Praėjusių metų rudenį tyrusi Lietuvos darbo rinką, didžiausia šalies viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė "TNS Gallup" nustatė, kad vos 37 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad vyrai ir moterys turi vienodas sąlygas konkuruoti darbo rinkoje. Palyginti su 2004 m., šis rodiklis sumažėjo 6 procentais.
Loreta Paulauskaitė, "TNS Gallup" projektų vadovė, teigė, kad 2005 m. Lietuvos darbo rinkoje išryškėjo keletas tendencijų. "Prie migracijos ir mažėjančio darbuotojų lojalumo savo darbovietei prisidėjo dar vienas neigiamas reiškinys: darbo rinkoje vis labiau jaučiama diskriminacija dėl lyties", - sako ji.
Tyrimo metu net 67 proc. moterų teigė, kad moterims sudaromos nevienodos sąlygos priimant į darbą. 57 proc. moterų manė, kad dirbančių moterų darbo sąlygos yra prastenės nei vyrų. Pasak L. Paulauskaitės, nelygybę lyčių pagrindu pastebi ir vyrai. 40 proc. jų mano, kad moterims yra sunkiau įsidarbinti ir joms sudaromos darbo sąlygos yra prastesnės nei vyrams. Vertindami savo konkurencingumą darbo rinkoje, vos 4 proc. vyrų manė esantys diskriminuojami dėl savo lyties.
Tyrimo duomenimis, respondentai taip pat yra linkę pritarti teiginiui, kad moterims nevienodai teisingai atlyginama už jų atliktą darbą. Taip mano 55 proc. apklaustųjų: 65 proc. moterų ir 43 proc. vyrų.
Šaltinis: TNS Gallup