Jei jaučiate nuovargį, sunku koncentruoti dėmesį, patiriate besitęsiantį stresą tai gali būti ženklas, kad jūsų organizmas prašosi pastiprinimo. Vienas iš būdų padėti sau pasitelkti augaluose slypinčią energiją. Ir tai ne tik pasaulį užvaldžiusi žalioji mada. Tai ir tūkstantmečiais puoselėjamos tradicijos.
Jei jaučiate nuovargį, sunku koncentruoti dėmesį, patiriate besitęsiantį stresą – tai gali būti ženklas, kad jūsų organizmas prašosi pastiprinimo. Vienas iš būdų padėti sau – pasitelkti augaluose slypinčią energiją. Ir tai ne tik pasaulį užvaldžiusi žalioji mada. Tai ir tūkstantmečiais puoselėjamos tradicijos.
Energijos lyderis – ženšenis
Tarp energiją žadinančių augalų pirmuoju smuiku griežia ženšenis. Gydomosios šio augalo šaknies savybės dar prieš tūkstantmečius aprašytos seniausiuose kinų medicinos raštuose. Šį augalą vertino ir Rytų išminčiai, ir Amerikos indėnai.
Kaip jis veikia? Ženšenis sužadina galvos smegenų procesus, suaktyviną refleksinę veiklą, pasižymi antistresinėmis savybėmis. Be to, turi ir adaptogeninių savybių – padeda organizmui prisitaikyti ir apsisaugoti nuo nepalankių veiksnių: didina darbingumą, mažina nuovargį.
Atlikta daugybė studijų, įrodančių teigiamą ženšenio poveikį lytinei funkcijai. Pastebėta, kad ženšenis turi įtakos ilgesnei gyvenimo trukmei. Vartojant reguliariai, ženšenio poveikis juntamas dar mažiausiai mėnesį nustojus jį vartoti.
Tūkstantmečiais garbinama žalioji arbata
Tarp energiją stimuliuojančių augalų lyg auksas pelenuose žiba žalioji arbata. Tvirtas pozicijas Rytų, o vėliau ir Vakarų, pasaulyje, išsikovojusi arbata laikoma seniausia ir „tikriausia“ arbata. Ji stimuliuoja protinius ir fizinius gebėjimus, mažina nuovargį, didina darbingumą. Šis poveikis atsiranda dėl arbatos sudėtyje esančio kofeino, kurio arbata turi daugiau nei kava, o jo poveikis pasireiškia lėčiau ir tęsiasi ilgiau.
Žaliosios arbatos ekstraktas lėtina senėjimo procesus, stiprina imunitetą. Jame esantys antioksidantai apsaugo organizmą nuo agresyvių laisvųjų radikalų, galinčių sukelti onkologines, širdies ar kraujagyslių ligas.
Aukso verta šaknis
Tonizuojantį ir stimuliuojantį poveikį turi ir tik Alpių kalnų juostoje auganti rožinė radiola, dėl vertingųjų savo savybių dar vadinama auksine šaknimi. Ypatingas dėmesys šiam augalui skiriamas gilias tradicijas turinčioje Tibeto medicinoje. Daugelį amžių auksinė šaknis po pasaulį sklido kontrabandos keliais – kinai šią gamtos retenybę gabendavo per sieną rizikuodami gyvybe. Viena iš tokios rizikos priežasčių – auksinės šaknies įtaka sprendžiant vyrų impotencijos sutrikimams.
Auksinė šaknis stiprina organizmo atsparumą, gelbsti nuo streso, padeda atsigauti ir sutvirtėti sveikstant po ligų. Ji yra tai, ko reikia pervargus nuo ilgalaikių intensyvių fizinių darbų ir nuo padidinto protinio krūvio reikalaujančio darbo. Šio augalo ekstraktas normalizuoja centrinės nervų sistemos veiklą sergant nervų ligomis, susilpnėjus atminčiai. Ji pasitelkiama prireikus gyvybiniam tonusui pakelti, imunitetui stiprinti, galvos skausmui malšinti, sergant depresija.
Guarana – tris kartus stipriau nei kava
Brazilijoje, kur auga guaranos (gvaraninė paulinija), šis augalas laikomas sveikuoju toniku. Milijonai energija garsėjančių brazilų jį vartoja kasdien – juo praturtinti gėrimai paplitę taip pat plačiai, kaip „Coca-cola“ vakarų pasaulyje.
Veiklioji medžiaga guaraninas tonizuoja ir suteikia energijos. Jo poveikis beveik tris kartus didesnis nei kavoje esančio kofeino. Be to, guaraninas veikia lėtai – jei kavoje esančio kofeino poveikis yra staigus ir trumpalaikis, suaudrinantis organizmą, tai guarana veikia ilgai ir raminamai. Guaraną verta prisiminti, kai norima sutelkti protinį aktyvumą, įveikti nuovargį, didinti fizinę ir psichologinę ištvermę.
Vitaminų ir mineralų organizmas nepasigamina pats
Nenuginčijamos įtakos gerai savijautai turi ir tinkamai subalansuoti vitaminai bei mineralai. Deja, daugelio vitaminų ir mineralų organizmas negali pasigaminti pats, todėl jam reikia padėti – užtikrinti šių vertingų medžiagų „tiekimą“ su maistu ir maisto papildais. Vitaminai turi svarbią reikšmę riebalų ir angliavandenių virtimui į fizinę energiją. Tam tikrų vitaminų trūkumas lemia tai, jog žmogus jaučiasi pavargęs ir apatiškas.
Nenuginčijami laurai tenka magniui. Jis stiprina kaulus ir nervų sistemą. Magnio netenkama piktnaudžiaujant alkoholiu, riebiu maistu, badaujant. Ypač daug jo išsiskiria su prakaitu aktyviai sportuojant. Dėl to gali pradėti traukti mėšlungis, sutrikti širdies veikla.
Jei rinktis, tai tik patikimus
Deja, minėtų energijos teikiančių augalų lapelių ar šaknelių Lietuvoje pats neprisirinksi. Kur kas paprasčiau pasidairyti jų vaistinių lentynose. Išrankiausiųjų dėmesį turėtų patraukti skandinaviški produktai „Gerimax“.
Šioje šeimoje lyderiauja „Gerimax® Energy Plus“. Tai vertingiausių vitaminų ir mikroelementų, didelio ženšenių ekstrakto GGE® kiekio ir žaliosios arbatos ekstrakto derinys. Šie maisto papildai skirti užtikrintam kasdieniam energijos lygiui palaikyti.
Kai reikia staigaus energijos pliūpsnio, pavyzdžiui, vairuojant, ruošiantis egzaminams, vakarėlio metu – rekomenduojama rinktis „Gerimax ®Extreme Energy“. Aukščiausiais skandinaviškais kokybės standartais besivadovaujantys Danijos gamintojai į šiuos maisto papildus sudėjo tai, kas tūkstantmečiais pasaulyje vertinama kaip patikimiausi energijos šaltiniai: guarana, auksinė šaknis ir ženšenis.
Tad kam gi laukti? Kai nuveikti norisi tiek daug, bet kūną kausto visagalis nuovargis, nusileisti jam neverta!