Oda mūsų organizme atlieka svarbų apsauginį vaidmenį: saugo nuo išorės dirgiklių ir infekcijų. Ji lengvai pažeidžiama, todėl odą reikia puoselėti ir saugoti. Susikaupę nešvarumai, negyvos ląstelės, prastai nuvalytos dulkės bei prakaito likučiai užkemša odos poras ji nebegali normaliai kvėpuoti, todėl oda įgauna nesveiką pilkšvą atspalvį, glemba, greičiau sensta, raukšlėjasi ir t.t.
Kad veido oda būtų švari, reikia ją tinkamai prižiūrėti: nuvalyti makiažą ir odos nešvarumus, kurie susikaupia paviršiuje per dieną ir naktį. Valymas suaktyvina ląstelių regeneraciją, išsaugo drėgmės pusiausvyrą, leidžia odai kvėpuoti t.y. atgaivina pagrindines odos funkcijas .
Veido negalima prausti muilu, nes muilas yra šarminis produktas, o mūsų odą dengia apsauginė rūgščioji plėvelė, sauganti odą nuo neigiamo aplinkos poveikio, bakterijų bei virusų. Muilas ją suardo, keičia normalų odos rūgštingumą (pH). Be to, muilui reaguojant su vandenyje esančiomis mineralinėmis medžiagomis, išsiskiria nuosėdos, užkemšančios poras. Tuomet odoje besigaminantys riebalai negali patekti į odos paviršių, odos paviršius džiūsta ir darosi pažeidžiamas, dirglus.
Kosmetologai rekomenduoja odą valyti specialiomis kosmetikos priemonėmis: pieneliu, prausimosi emulsija, švelniu šveitikliu ir toniku.
Pirmiausia rekomenduojama nuvalyti akių makiažą. Akių sritį saugo tik plona hidrolipidinė plėvelė. Tai labiausiai pažeidžiama veido dalis, reikalaujanti ypatingo dėmesio. Dėl mažo elastino ir kolageno skaidulų kiekio, odelė aplink akis linkusi glebti ir raukšlėtis. Ji greitai reaguoja į dirgiklius (žalingą aplinkos poveikį, netinkamą kosmetiką). Dekoratyvinės kosmetikos priemonės kartu su dulkėmis bei odos riebalais gali užkimšti poras ir išprovokuoti uždegimus. Todėl makiažą valyti, reikia labai atsargiai, netempiant odos.
{mosimage}Kosmetika nuo akių valoma specialiais akių valikliais, kurie nedirgina akių gleivinės, švelniai šalina nešvarumus, akių tušą bei makiažą. Akių valikliai dažnai rekomenduojami ir lūpų dažams nuvalyti. Renkantis akių valiklį reikėtų pasidomėti jo sudėtimi, labai gerai jei valiklyje yra vitaminų ir aliejų, kurie ne tik švelniai valo, bet ir puoselėja, maitina odą aplink akis, stabdo raukšlių formavimąsi.
Rasa dvifazis akių makiažo valiklis su vitaminu. E, betainu ir alantoinu skirtas atsparios ir ilgai išliekančios kosmetikos valymui. Lengvai nuvalo makiažą, ramina ir tausoja jautrią odą aplink akis. E vitaminas saugo odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio ir suteikia jai sveiką švytėjimą. Tinka ir jautrioms akims.
{mosimage}Paviršiniam veido valymui galima rinktis: pienelį arba veido prausiklį. Sausai ir jautriai odai rekomenduojamas kosmetinis pienelis, riebesnei prausiklis. Veidui nuprausti prausiklio reikia visai nedaug. Pakanka vos kelių lašų ant sudrėkinto veido, švelniai pamasažuoti kol suputos ir nuprausti drungnu vandeniu. Prausiklis nuo veido pašalina nešvarumus, makiažą , riebalų perteklių, bet neišsausina odos, tonizuoja ją ir atgaivina.
Rasa veido prausiklis su kviečių baltymais, pantenoliu ir betainu.
Gilesniam odos valymui ir raginio sluoksnio atnaujinimui naudojami specialūs šveitikliai (pilingai). Šveitikliai būna su kietomis abrazyvinėmis dalelėmis-skirti kūnui ir švelnūs-veidui, kuriuose dalelių visai nesijaučia.
{mosimage}Švelni giluminio valymo priemonė Rasa emulsinis veido šveitiklis su apelsinų pluoštu, nepažeisdama odos šalina nuo paviršiaus negyvąsias ląsteles, nešvarumus, kurie užkemša poras ir trukdo odai kvėpuoti. Oda greičiau atsinaujina, tampa lygesnė, nepleiskanoja, suminkštėja, išsilygina raukšlės, šviesėja pigmentinės dėmės, randai, aktyvėja odos kraujotaka, geriau įsisavinamos kosmetikos priemonės.
Apelsinų naudingos savybės buvo atskleistos dar senovės Kinijoje, jie buvo laikomi geriausia priemone, stimuliuojančia žmogaus organų veiklą. Apelsinmedis jau nuo seno yra vadinamas kvepalų medžiu. Jau XVI amžiuje Graso odininkai apelsino žiedų kvapu kvėpindavo odines pirštines. Sakoma, kad nuo tada ir prasidėjo spalvinga Provanso, kaip pasaulio parfumerijos sostinės, istorija. Apelsinų žiedai nuo seno buvo naudojami tuoktuvių puokštėse, tikint, kad jie nuramins jaunavedžius prieš vestuvinę naktį. Džiovintų apelsino žiedų užpilas Viduržemio jūros regione dar ir dabar naudojamas kaip švelnus nervų sistemos stimuliatorius bei kraują valanti priemonė. Seniai žinomas ir apelsinų eterinio aliejaus atpalaiduojamasis, priešuždegiminis, baktericidinis poveikis. Puikiai tinka celiulito gydymui, odos atnaujinimui, suskeldėjusios odos gydymui.
Moterys, išmanančios grožio paslaptis, žino, kad kūno odos glotnumą lemia ir nuolatinis jos šveitimas. Jis turi būti švelnus, ir kartu veiksmingas.
Kurdami veido šveitiklį, sujungėme amžių patirtį ir šiandienos poreikius, todėl pasirinkome apelsinų pluošto miltelius, kurie yra gaminami iš vidinės vaisiaus odelės dalies. Šie milteliai lengvai ir švelniai, nedirgindami valo odą, šalina negyvas odos paviršiaus ląsteles, stimuliuoja kraujotaką ir ląstelių regeneracijos procesus. Veido šveitiklio sudėtyje esantys alantoinas ir betainas papildomai ramina ir drėkina odą, suteikia jai elastingumo. Šveitiklis tinka visų tipų odai. Puiku, jei po pilingo procedūros veidą galite palepinti kauke.
Šveitiklis nerekomenduojamas labai jautriai, alergiškai odai, veidui su ryškėjančiais kapiliarais.
Odos tipas ir būklė lemia tai, kaip dažnai ir intensyviai turime ją valyti.
Beje, po valymo procedūrų, nepamirškite veidą patepti kasdien naudojamu kremu.