Daugiau nei šeštadalis pasaulio gyventojų ateinančiais dešimtmečiais pajus klimato atšilimo poveikį, o vasarą kamuosis dėl vandens stygiaus, trečiadienį moksliniame žurnale "Nature" rašo JAV mokslininkai.

Prognozuojama, kad šylant klimatui sniegas pradės tirpti vis anksčiau, todėl didžioji vandens dalis dėl nepakankamų jo išsaugojimo pajėgumų nepanaudota pateks į jūrą.

Be to, šiltuosiuose kraštuose žmonės susidurs su kylančiomis sveikatos problemomis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, jau dabar kasmet pasaulyje nuo netiesioginių klimato pokyčio padarinių miršta apie 150 tūkst. žmonių. Kaip vieną pagrindinių jų priežasčių mokslininkai įvardina karštį. Be to, būgštaujama, kad šylant klimatui daugės įvairias ligas pernešančių vabzdžių ir mažės žemės ūkio produkcija.

Vakarinėje JAV dalyje apie 2050 metus pavasario potvyniai prasidės mėnesiu anksčiau. Dėl tikėtino vandens rezervuarų trūkumo vasarą bus jaučiamas didelis vandens stygius.

Prie Reino upės įsikūrusiems žemės ūkiams ir paprastiems gyventojams teks dalintis skurdžiais vandens ištekliais, o nusekus upės lygiui laivyba taps beveik neįmanoma.

Mokslininkai pabrėžia, kad labiausiai klimato poveikį pajus vidutinio klimato juostoje gyvenantys žmonės, nes jiems teks pratintis prie augančių karščių. Dėl šios priežasties didės nuo šiluminio smūgio mirusių asmenų skaičius.

ELTA