Žiemos pabaiga - geriausias metas grąžinti jėgas darganų ir šalčių nualintam kūnui. Sveikatą ir grožį padės atstatyti pagrindinis omega riebalų rūgščių šaltinis - linų sėmenų aliejus.
Sėmenų aliejus ir patys linai jau seniai garsėjo savo išskirtinėmis gydomosiomis savybėmis. Iš tiesų, tai vienas iš seniausių maisto papildų.
Žiemos pabaiga - geriausias metas grąžinti jėgas darganų ir šalčių nualintam kūnui. Sveikatą ir grožį padės atstatyti pagrindinis omega riebalų rūgščių šaltinis - linų sėmenų aliejus.
Sėmenų aliejus ir patys linai jau seniai garsėjo savo išskirtinėmis gydomosiomis savybėmis. Iš tiesų, tai vienas iš seniausių maisto papildų. Jau Romos imperijos laikais linai buvo labai paplitę ir paklausūs rinkoje dėl jų gydomųjų savybių. Linai buvo vienas iš vaistų, kuriuos vartojo pats Hipokratas ir patarė vartoti kitiems. Linų aliejaus gamyba sudėtinga, o tinkamumo laikas trumpas, todėl šis aliejus yra brangus. Kai kurie žmonės linų aliejų vadina „pamirštuoju aliejumi“. Tikri žinovai ir ekspertai žino, kad šis aliejus priklauso vertingų ir būtinų produktų kategorijai. Ir tai nėra atsitiktinumas. Tiesa ta, kad atliekant vis daugiau mokslinių tyrimų, linų aliejus iš įprasto sveiko maisto virto labai vertinamu produktu ir sulaukė didelio pripažinimo.
Padeda sulieknėti
Bene daugiausia riebalų rūgščių turintis linų sėmenų aliejus – tai ne tik natūralus maisto papildas, bet ir itin gera kosmetinė priemonė: dėl jo sudėtyje esančių omega rūgščių naudojant ar vartojant linų sėmenų aliejų, plaukai greičiau auga, tampa žvilgantys, stiprūs, o oda švelni ir skaisti. Jame gausu ir kitų grožiui svarbių ir naudingų elementų vario, magnio ir vitamino B6. Naudojant linų sėmenų aliejų, plaukai taps stiprūs ir žvilgantys, atgaus savo natūralų lankstumą ir švelnumą. Paprastai linų aliejų galima vartoti kaip maisto papildą. Visiškai sveiki žmonės jį vartoja, norėdami būti energingesni. Šio preparato vartojimas nuolat tiekia mūsų organizmui omega riebalų rūgščių.
Artėjant pavasariui susirūpiname ir keliais per žiemą priaugtais kilogramais. Laikantis daugelio dietų, mūsų kūnas bando kompensuoti kalorijų trūkumą, todėl mes valgome gerokai daugiau, kad jaustumėmės sotūs. Tačiau ne visuomet sulaukiame norimų rezultatų. Gamta ir vėl tiesia pagalbos ranką. Linų sėmenų aliejuje esančios Omega riebalų rūgštys teigiamai veikia medžiagų apykaitą ir organizme vykstančius psichologinius procesus. Žmogaus organizmas pats nesugeba gaminti Omega riebalų rūgščių, todėl mūsų kūnas stengiasi gauti jų iš maisto. Jei jų nepakanka (o taip dažniausiai ir būna), šios pastangos būna intensyvesnės. Štai kodėl mes norime kaloringo maisto ir saldumynų. Vartodami linų sėmenų aliejų suteikiame organizmui būtiną Omega-3,6 ir 9 kiekį, kuris ir slopina anksčiau minėtą norą valgyti kuo daugiau. Tuo pačiu skatina mūsų organizmo medžiagų apykaitą. Organizmo ląstelės pagamina daug daugiau šilumos ir sudegina gerokai daugiau kalorijų.
Būsimosioms mamytėms linų sėmenų aliejus bus naudingas ne tik kosmetiškai. Jame esančios polinesočios riebalų rūgštys, ypač omega-3 ir omega-6 būtinos visais vaisiaus vystymosi etapais. Šios biologiškai vertingos medžiagos būtinos normaliam smegenų ir nervų sistemos vystymuisi.
Omega lobynas
Mokslininkai patvirtino, kad linų sėmenų aliejus vertingiausias omega-3, omega-6 ir omega-9 riebalų rūgščių šaltinis. Jo sudėtyje yra mononesočiosios omega-9, net 55 proc. alfa linoleno (omega-3) ir 16,7 proc. linolo rūgšties (omega-6), o tai net dvigubai daugiau nei žuvų taukuose. Be to, linų sėmenų aliejus labiausiai vertinamas dėl polinesočiųjų riebalų rūgščių rūgščių, esančių įvairių vitaminų, provitamino A, fermentų, mineralinių medžiagų, organinių rūgščių, baltymų, angliavandenių.
Omega riebalų rūgštys siejamos su širdies bei kraujagyslių sveikata. Verta prisiminti, kad jos organizme skatina junginių, reguliuojančių kraujo krešumą, kraujospūdį, gamybą, stiprina imunitetą. Jos būtinos visaverčiam endokrininės sistemos liaukų, ypač antinksčių, skydliaukės funkcionavimui. Trūkstant šių biologiškai aktyvių junginių organizmas sunkiau susidoroja su stresu, dažniau kamuoja slogi nuotaika, sulėtėja protinė veikla ir pan.
Šios biologiškai aktyvios riebalų rūgštys - nepamainomos ir suaugusiųjų mitybos racione. Omega-3 riebalų rūgštys – būtinos normaliam galvos smegenų funkcionavimui. Šios riebalų rūgštys slopina uždegiminius procesus, stabdo artrito vystymąsi. Omega-3 riebalų rūgčių stoka organizme skatina širdies bei kraujagyslių ligų vystymąsi, regėjimo sutrikimus, depresinę nuotaiką. Pakankamas omega-6 riebalų rūgščių kiekis lėtina senėjimą, padeda išvengti alerginių ligų, astmos, artrito, saugo nuo kai kurių piktybinių ligų. Omega-9 mononesočioji riebalų rūgštis – viena dažniausiai gamtoje aptinkamų nesočiųjų riebalų rūgščių. Ši rūgštis palaiko normalų kraujagyslių sienelių elastingumą, saugo odą ir gleivines nuo išsausėjimo.
Lengviausias būdas gauti visas omega rūgštis reikalingoje dozėje - vartoti augalinio preparato Flax Oil kapsules. Kiekvienoje Flax Oil kapsulėje yra 100 proc. šalto spaudimo nerafinuoto ir nefiltruoto linų aliejaus, išgauto iš rinktinių rūšių natūralių linų sėklų.
Grožis priklauso nuo mūsų sveikatos. Dabar geriausias laikas pasirūpinti organizmo apsauga ir šiltąjį sezoną pasitikti energingiems ir gražiems. “Camelia” vaistinėse vasario 1-29 d. maisto papildui Flax Oil suteikiama 20 Lt nuolaida pateikus vaistinės “Camelia” kasos kvitą.