Australų mokslininkai mano, kad epidūrinė nejautra, skiriama gimdymo metu, vėliau neigiamai veikia naujagimio žindymą. Pasak mokslininkų, gavusios nuskausminamųjų vaistų per gimdymą, moterys 2 kartus dažniau patiria problemų žindymo pradžioje, o jų mažyliai anksčiau atsisako žįsti. Sidnėjaus universiteto mokslininkų išvados pateiktos atlikus tyrimą, kuriame dalyvavo 416 moetrų, kurioms gimdymo metu buvo skirta epidūrinė nejautra bei 312 moterų, gimdžiusių be nuskausminimo.

Pirmosios grupės moterys patyrė žindymo problemų jau pirmąją savaitę po gimdymo. Jos nutraukė žindymą anksčiau – iki 6 mėn. po gimdymo, o tai yra vidutiniškai 2 kartus dažniau nei moterys, kurios gimdė be nuskausminimo.

Mokslininkai mano, kad suleisti į motinos organizmą opioidai veikia ir kūdikį. Greičiausiai, jų poveikis trukdo mažylio čiulpimo reflekso vystymuisi.

Pasaulinė Sveikatos Organizacija (PSO) rekomenduoja mamoms žindyti kūdikius visus pirmuosius jų gyvenimo metus. Tačiau tik 40% Australijos bei JAV moterų žindo savo mažylius vos iki 6 mėn.


Šaltinis:  International Breastfeeding Journal