Ištyrinėjęs 2200 moterų medicininius duomenis, profesorius priėjo išvados, kad šeimos padidėjimo atidėliojimas turi racionalios prasmės. Pagrindinės moterų sveikatos problemos ima mažėti sulaukus 22 metų, o mažiausiai jų pasitaiko 34-erių. Nuo 35 metų vėl pastebimas atvirkščias procesas. Būtent dėl to Mirovskis teigia: moteris, sulaukusi pirmagimio būdama 34 metų, jausis 14 metų jaunesnė ir sveikesnė, nei mergina, pagimdžiusi pirmagimį, būdama 18-os.
Taip nutinka dėl to, kad su amžiumi, moteris savo sveikatai skiria daugiau dėmesio, yra atsakingesnė, nerizikuoja taip, kaip būdama 20-ies, ir paprastai jau turi vieną partnerį lytiniams santykiams. Tai patvirtina ir sociologinių apklausų duomenys. Pvz., JAV moterys vidutiniškai susilaukia pirmagimių, būdamos 25 metų, Britanijoje 30 metų.
Tačiau šis požiūris susilaukia daugelio ekspertų kritikos. Oksfordo universiteto mokslininkė Sesilija Paiper (Cecilia Pyper) pabrėžia, kad nuo 35 metų moterį sunkiau apvaisinti, be to, maitinant pirmagimį krūtimi, bus sunku greit pastoti ir vėl, bei susilaukti antrojo vaikelio. O 37-38 metų amžiaus moteriai sunkiau išsaugoti vaisių ankstyvajame nėštumo periode.
Šaltinis: Mednovosti.Ru
{mosimage}Mokslininkai mano, kad 34 metai idealus moters amžius susilaukti pirmojo vaikelio! Pasak profesoriaus Džono Mirovskio (John Mirowsky) iš Teksaso Universiteto, būtent šiame amžiuje pasiekiamas optimaliausias balansas tarp moters sveikatos būklės ir materialinės gerovės.