Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė ir teikia Vyriausybei svarstyti Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatų pakeitimo projektą.
Pagal minėtą įstatymą motinystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos mokamos ir tuo atveju, kai moteris arba vienas iš tėvų (įtėvių) ar globėjas atleidžiamas iš darbo dėl to, kad pasibaigė terminuotos darbo sutarties terminas arba paskyrimo į pareigas terminas ar įgaliojimų laikas.
Teikiamu projektu taip pat siekiama patikslinti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos pavadinimą į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, o išmokos, mokamos bedarbiams, pavadinimą - į nedarbo socialinio draudimo išmoką.
Šiuo metu teisę gauti motinystės pašalpą už nėštumo ir gimdymo laikotarpį turi apdraustosios ligos ir motinystės socialiniu draudimu moterys, jeigu iki pirmos nėštumo ir gimdymo atostogų dienos turi ne trumpesnį kaip 3 mėnesių per paskutinius 12 mėnesių arba ne trumpesnį kaip 6 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą. Motinystės pašalpos dydis - 100 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio.
Teisę gauti motinystės (tėvystės) pašalpą turi vienas iš tėvų, (įtėvių), globėjas, kuris yra draudžiamas ligos ir motinystės socialiniu draudimu ir per paskutinius 24 mėnesius iki pirmos vaiko priežiūros atostogų dienos turi ne trumpesnį kaip 7 mėnesių ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis - 70 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio.
LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJA
www.socmin.lt