Tabu viešai kalbėti apie moterų „sirgimus“ ir tikras ligas nyksta kartu su informacijos bei reklamos medicinos tema gausa. Todėl šiandienos damučių, savo mėnesines registruojančių išmaniuosiuose telefonuose, o intymius klausimus su virtualiomis draugėmis aptariančioms internete, nenustebins šis atviras straipsnis apie makšties infekcijas. Rausti ir slėpti nėra prasmės: dėl įvairių priežasčių jų sukelta kandidoze ar vaginoze įvairiais gyvenimo tarpsniais serga viena iš keturių moterų. Tabu viešai kalbėti apie moterų „sirgimus“ ir tikras ligas nyksta kartu su informacijos bei reklamos medicinos tema gausa. Todėl šiandienos damučių, savo mėnesines registruojančių išmaniuosiuose telefonuose, o intymius klausimus su virtualiomis draugėmis aptariančioms internete, nenustebins šis atviras straipsnis apie makšties infekcijas. Rausti ir slėpti nėra prasmės: dėl įvairių priežasčių jų sukelta kandidoze ar vaginoze įvairiais gyvenimo tarpsniais serga viena iš keturių moterų.

Nepaslaptis

Reikėtų atkreipti dėmesį į makšties išskyrų pasikeitimus. Paprastai jų turėtų būti maždaug iki 5 ml per dieną, baltos spalvos, visai arba beveik bekvapių. Fiziologiškai išskyrų pagausėja per ovuliaciją ar lytinius santykius bei, deja, sergant makšties kandidoze ar bakterine vaginoze (medikai jas abi kartais vadina tiesiog vaginitu). Tačiau šių ligų atveju skiriasi išskyrų pobūdis: pirmuoju atveju spalva ir konsistencija panaši į varškės, o antruoju - pilka ir vientisa. Taip pat gali atsirasti nemalonus kvapas, niežtėti, perštėti ar deginti išorinius lyties organus, parausti ar patinti tarpvietė, lytiniai santykiai ar šlapinimasis gali tapti skausmingais. Todėl sau sakyti „vėliau“, o visą dėmesį ir toliau skirti tik rūpesčiui vaikais (įskaitant vyrus) nebeišeina. Liga priverčia susimastyti, kiek daug dalykų šeimos gyvenime ir santykiuose su mylimu žmogumi nulemia moters sveikata.

Komforto kaina?

Nusilpo imunitetas? Vadinasi, svarbiausia priežastis atsirasti vaginitui jau yra. Kitas esminis faktorius - tai sutrikusi makšties mikroflora, kurioje laktobacilos ir kitos gerosios bakterijos nebesugeba konkuruoti su blogaisiais mikroorganizmais. Kaip išlaikyti taip reikalingą organizmo atsparumą ir harmoniją bei išvengti vaginito? Dauguma priežasčių susijusios su mūsų civilizacijos pasiekimais ir komfortu. Riziką susirgti makšties infekcija didina nelaidūs orui ir sulaikantys drėgmę drabužiai, pavyzdžiui, aptemptos kelnės, sintetinis apatinis trikotažas. Tą patį blogą darbą atlieka dezodorantai, higieniniai įklotai, šarminiai muilai, chloruotas baseino vanduo. Pernelyg dažnas makšties plovimas - taip pat. O kur dar antibiotikai, kai kurie kiti vaistai, geriamieji kontraceptikai su didele estrogeno doze, intrauterinė spiralė, prezervatyvai su spermicidais, kurie irgi gali paskatinti atsirasti vaginitą. Manoma, kad infekcijos rizikai įtakos gali turėti nereguliarūs, oraliniai ir analiniai lytiniai santykiai, varginančios kelionės, nuolatiniai stresai, antsvoris, vitaminų bei mikroelementų stoka. Taip pat cukrinis diabetas, kai kurie skydliaukės funkcijų sutrikimai. Deja, geresnės sąlygos daugintis kandidozę sukeliančiam grybeliui susidaro ir moters nėštumo metu.

Gerosios bakterijos

Savo gyvenimo versti aukštyn kojom nereikia. Tiesiog verta į problemą pasižiūrėti iš esmės ir atstatyti išderintą mikroflorą makštyje. Visgi, šiek tiek reklamos: tam gali padėti, pavyzdžiui, makšties kapsulės Ecocillin ir jose esančios patentuotos gerosios bakterijos Lactobacillus plantarum P17630. Tolygiai pasiskirstydamos po makšties gleivinę, jos stipriai prisitvirtina prie makšties sienelės ir sukuria apsauginį barjerą, kuris neleidžia vystytis blogiesiems mikroorganizmams. Ecocillin veikia prevenciškai ir apsaugo nuo makšties infekcijų, o jei jomis jau sergama, tai kartu su paskirtais gydymui vaistais padeda pasiekti greitesnį bei geresnį efektą (pasitarkite su gydytoju). Šis preparatas tinka moterims vartojančioms kontraceptikus, nėščiosioms ir maitinančioms krūtimi. Dar viena detalė: tam, kad Ecocillin sudėtyje esančios bakterijos išliktų gyvybingos ir galėtų daugintis, preparatą reikia laikyti šaldytuve. Nors gal kai kas juokais pasakytų, kad dėl šio civilizacijos išradimo – šaldytuvo – moteris kasdien laužo savo asmeninius tabu ir rizikuoja sveikata, bent jau kandidozei ir vaginozei jis tiesioginio poveikio tikrai neturi ?