Visuomenei pristatoma nauja vaikų neformaliojo ugdymo koncepcija, kurioje apibrėžti ne pamokų metu organizuojamo ugdymo principai, tikslai ir uždaviniai.
Koncepcijos rengėjų teigimu, vaikams įdomi veikla - muzika, šokis, sportas - yra tik priemonė tikslui pasiekti. Svarbiausias neformaliojo ugdymo uždavinys - paruošti asmenybę sėkmingam gyvenimui nuolat kintančioje, dinamiškoje visuomenėje.
Neformaliojo ugdymo metodais ugdomas iniciatyvumas, kūrybingumas, motyvacija, pasitikėjimas savo jėgomis, gebėjimas pritaikyti turimas žinias ir įgūdžius, kad vaikas galėtų pritapti bei aktyviai veikti grupėje, klasėje, draugų būryje.
Pasak specialistų, pirma neformaliojo ugdymo koncepcija yra svarbi ne tik kiekvienam vaikui ar jaunuoliui, pedagogams, kurie dirba vaikų, jaunimo klubuose, laisvalaikio centruose, muzikos, meno, sporto mokyklose, bet ir už neformalųjį švietimą atsakingoms valdžios institucijoms.
Tikimasi, kad dar šiais metais koncepciją patvirtins Švietimo ir mokslo ministerijos kolegijos specialistai, o vaikų neformaliojo švietimo organizatoriai turės dokumentą, kuriame bus aiškiai apibrėžta šio ugdymo samprata, tikslai, uždaviniai ir veiklos principai.
Neformaliojo švietimo asociacijos "Jaunimo akademija", Švietimo ir mokslo ministerijos Socialinės politikos departamento specialistų parengto dokumento projektą galima rasti Švietimo ir mokslo ministerijos interneto puslapio skyriuje Teisinė bazė/Dokumentų projektai.
Respublikos pedagogams koncepcija bus pristatyta lapkričio 30-ąją Vilniuje rengiamoje konferencijoje "Vaikų neformaliojo ugdymo koncepcija - raktas į laisvą ir sėkmingą asmenybę".
Renginyje laukiama Europos vaikų ir jaunimo laisvalaikio organizatorių asociacijos prezidento Rene Klarižso (Rene Clarijs), kurio konsultacijose koncepcijos rengėjai išsamiai susipažino su geriausiais Europos neformaliojo ugdymo pavyzdžiais.
ELTA