{mosimage}Daugelis jaunų moterų, ypač labai patrauklių, bijo nėštumo todėl, kad ši būsena sugadins ir pakeis jų išvaizdą. Psichologės komentarai.
Dažnai tenka bendrauti su moterimis, kurių vyrai įkalbinėja jas susilaukti kūdikio, tačiau jos vis nesiryžta motinystei. Jaunas gražias moteris gąsdina išvaizdos pasikeitimai. Kažkodėl jų įsivaizdavimu, šie pakitimai bus į blogąją, o ne į gerąją pusę. Jos bijo, kad stipriai sustorės, pasikeis krūtinės forma, eisena, žodžiu, tai bus mergystės grožio saulėlydis... Ką joms galima patarti?
Dažniausiai tokios pasaulėžiūros moterys dar nėra pakankamai subrendę motinystei. Galbūt neverta jų versti ir įkalbinėti, kol jos nepasiruošę rūpintis mažyliu ir yra susikoncentravę tik į save. Greičiausiai, bėgant metams, jos subręs kitokiai rolei, ir baimės dėl išvaizdos dažniausiai nepamatuotos išnyks savaime.
Ar būna taip, kad užtenka pastoti ir visos baimės praeina savaime?
Būna. Moteris įsijaučia į naująją būseną, ima matyti daugiau teigiamų jos pusių ir net naudingai išnaudoja situaciją. Nėštumo metu ir po gimdymo, organizme keičiasi hormonų lygis, daugelis moterų dėl to atjaunėja ir atrodo gražiau nei įprastai. Gražiau atrodo jų plaukai, oda, nagai, veiduose atsiranda sveikas raudonis, pakyla nuotaika. Simpatiškas pilvukas nėščią moterį išskiria iš minios. Ji didžiuojasi savo padėtimi. Dauguma mamų su nostalgija prisimena tuos metus, kaip laimingiausią ir geriausią gyvenimo periodą. Ypač jei laukimosi mėnesius jas palaikė vyras ir artimieji. Geraširdiškumas, aplinkinių rūpestis ir supratimas gali išvaikyti visas būsimos mamytės baimes, kurių dauguma tik jos vaizduotės vaisius.
Šiuolaikinės moterys labiau bijo tokių dalykų, kaip chroniškų ligų ir negalavimų paaštrėjimas nėštumo metu, sudėtingas gimdymas ir pan.
Moterys dažnai bijo sveikatos sutrikimų laukimosi periodu. Daugiausiai baimių sukelia mintys apie gimdymą, su juo neišvengiamai susijusį skausmą. Galbūt jos prisiklausė istorijų apie sudėtingus atvejus ir psichikoje iš kažkur gauta negatyvi informacija paliko pėdsaką. Jei jaučiama stipri baimė dėl gimdymo, geriau dar gerokai iki jo kreiptis į psichologą, kad visi 9 laukimosi mėnesiai nebūtų vien stresas nėščiajai ir vaisiui. Taip pat galima užsirašyti į kursus, kuriuose ruošiama gimdymui, ar pasiskaityti specialios literatūros.
Pasikliaukite medicina, gerais gydytojais, šiais laikais nėra jokio pagrindo nerimauti dėl gyvybės. Svarbiausia, pasikaustyti visais klausimais, kurie jums iškyla, protingai elgtis su savo sveikata, ir iš anksto susirasti gimdymo namus. Kai viskam tinkamai pasiruoši iš anksto, gali išvengti daugelio baimių. Geriau galvoti apie laimę, kuri užplūs susilaukus mažylio!
Pažvelkime į viską iš kitos pusės: būna tokių moterų, kurios nemėgsta vaikų, ir net neslepia to. Kas tai egoizmas, kompleksas?
Kartais ši nemeilė vaikams tėra kaukė, kuri padeda paslėpti rimtas problemas. Gali būti, kad moteris paniškai bijo problemų ir sunkumų, susijusių su vaiko priežiūra ir ugdymu. Psichologiškai ji nėra subrendusi motinystei. Kodėl? Dažniausiai taip yra dėl nepasitikėjimo savimi, savo gebėjimais. Arba moteris labai nesutarė su savo tėvais. Arba jos motina yra pripasakojusi, kaip sunkiai ją gimdė, taip sukeldama baimę ir nerimą. Kai vaiko galvoje įsitvirtina negatyvus scenarijus, natūralu, kad augdamas jis bijo pakartoti tėvų klaidas. Jei nesutaria su savo tėvais, to paties laukia ir iš savo vaikų. Įtempti santykiai su motina trukdo dukrai identifikuoti savo moterišką, motinišką rolę. Jei motina elgėsi labai agresyviai, dukra bijo taip pat elgtis su savo būsimais vaikais.
Štai kodėl taip svarbu, kad tėvai kuo dažniau kalbėtųsi su savo vaikais, pasakotų, kokie jie buvo laukiami. Tai suteikia vaikams pasitikėjimo, pakelia savęs vertinimą, taip programuojama sėkminga būsima tėvystė, ir vaikai užaugę nebijo naujos rolės.
Bet jei jau per vėlu ir suaugusi moteris turi šių problemų, jai reikėtų kreiptis į specialistą. Psichoterapija gali padėti pakeisti suvokimą, atsikratyti streso ir išspręsti vidinį konfliktą.
Kas nėštumo metu vyksta moters psichikoje, kai ji ryžtasi susilaukti kūdikio vien dėl to, kad išlaikytų šalia savęs vyrą, neleistų santuokai iširti?
Ir tai nėra reta situacija. Moterys pastoja tam, kad būsimas vaikas padėtų sulaikyti vyrą nuo skyrybų. Jei planas nepavyksta, visas nėštumas praeina stresuojant: Kam aš pastojau? Kas dabar bus? Vargšas vaikutis gali būti net nebelaukiamas ir nemylimas, nes jo atėjimas į pasaulį negalėjo atstatyti šeimyninės laimės, nes dabar jis tik apsunkino padėtį.
Niekada nereikia planuoti nėštumo iš nevilties, kai santuoka griūva. Vaiko gimimas galbūt ne tik nesulipdys santykių, bet dar ir paaštrins nesutarimus. Problemas reikia išspręsti iki nėštumo planavimo, kad po gimdymo moters neužpultų pogimdinė depresija ir naujos baimės. Jei savarankiškai negalite išspręsti problemų, tam yra šeimos psichologai.
Yra moterų, bijančių, kad nėštumo metu negalės mylėtis ir dėl to jų vyrai būtinai ims dairytis į kairę. Ar tame yra tiesos?
Vyrams, kurie iš prigimties linkę į avantiūras, visai nereikia laukti, kol jų moterys pastos, kad imtų dairytis į šoną. Jei santykiai šeimoje pašliję, jie tai padarys bet kokiu metu. Be to, nėštumo metu intymūs santykiai leidžiami, nebent moters nėštumas komplikuotas, gresia priešlaikinis gimdymas. Kai kurioms moterims nėštumo metu kaip tik prabunda didesnis jausmingumas ir geismas. Yra moterų, o ir vyrų, kuriems šiuo periodu nesinori dažnų intymių santykių. Suveikia psichologinis barjeras, tačiau tai visai nekliudo jiems būti laimingiems.
Natūrali intymių santykių pertrauka daroma ir po vaikučio gimimo. Naujagimiui skiriama labai daug dėmesio, poros artumui dažnai nebelieka jėgų. Protingas vyras supranta, kad visa tai laikina, reikia pakentėti. O žmona savo ruožtu neturi pamiršti ir vyro. Jauni tėveliai turi rasti laiko ir sau. Todėl suraskite patikimą žmogų ir kartas nuo karto palikite kūdikį jo globai. Jei iš anksto su vyru aptarsite visus galimus sunkumus ir ieškosite išeičių, jausitės užtikrintai ir ramiai.
Nebūkite savo baimių ir nerimo įkaitėmis. Susikaupusias problemas reikia išspręsti dar iki nėštumo, kad galėtumėte ramiai mėgautis nauju gyvenimo etapu.
Šaltinis: psyonline.ru