Suomių psichologai mano, kad socialinės-ekonominės sąlygos, kuriose auga vaikas, nulemia tai, ar jis bus optimistas, ar pesimistas. Jau ankstesniais tyrimais buvo nustatyta, kad socialinis-ekonominis šeimos statusas daro įtaką fizinei ir psichinei žmogaus sveikatai.

Naujausio tyrimo rezultatai rodo, kad užaugę šeimose, kuriose buvo sudarytos geros ekonominės-socialinės sąlygos, vaikai pasižymi optimistiniu požiūriu į gyvenimą.

Sąlygos, kuriose augo vaikas, ir toliau daro įtaką jo gyvenimui net ir tada, kai aplinkybės keičiasi. Jei žmogaus, užaugusio neturtingoje šeimoje, socialinis statusas pasikeičia į gerąją pusę, vis tiek jo požiūris į gyvenimą išlieka pesimistinis. Ir atvirkščiai, kai gerovėje užaugusio žmogaus ekonominis statusas pažemėja, jis vis tiek išlieka optimistas.

Pasak psichologų, gerovėje augusių vaikų sąmonėje nuo pat vaikystės įsitvirtina asmeninio reikšmingumo suvokimas, kuris apgina juos bet kurioje situacijoje. O vaikas, augęs žemesnio socialinio-ekonominio statuso aplinkoje, tokios savybės neturi, net jei jis ir sėkmingai iškyla, tai nepaveikia jo pasaulėžiūros.

Šaltinis: Medinfo.ru