ne vien žmogaus orumui, turtui, bet ir sveikatai, gyvybei.

Klebonams, katechetams bei aktyviems katalikų bendruomenių nariams adresuotame laiške kreipiamasi į tikinčiųjų krikščioniškąjį sąmoningumą, kuris, Šv. Pauliaus žodžiais tariant, įpareigoja tikinčiuosius "nešioti vieni kitų naštas".

"Palengvėjus kelionių į užsienį sąlygoms, mūsų visuomenė susiduria su skaudžiu iššūkiu - ieškantys darbo kitose šalyse Lietuvos piliečiai organizuotų nusikaltėlių apgaule verčiami gyventi ir dirbti vergiškomis sąlygomis. Dažnai jie ne tik kad negauna žadėtojo atlyginimo, bet ir praranda paskutines santaupas", - pabrėžiama kreipimesi.

Dar skaudesnė dalia ištinka merginas ir moteris, kurios, patikėjusios neaiškių tarpininkų pažadais surasti gerai apmokamus darbus, parduodamos prostitucijos verslui, nežmoniškai išnaudojamos, fiziškai ir psichiškai žalojamos, o neretai ir nužudomos.

"Carito" atstovai pažymėjo, jog pastaruoju metu ypač grėsmingų žinių sulaukiama iš Jungtinės Karalystės, kuri dėl ekonominių ir kitų aplinkybių yra tapusi stipriausiu lietuvių emigrantų traukos centru.

Vien tik per praėjusias savaites anglų policija likvidavo keletą pogrindinių prostitucijos centrų, kuriuose iš kelių dešimčių prievarta laikytų ir išnaudotų moterų didesnioji pusė turėjo Lietuvos pilietybę.

"Turint omeny sąlyginai nedidelį Lietuvos gyventojų skaičių, tai aliarmuojanti statistika, verčianti ir katalikiškąją šalies bendruomenę permąstyti savo atsakomybę bei imtis aktyvesnių pastangų blogiui įveikti", - pabrėžiama laiške.

Tyrimai rodo, kad dažniau į prekeivių moterimis tinklus patenka kaimiškų vietovių, mažesnio išsilavinimo, pagalbinėse mokyklose besimokančios, vaikų namuose užaugusios ar suirusių šeimų traumą patyrusios merginos.

"Naivumo, nesąžiningos spaudos ar televizijos klaidinamoms merginoms būtina paaiškinti, kad sutenerių piešiamas "malonumų ir lengvo pelno" gyvenimas verčiantis prostitucija iš tikrųjų labai greitai baigiasi kūno ir sielos griuvėsiais, o žadėti "pasakiški pinigai" nusėda "verslo" organizatorių kišenėse", - pažymima laiške tikintiesiems.

Sulaukusieji abejones keliančių pasiūlymų ir jų šeimų nariai kviečiami pasikonsultuoti su bažnytine Lietuvos "Caritas" organizacija telefonu Kaune 323300 arba elektroniniu paštu risk@one.lt.

Projektą "Pagalba prekybos moterimis ir prostitucijos aukoms" Lietuvos "Caritas" pradėjo prieš ketverius metus. Organizacijos skyriuose konsultuojami į užsienį planuojantys vykti žmonės, teikiama informacija apie firmų, siūlančių darbus užsienyje, patikimumą.

ELTA