Pirmiausiai nėščiąją reiktų nuraminti. Žinoma, 100 proc. garantijos, kad vaikas bus visiškai sveikas, duoti negali joks gydytojas, net ir tuo atveju, jei moteris nevartojo alkoholio ir nerūkė. Tačiau tikimybė, kad vaikui viskas bus gerai, iš tiesų didelė.
Maždaug 10 pirmųjų dienų embrionas nebūna prisitvirtinęs prie gimdos sienelės ir nėra prisijungęs prie motinos kraujotakos. Todėl kenksmingos medžiagos, patenkančios į moters kraują, jo nepasiekia. Galutinė implantacija įvyksta antros savaitės pabaigoje, jei skaičiuotume nuo pastojimo termino. Šis laikas kaip tik sutampa su pirmosiomis dienomis, kai nesulaukiama užtrukusių mėnesinių. Tokiu metu moteris dažniausiai stengiasi gyventi sveikiau ir blaiviau.
O kaip dėl rentgeno? Kaip dėl pastojimo esant visiškai neblaivioj būklėj? Ir kitais pavojais? Teks pasikliauti motina gamta. Tokioje ankstyvoje stadijoje suveikia gamtos dėsnis: viskas arba nieko. Kitaip tariant, jei embriono vystymuisi pakenkta, nėštumas nutrūksta savaime, ankstyvojoje stadijoje.
Kartais moterys ir nesupranta, kad buvo pastojusios, manydamos, kad paprasčiausiai sulaukė vėluojančių menstruacijų, tik kiek skausmingesnių ir gausesnių.
O jei nėštumas vystosi normaliai, nėra persileidimo pavojaus, greičiausiai jūsų mažyliui viskas bus gerai.
Jei jus bei jūsų gydytoją ir toliau labai neramina būsimo vaiko sveikata, 12-ą nėštumo savaitę galima atlikti detalesnį ultragarso tyrimą, specialų trigubą kraujo tyrimą. Šis testas įvertina trijų hormonų lygį kraujyje. Iš gautų rezultatų galima spręsti apie galimas įgimtas būsimo vaiko patologijas.
Prieš tyrimą nėščioji turėtų susikaupti, nusiraminti ir būti kantri. Gali būti, kad tyrimą teks pakartoti ne kartą. Minėtų hormonų koncentracija kraujyje priklauso nuo daugelio įvairių aplinkybių, todėl pasitaiko daugybė klaidingų testo rezultatų.
Nepaisant to, kad pirmosios nėštumo savaitės buvo nelabai nėščios, toliau moteris, klausydama gydytojo rekomendacijų, stengiasi kuo sveikiau gyventi, teisingai maitintis ir iš visų jėgų trokšta duoti savo kūdikiui sveiką startą.
Šaltinis: medportal.ru