Smilkstančios cigaretės, lygiai kaip ir rūkomos, gali pakenkti moterims, kurios nevaisingumo siekia išvengti apvaisinimu mėgintuvėlyje.

Jau seniai žinoma, kad rūkymas kenkia moters vaisingumui, gadina spermą, bet Kanados mokslininkai nustatė, kad pasyvus rūkymas kenkia ir gydantis nuo nevaisingumo.

Straipsnį žurnale "Human Reproduction" parašę autoriai lygino in vitro apvaisinimo sėkmingumą priklausomai nuo rūkymo. Jie nustatė, kad rūkančios arba gyvenančios su rūkančiais vyrais moterys pastojo perpus rečiau negu nerūkančios: pirmuoju atveju buvo 20 procentų nėštumų, o antruoju - net 48 procentai.

"Nors dar reikėtų atlikti patvirtinančių tyrimų, mūsų duomenys jau leidžia perspėti moteris, kad vengtų, kiek tai įmanoma, prirūkytų patalpų, ypač, jeigu jos nori pastoti", - sakė Makmasterio (McMaster) universiteto Hamiltone, Kanadoje, profesorius Vorenas Fosteris (Warren Foster).

Beje, jie nerado, kad trijose moterų grupėse gemalų kokybė skirtųsi, bet ryškiai skyrėsi prigijusių įsodintų į gimdą gemalų skaičius.

Nerūkančių moterų gemalų įsodinimo sėkmingumas sudarė 25 procentus, o rūkančių ar kvėpuojančių dūmais moterų - tik 12 procentų.

Dūmuose nuo smilkstančios cigaretės yra daugiau nuodingų medžiagų negu įtrauktuose per cigaretę.

Tiriamose grupėse rūkantieji surūkydavo vidutiniškai po 11 cigarečių per dieną.

Kodėl rūkančių asmenų sveiki gemalai kur kas blogiau prigyja įsodinti į gimdą, medikai atsakyti dar negali - reikia papildomų tyrimų.

ELTA