5 procentų apklaustų moksleivių nuomone, šiuo metu Lietuvos Prezidentas yra Algirdas Brazauskas, 1 procento - Artūras Paulauskas. Likusieji moksleiviai šalies vadovo pavardę ir vardą nurodė teisingai.

Nevyriausybinės organizacijos "Gelbėkit vaikus" užsakymu atliktas sociologinis tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė moksleivių nežino, kad šalies įstatymus leidžia Seimas.

29 procentai jų manė, jog tai - Vyriausybės funkcija. 8 procentų nuomone, įstatymų leidyba užsiima Prezidentūra, 6 procentų - Konstitucinis Teismas.

9 procentai apklausoje dalyvavusių vaikų šiuo klausimu neturėjo jokios nuomonės.

Seimą, kaip įstatymus leidžiančią instituciją, dažniau įvardijo vyresnieji moksleiviai, kurių šeimose vienam žmogui tenka vidutinės 501-800 litų per mėnesį pajamos, o tėvai yra įgiję vidurinį ir aukštesnį išsimokslinimą.

Tyrimas atskleidė, jog daugiau nei du trečdaliai Lietuvos moksleivių jaučiasi ignoruojami ir mano, kad dabartiniai politikai neatsižvelgia į jų nuomonę.

40 procentų apklausos dalyvių sutiko, kad jų balsas ir išsakyta nuomonė gali lemti šalies ateitį, tačiau tik 26 procentai tvirtino esantys aktyvūs pilietinio gyvenimo dalyviai.

Taip dažniau teigė vyresnio amžiaus didmiesčių ir rajonų centrų moksleiviai, kurių tėvai turi aukštąjį išsimokslinimą.

Apie politiko karjerą prisipažino svajojantys 20 procentų apklaustų vaikų. Dauguma jų - iš nedideles pajamas turinčių šeimų.

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė "Spinter tyrimai" rugsėjo mėnesį apklausė daugiau kaip tūkstantį 12-18 metų Lietuvos moksleivių. Į pateiktus klausimus atsakė 511 berniukų ir 492 mergaitės iš įvairių Lietuvos regionų.

"Apklausos duomenys akivaizdžiai parodo, jog vaikus ir paauglius reikia skatinti aktyviau reikšti nuomonę visuomenės gyvenimo klausimais, domėtis politika, sužinoti, kaip veikia įvairios institucijos", - sakė spalį prasidėjusio projekto "Nebijok politikos" vadovė Aušra Mikulskienė.

Siekdama, kad jaunimo balsas būtų išgirstas, o jaunuomenė aktyviau domėtųsi šalies politiniu gyvenimu ir jame dalyvautų, šį projektą inicijavo organizacija "Gelbėkit vaikus".

Pasak A. Mikulskienės, sociologinė apklausa - pirmasis Europos Komisijos finansuojamo pusės metų trukmės projekto žingsnis.

Antrasis žingsnis - jaunimui skirta projekto internetinė svetainė www.nebijokpolitikos.lt, kurioje moksleiviai ras naudingos medžiagos apie Europos Sąjungos ir Lietuvos institucijas, galės skaityti naujienas, forume išreikšti savo nuomonę, užduoti klausimus pasirinktiems politikams, sužinoti, ką apie politiką mano populiariosios muzikos atlikėjai, žymūs sportininkai.

Projekto iniciatoriai tikisi, jog svetainė www.nebijokpolitikos.lt taps vieta, kur vaikai ir jaunimas galės reikšti savo nuomonę ir diskutuoti visuomenės gyvenimo klausimais.

ELTA