Pasak gydytojų, stresas ir nuovargis po sunkios darbo dienos yra pagrindinė priežastis, kodėl šeimoje atsiranda seksualinių santykių badas. Japonijoje buvo atliktas tyrimas, kurio rezultatai nemaloniai nustebino sveikatos apsaugos specialistus: beveik trečdalis japonų sutuoktinių porų visai negyvena lytinio gyvenimo. Ir taip nutinka ne tik toms poroms, kurios atsidūrė ant skyrybų slenksčio, bet ir mylintiems vienas kitą žmonėms. 

Seksas = Meilė?

Būna taip, kad pora nėra turėjusi reguliarių seksualinių santykių jau keletą metų, tačiau kaip šeima ji ir toliau egzistuoja, o apie skyrybas niekas net ir negalvoja. Vadinasi, šiai šeimai seksas nėra toks jau svarbus. Jei du žmonės susikuria harmoniją ir be sekso, vadinasi, jiems svarbesni kiti meilės ženklai vienas kitam: dvasinė šiluma, pasitikėjimas, pagarba, švelnumas. Galbūt jiems patinka pasibučiuoti kaskart susitikus, pasėdėti susiglaudus priešais televizorių, kartu vakarieniauti. Tokių šeimų yra daugybė, žymiai daugiau nei jūs įsivaizdavote!

O būna, kad visus metus pora apsieina be sekso, o 2 kart išsiruošę atostogauti jie surengia sau tikrą sekso maratoną!

Jei seksualinius santykius pora laiko meilės ženklu, tuomet jiems atrodo, jog „nėra sekso – nėra meilės; tu manęs nenori – vadinasi, nemyli“.

Kaip tai nutinka?

Kai žmogus nepatenkintas, jis ieško išeičių, dažniausiai nesąmoningai. Kažkam tai sekasi geriau, kažkam – prasčiau, nes dėl to pora išsiskiria, tačiau nėra nieko blogiau už neveiklumą.

Žmogus ieško atitikmens, kas galėtų pakeisti jam seksą. Kas ieško - tas randa. Neretai barniai tampa geriausiu sekso pakaitalu... Besipešdama pora išgyvena labai stiprius jausmus, pasisotina vienas kitu, susikoncentruoja vienas į kitą. Jei barniai baigiasi susitaikymu, ši schema darosi labai panaši į  lytinį aktą: iš pradžių - susijaudinimas, po to kulminacija ir galiausiai – iškrova.  Tokiai porai skandalai – kaip dopingas, ir seksas jiems nebeįdomus.

Kitas tarpusavio santykių variantas – yra abipusis prisirišimas, švelnūs jausmai, bet seksas lieka kažkur nuošalyje. Šioje situacijoje labai dažnai pasitaiko žygių „į kairę“. Tai lyg savotiška sutartis: mes turime bendrų vaikų, bendro turto, mes padedame vienas kitam, rūpinamės, bet seksualinius santykius užmezgame su kitais žmonėmis. Tokios santuokos nors ir nedažnos, bet gali būti labai tvirtos, gyvuoti ilgai, jei tik poros susitarimas  šiuo klausimu aiškus ir priimtinas abiems.

Kaip taip gyventi?

Pirmoji stadija – mėginimas spręsti sekso nebuvimo problemą kuo skubiausiai, visa kita atidedant į šalį. Tačiau iškart po šios stadijos seka antroji – įpratimas. Ir kūnas, ir mintys pripranta prie to, kad nei šįvakar, nei rytoj ryte nieko nebus... Bet tai dar tik pusė darbo. Sekso nebuvimas išlaisvina daugybę jėgų ir laiko, todėl jums reikia aktyvios veiklos – tiek fizinės, tiek intelektualios. Gulinėjimas priešais televizorių visiškai netinka. Užsiimkite tuo, apie ką seniai svajojote, arba puoselėkite savo figūrą, žodžiu – rūpinkitės savimi!

Kiekvienas savaip išprotėjęs :) Yra tokių darboholikų, kurie visą neišnaudotą seksualinį užtaisą perkelia į aktyvų darbą ir karjeros siekį – „verslininkai 24 val. per parą!“ Tačiau statistika rodo ką kita: moterys, kurių seksualinis gyvenimas aktyvus ir reguliarus, žymiai daugiau pasiekia karjeros srityje. Jos pasižymi lojalumu ir lankstumu, o tai labai vertina verslo partneriai, labiau nei nemotyvuotą agresiją.

Moterys tokiu atveju visą savo švelnumą dažniausiai skiria vaikams. Jei vaikų šeima neturi, galite neabejoti, moteris jų suras kitur (pasiners į labdaringą veiklą ir pan.).

Bet labiausiai jos primena...  konservų dėžutes. Visi jų troškimai, galimybės, tikros ir potencialios,  aistra ir ugnelė akyse užkonservuota ir saugoma lyg skardinėje iki tam tikros galiojimo datos...

Vis dėlto, besirūpindamos tik savimi, nepamirškite ir apie „judu“. Iš pradžių paprasčiausiai pasikalbėkite su vyru. Jei partneris užsidaręs savyje, ar mėgsta viską nuleisti juokais, reikia keisti taktiką. Spėjame (99,99 %), kad pas psichologą, o juo labiau – seksologą, jūs jo nenutempsite... Pagudraukite: paprašykite, kad jus palydėtų pas specialistą, neva jums būtinas jo moralinis palaikymas. Blogiausiu atveju – pasikonsultuosite su specialistu viena. Tik neatidėliokite to „vėlesniems laikams“.

Jei paaiškės, kad vienas iš jūsų turi lytinės funkcijos sutrikimų, teks gydytis ilgai ir kruopščiai. Bet negi šeimos laimė neverta tokių pastangų?..

Šaltinis: žurnalas moterims Kleo.ru